2017. 06. 29. csütörtök - Péter, Pál 21°C | 31°C Még több cikk.

Ez történt 2011-ben a sportvilágban I.

A sikerek mellett szomorkodtunk is 2011-ben: több sportembertől is el kellett búcsúznunk, ráadásul a bundabotrány is beárnyékolta az évet.
Ismét eredményekben gazdag esztendőtől búcsúzunk. A sikerek mellett azonban szomorkodtunk is 2011-ben, hiszen több kiváló sportembertől is el kellett búcsúznunk, ráadásul a kipattant bundabotrány is beárnyékolta az évet.

Január
3.: A portugál Artur Melo lett a győri Rába ETO futsalcsapatának vezetőedzője.
6.: Siska Attila váltotta Turány Imrét az NB III-ban szereplő MTE 1904 labdarúgócsapatának kispadján.
6.: Arn Gréta két játszmában, óriási bravúrral legyőzte az első helyen kiemelt Marija Sarapovát az aucklandi keménypályás tenisztorna negyeddöntőjében.
7.: Lemondott tisztségéről Horváth Cs. Attila, a Rába ETO futsalcsapatának társadalmi elnöke.
7.: Távozott hivatalából Tamási Gábor, aki több mint tizenkét évig volt a Győr-Moson-Sopron megyei labdarúgó-szövetség főtitkára.
10.: Lionel Messi, az FC Barcelona labdarúgója nyerte a FIFA Aranylabda-díját.
16.: A győri Magvassy-sportcsarnokban 7. alkalommal rendezték meg a Fehér Miklós-emléktornát, amelyen a Mad Dogs végzett az első helyen.
18.: Harmincegyedik alkalommal választotta meg a Kisalföld a megye legjobb sportolóit. Kammerer Zoltán, Pálinger Katalin, ifj. Brancsek János, Babos Tímea és az Audi-ETO KC végzett az első helyen.
23.: Az Ajka sikerével zárult a Győrött rendezett IX. Alcufer-kupa, egyben a VI. Horváth Ferenc-emléktorna.
28.: Az olimpiai selejtezőt érő hetedik helyen végzett a magyar férfi kézilabda-válogatott a svédországi világbajnokságon.
29.: A Kisalföld díjazta 2010 legjobb megyei sportolóit.
30.: Bronzérmes lett a Gyirmót a Borsodi teremlabdarúgó-bajnokság döntőjében. A csapat játékosa, Laki Balázs lett a torna gólkirálya.

Február
7.: Országos Sportdíj elismerést kapott a győri Bercsényi-iskola.
9.: Győzelemmel kezdte az évet a magyar labdarúgó-válogatott, miután Dubajban felkészülési mérkőzésen 2–0-ra legyőzte Azerbajdzsánt.
10.: Az Audi Hungaria 2014-ig szóló szponzori szerződést írt alá a Győri ETO FC-vel.
13.: A FIFA vizsgálatot rendelt el az Észtország–Bulgária (2–2) barátságos labdarúgó-mérkőzés ügyében, amelyen Lengyel Kolos, Selmeczi Krisztián és Csák János személyében magyar bírói hármas működött közre, miután felmerült, hogy játékvezetői manipuláció történhetett.
15.: Győr legjobb sportolóit köszöntötték. A Győri Sportcsillagok Emlékeit Gyűjtő Alapítvány kuratóriuma döntése alapján Csay Renáta, Kammerer Zoltán, az Audi-ETO KC csapata, Sztanity László és Farkasdi Ramóna részesült elismerésben.
20.: A Liszt-központban gálán köszöntötték a legjobb eredményt elért soproni sportolókat, akik rekordszámú, 52 egyéni és 5 csapatelsőséget is begyűjtöttek 2010-ben.
23.: Horváth László személyében új igazgató irányítja a megye labdarúgását.
24.: Visszatért egykori sikerei színhelyére és a Győri ETO FC szakmai tanácsadója lett Verebes József, a Mágusként ismert mesteredző.
28.: Kiderült, hogy a klub egykori legendáiról neveznek el szektorokat a Győri ETO FC stadionjában.

