2017. 12. 14. csütörtök - Szilárda 0°C | 7°C Még több cikk.

Ezt a meccset gyorsan felejtsük el: Audi ETO-Vác 24-18

Kapkodás, pontatlanság, szenvedés: ez jellemezte az Audi ETO játékát a Vác ellen az NB I elődöntőjében. A kötelező győzelem megvan, de ennél a játéknál jóval több kell vasárnap a BL-ben.
GYŐRI AUDI ETO KC - VÁCI NKSE 24-18 (13-8)
Győr, NB I-es elődöntő, 1. mérkőzés, 1000 néző. V.: Nagy F., Túróczy.

Audi ETO: Lunde Haraldsen – Mraviková, Gros 1, Görbicz 3/1, Spiridon 2, Amorim 3, Vérten 3.
Cs.: Pálinger (kapus), Hornyák 1, Bradeanu 2/1, Orbán 2, MAYER 4, Kovacsics 3/2, Kurucz, Schatzl, Planéta.
Edző: Konkoly Csaba.

Vác: HERR O. – Baross, Soós 1, Temes, Uhraková, Fülöp 1, Vaszari 6/4. Cs.: Klivinyi 3, Gróz 2/2, Tápai 3, Barján 2, Ertl, Szondi.
Edző: Németh András.
Hétméteresek: 6/4, ill. 9/6. Kiállítások: 12, ill. 6 perc.

A Győri Audi ETO hazai pályán 24–18-ra győzött a Vác ellen a női kézilabda NB I elődöntőjének első mérkőzésén.

A vendégek a találkozó nagy részében egyenrangú ellenfelei voltak a sokat hibázó címvédőnek, ám az első félidőben volt egy negyedórás hullámvölgyük, az ekkor összeszedett hátrányukat pedig nem tudták ledolgozni. A második meccset április 28-án rendezik Vácon, ha az ETO ott is nyer, készülhet a fináléra.

Konkoly Csaba: – Az első félidő közepén volt egy olyan szakasz, melyre lehet építeni. Támadásban a helyzetkihasználásunknak viszont sokat kell javulnia.

Online közvetítés:

60. perc: Vége a meccsnek.

59. perc: Vaszari hetesgóllal hozza fel ötre a Vácot. 23-18. Görbicz válaszol. 24-18.

58. perc: Mayer kap remek passzt Görbicztől. 23-17. Grost állítják ki.

56. perc: Fülöp kapja beállóban a pontos passzt. 21-17. Mayer harcol ki hetest. Uhrakovát küldik ki. Kovacsics hetese pontos. 22-17.

55. perc: Konkoly Csaba kér időt.

54. perc: Schatzlt állítják ki. A hetest Vaszari belövi. 21-16.

53. perc: Vaszari eredményes büntetőből. 21-15.

51. perc: Mayer-gól. 21-14.

50. perc: Ziccert hibázunk, Klivnyi a túloldalon nem teszi meg ezt a szívességet. 20-14.

48. perc: Mayer lövi a 20. győri gólt. 20-13. Planétát küldik ki két percre.

47. perc: Tápai megint. 19-13.

46. perc: Kovacsics és Tápai is nagy gólt lő távolról. 19-12.

44. perc: Amorimot állítják ki.

43. perc: Soóst nézzük közelről, ahogy gólt szerez. 17-11. Mayert nem tudják tartani beállóban. 18-11.

40. perc: Kovacsics eredményes büntetőből. 17-10.

38. perc: Kihagyott ziccer után Amorim javít. 16-10.

37. perc: Vérten góljára Vaszari válaszol hetesből. 15-10.

35. perc: Bradeanu hetesét védi Herr.

34. perc: Orbán a beálló helyéről lő gólt. 14-9.

31. perc: Baján góljával kezdődik a félidő. 13-9.

A félidőben: 13-8

30. perc: Amorim harcol ki egy gólt. 13-8. Vége az első félidőnek.

29. prc: Hornyák lő bombagólt. 12-8.

28. perc: Orbán és Gros között megy könnyedén lövésig Klivinyi. 10-8. Emberelőnyben az ETO. Bradeanu belövi a hetest. 11-8.

26. perc: Görbicz hetesét védi Herr.

25. perc: Barján marad egyedül a jobb szélen. Könnyű gól. 10-6. áci lerohanás után Vaszari a bal szélről lövi ki a rövid oldalt. 10-7.