Verebes József szaktanácsadóként tért vissza az ETO-hoz

Március
6.: Közös megegyezéssel szerződést bontott a Győri ETO FC Pintér Attila vezetőedzővel.
6.: A győri Rábalux-Bercsényi DSE két tornásza, Szabó Nándor talajon, Vecsernyés Dávid pedig nyújtón szerzett aranyérmet az országos bajnokságon.
7.: Csertői Aurél lett a Győri ETO FC új vezetőedzője.
8.: A Győri Vízisport Egyesület versenyzői közül Búza Bence lett az év junior és Takács Anna az év ifjúsági korú triatlonistája.
13.: A magyar férfi kézilabda-válogatott kijutott a szer- biai Európa-bajnokságra.
15.: Bronzérmes lett a Magyar Kupában a Kis-Rába Menti Takarék-Soproni KC.
15.: A nemzeti ünnep alkalmából Pro Urbe díjjal tüntette ki a győri városvezetés az 1986-ban IHF-kupát nyert Rába ETO férfi kézilabdacsapatát.
15.: A soproni Babos Tímea az ausztrál Johanna Konta oldalán Mexikóban megnyerte a 25 ezer dolláros irapuatói torna páros versenyszámát.
16.: Vincze Ottó lett a Győri ETO FC tehetségkutató programjának irányítója.
20.: Harmadik alkalommal nyert Magyar Kupát az MKB-Euroleasing Sopron női kosárlabdacsapata. A SEAT Lami-Véd Győr bronzérmet szerzett.
25.: Európa-bajnoki selejtezőn hazai pályán Hollandiától 4–0-ás vereséget szenvedett a magyar labdarúgó-válogatott.
29.: Újabb vereség Hollandiától, az Egervári-csapat ezúttal idegenben kapott ki 5–3-ra, igaz, tisztességesen helytállt.

Április
3.: Sorrendben hetedik alkalommal lett Magyar Kupa-aranyérmes az Audi-ETO.
5.: Hatodszor lett országos bajnok a Docugroup Győri DC női dartscsapata.
14.: Ötödik lett a SEAT Lami-Véd Győr a bajnokságban.
17.: Nem jutott be a Bajnokok Ligája döntőjébe az Audi-ETO, miután hazai pályán 24–24-es döntetlent játszott a spanyol Itxako Navarra csapatával, az odavágón pedig vereséget szenvedett.
21.: Ungvári Miklós aranyérmet szerzett a 66 kg-os kategóriában az isztambuli olimpiai kvalifikációs Európa-bajnokság nyitónapján.
22.: Az MKB-Euroleasing Sopron fantasztikus teljesítménnyel hetedszer lett magyar bajnok.
24.: Megvédte címét és aranyérmes lett a Rába ETO futsalcsapata a Gyöngyösön rendezett Magyar Kupa-fináléban.
26.: Átvette a Nemzet Sportolója kitüntetést Grosics Gyula és Buzánszky Jenő, az Aranycsapat két legendás labdarúgója.
28.: Elkísérték utolsó útjára Vági Miklós Pro Urbe Győr díjas sportembert.