23. perc: Tápai góljához szerencse is kellett, megpattant a labda a blokkon. 10-5.

21. perc: Húsz perc elteltével születik újabb váci akciógól. Vaszari beállóból. 10-4.

20. perc: Görbicz ejti be a labdát beállóba Spiridonnak. Herr nem védhette a lövést. 10-3.

19. perc: Spiridon is betalál. 9-3.

18. perc: Amorim szerez labdát, Orbán indul. Gól. 8-3. A váciak kérnek időt.

17. perc: Labdaszerzésből indulunk. Vérten lőhet ziccerből. 7-3.

16. perc: Görbicz hetese pontos. 6-3.

15. perc: Gros harmadik próbálkozása sikerrel jár. Nagy gól távolról. 5-3.

13. perc: Gróz újabb hetest értékesít. 4-3.

11. perc: Kemény védekezés, gyors támadás, Bradeanu gól az akció végén. 4-2.

9. perc: Görbicz lövi el jó ütemben a labdát kilencről. Szép gól. 3-2.

7. perc: Több elhibázott lehetőség után Amorim egyenlít. 2-2.

4. perc: Gróz hetesből talál a kapuba. 1-2.

2.perc: Gyors szabaddobás, Vérten indul. Gól. 1-1.

1. perc: Az ETO kezdte a meccset, a vezetést azonban Klivinyi góljával a Vác szerzi meg. 0-1.

Vezetőedző: Németh András

Ma rendezik a női NB I elődöntőjében az Audi-ETO–Vác mérkőzést. A zöld-fehérek két BL-meccs között fogadják Németh András együttesét, s mint azt Konkoly Csaba vezetőedző elmondta, az összecsapást úgy fogják fel, hogy egy kicsit kiléphetnek abból az enerváltságból, melybe az Itxako ellen kerültek.

„Mondtam a lányoknak, vegyék úgy, hogy ez egy állomása a hétvégi felkészülésnek. Fontos a figyelem összpontosítása és a taktikai feladatok betartása szempontjából. Az ellenfél egyébként biztos nagyon motivált lesz, hiszen legutóbb itt Győrben a Magyar Kupa négyes döntőjében két szoros meccsen veszített, így érem nélkül maradt. Mi is szeretnénk azonban az előbb említett okok miatt bizonyítani, ezért mindenképpen magabiztos győzelemre készülünk" – fogalmazott a győri szakvezető.

Hír még a győrieknél, hogy öt játékos kapott meghívót a válogatott jövő heti összetartására és a nemzetközi tornára: Pálinger Katalin, Görbicz Anita, Vérten Orsolya, Kovacsics Anikó és Hornyák Ágnes.

A második összecsapás április 28-án 18 órakor lesz Vácon, s amennyiben szükség van a harmadikra, akkor Győrben május 1-jén 18 órától ismételten összeméri erejét a két gárda.

• 15. balazsmail 2011. április 14. 14:59
    „Ezzel egy gond van, a magyar bajnokság egy vicc. Nem nagy megerőltetés, a "B"csapattal is ki lehetne állni sokszor, és nyerni. A kupa pedig évek óta Győrben van, még utazni sem kell.
    A foci pedig nem rossz példa szerintem, mert ott viszont 3-4 naponta meccseket játszanak komoly angol, spanyol, olasz csapatok (évente 70-80 meccs). És nem a Vác az ellenfél....
    Mindegy, csak egy vélemény volt.”
  • 14. artie75 2011. április 14. 14:53
    „Akkor elmondom, mi ezzel a baj.

Évek óta a BL-elődöntők előtti hétvégén van a kupa négyesdöntője. Ugyanez Dániában, Norvégiában már decemberben lezárul, tehát ezzel nem kell ilyenkor már bohóckodni.

Máshol a rájátszást úgy osztják be, hogy ne egy BL-elődöntő oda- és visszavágója között legyen, nálunk persze az MKSZ beböki oda, amivel csak az ETO-nak árt (idén szokatlan módon mondjuk a Fradinak is), ami nem biztos, hogy szerencsés, mert igaz, hogy ez a tegnapi meccs nem volt több, mint egy edzés, de teljesen máshogy lehet felkészíteni egy olyan héten a csapatot, amikor van meccs, és amikor nincs.

Ha nem lett volna az idióta kupa, mert már decemberben lement volna, akkor a kupa hetében le lehetett volna játszani a két Vác elleni meccset, utána lett volna egy hét készülni az odavágóra (nem úgy, hogy egy kétmeccses hétvégét játszol), meg egy nyugodt hét a visszavágóra.

A foci BL azért nem jó analógia (nagyon nem), mert ott minden csapat ugyanakkor játszik, egyforma a terhelés, míg nálunk az MKSZ mintha szándékosan szívatni akarná a nemzetközileg valahova eljutó csapatokat. Nem a fizikai terhelés a probléma, hanem a "fejbéli".”
  • 13. balazsmail 2011. április 14. 13:30
    „Nem teljesen értem, akik az MKSZ-t szidják. Azért egy Vác elleni meccs nem több, mint egy edzés. Még jó, hogy 5 hétig ne legyen meccs, mert vasárnap BL lesz...
    Szerdán Tottenham-Real Madrid, Sahktar-Barcelona, szombaton pedig EL-Classico, azaz Real Madrid-Barcelona.
    Kár emögé bújni...”
  • 12. dominiim 2011. április 14. 12:00
    „Kellemetlen helyzet ! Az ember jót nem tud irni, rosszat meg nem akar!Remélem tudjátok lányok, hogy mi a
    kötelességetek és igazi sportemberhez méltóan küzdötök !
    Gondoljatok bele az a rengeteg munka amit elvégeztek nem válhat semmivé !! Az élet nem habostorta !
    Az igazi sportember akkor mutatja meg igazi tudását, ha baj van ! Dugjátok össze a fejeteket és oldjátok
    meg együtt a feladatot ! Bizunk Bennetek !
    Hajrá ETO !!!!!!”
  • 11. Infamous 2011. április 14. 11:13
    „Konkoly kezdhet csomagolni...”
  • 10. győrikeksz 2011. április 13. 22:18
    „Ne legyenek illúzióink, a csapat formán kívül van egy ideje és csoda lenne ha pár nap alatt ez megváltozna. Nyilván szurkolok mint mindig, de nem leszek szomorú ha nem lesz meg, elfogadom hogy valami hiba van ott a csapatban, az ő dolguk megfejteni hogy vajon mi. Egy dolog nem lehet, ez a pénzmotiváció, lehet hogy pont ez a hátrány.”
  • 9. kisokoska 2011. április 13. 21:02
    „A mérkőzést végignézve nem találok szavakat. Larvik fiaskó óta nem talál magára a csapat. Csernus átmehetne a lányokhoz is! Egyszerűen formán kívül játszanak. Tudtam, hogy Gros egy éretlen játékos, de ennyire?
    Nem szabad, hogy kiénekeljék a szánkból a sajtot. Akár a hazai bajnokságra, vagy a BL-re gondolok.

Nem szabad feladni. Hajrá ETO!!!!”
  • 8. gralaci 2011. április 13. 20:52
    „Tényleg el kell felejteni!”
  • 7. jazmine33 2011. április 13. 20:46
    „sajnos van egy érzésem hogy nem fog sikerülni a bravúr hétvégén...
    utóbbi időben nagyon sok hibával é gyengén játszunk”
  • 6. Ildi25 2011. április 13. 19:44
    „Rossz főoróba után már csak jó szereplés jöhet!!!!
    Ugye csajok??????????????
    Hajráááááááááááááá!!!!!!”
  • 5. Ddorf 2011. április 13. 19:38
    „Azért egy fontos BL mérközés elött nem lehetséges szenzációs játékot produkálni.
    Az MKSZ jövöre még közelebb rakja majd,´hátha akkor jobban szívunk.”
  • 4. győrikeksz 2011. április 13. 16:30
    „A két csapat állapodott meg ebben az időpontban...”
  • 3. Hunicum 2011. április 13. 15:36
    „Áprilisi tréfa?”
  • 2. maraton 2011. április 12. 20:36
    „IDIÓTA MKSZ...”
  • 1. artie75 2011. április 12. 16:33
    „Kár, hogy nem két órával a BL-elődöntő visszavágója elé tették, sokkal izgalmasabb lett volna.

Katasztrófa, ami az MKSZ-ben folyik.”

Győri félmaraton tizedszer

Jubilál a győri félmaraton-futóverseny, amelyet hosszú évek óta nyárköszöntőként a megyei… Tovább olvasom