Május

1.: A soproni Poór Brigitta, a Zaboo Pro Team X2S versenyzője világbajnoki címet szerzett a spanyolországi Extremadurán rendezett tereptriatlon-világbajnokságon.
1.: Boros László, a Patent Győri LK versenyzője három aranyérmet szerzett a futócéllövők Győrszentivánon rendezett 10 méteres országos bajnokságán.
11.: A Győrszemere labdarúgócsapata nyerte a megyei Magyar Kupát, miután a döntőben 2–1-re legyőzte az SVSE-t.
14.: Nyolcadik alkalommal lett magyar bajnok az Audi-ETO.
17.: Fennállása legnagyobb sikerét elérve megnyerte a SportM-kupát a Győrszemere. A csapat a Puskás-stadionban 4–1-győzte le a Bárándi KSE együttesét.
18.: Az FC Porto csapata
diadalmaskodott az Európa Liga döntőjében, miután a portugál csapat 1–0-ra nyert a szintén portugál Braga ellen.
18.: Megnyerte az NB II-es bajnokságot a Széchenyi ESE férfi kézilabdacsapata és ezzel jogot szerzett a magasabb osztályban való indulásra.
21.: Ünnepélyes keretek között adták át az ETO-stadionban a klub hatvan legendájáról elnevezett páholyokat és szektorokat.
21.: A kilencedik helyen zárta a bajnokságot a Győri ETO FC.
24.: Magyar Kupa-győztes lett az Alprosys-ETO HC csapata.
24.: Borkai Zsolt lemondott az Audi-ETO társadalmi elnöki tisztségéről.
28.: Kassai Viktor személyében magyar játékvezető dirigálta a Bajnokok Ligája döntőjét, melyen az FC Barcelona 3–1-re legyőzte a Manchester Unitedet.
29.: A győri Graboplast VSE három versenyzője, Csay Renáta, Bedőcs Krisztina és Kollár Judit is egyszerre dobogóra állhatott a Győrött rendezett kajak-kenu maraton országos bajnokságon. Salga István bronzérmes lett. Csay Renáta az egyes után párosban is győzött a szintén győri Farkasdi Ramónával, míg a második helyen az ugyancsak győri Bedőcs Krisztina végzett Bara Alexandrával (KSI) párban.
30.: Szasa Sztevanovic, Völgyi Dániel és Rati Aleksidze, a Győri ETO FC labdarúgói végeztek az első három helyen a Kisalföld „osztályozókönyvében".

Június
1.: Az olasz bajnokság korábbi háromszoros gólkirályát, a korábban Sopronban is futballozó Giuseppe Signorit őrizetbe vette a rendőrség a mérkőzések manipulálásának vádjával.
3.: Barátságos labdarúgó-mérkőzésen: Luxemburg–Magyarország 0–1.
5.: Megnyerte a harmadosztályú bajnokságot és feljutott az NB II-be az SVSE.
7.: Európa-bajnoki selejtezőn: San Marino–Magyarország 0–3.
7.: A győri Széchenyi-egyetem férfi röplabdacsapata ezüstérmes lett az egyetemi-főiskolai bajnokságon.
9.: Megvédte bajnoki címét a Rába ETO futsalcsapata.
10.: A Szigetközi Junior Kendo Klub 12. alkalommal nyerte meg az országos csapatbajnokságot. Az Európa-bajnokságon csapatban Dubi Sándor és öccse, Dubi Attila, valamint Babos Gábor aranyérmet szerzett. Egyéniben az idősebbik Dubi fivér lett a kontinens legjobbja, Babos pedig harmadik helyen végzett. Dubi Attila Fighting Spirit díjat kapott.
12.: Óriási csalódást keltve a magyar női kézilabda-válogatott hazai pályán is kikapott Németországtól, így lemaradt a brazíliai világbajnokságról.
12.: Ezüstérmes lett a Gyirmót az NB II-ben. A Győri ETO FC B a hetedik helyen zárt.
14.: Soós Imre a Gyirmót edzője.
15.: A Győri ETO FC a legcsaládbarátabb klub.
15.: Nem jutott ki a lengyelországi Európa-bajnokságra a női kosárlabda-válogatott.
17.: Az UEFA licencproblémák miatt három évre kizárta a Győri ETO FC csapatát az európai kupasorozatokból. A klub fellebbezett a döntés ellen.
19.: Tizenegy érmet – ebből hat arany – szerzett a magyar válogatott a belgrádi kajak-kenu Európa-bajnokságon.
21.: Bronzérmes a győri FAB-ETO NB I/B férfi kézilabdacsapata, a nőknél a VKCSK a kilencedik helyen zárt.
23.: Kelecsényi Ernő az Audi-ETO elnöke.
23.: A győri Obertol Dávid aranyérmes lett a testépítő Európa-bajnokságon.
26.: Ezüstérmet szerzett a győri Kaszás Kornél (Győri VSEK) az ifjúsági evezősök lengyelországi Európa-bajnokságán.
29.: Hét embert vettek őrizetbe a bundabotrány magyarországi vonatkozásában. Közülük hárman jelenlegi vagy volt labdarúgók, míg négyen aktív játékvezetők.

Világbajnoki címről álmodik Lionel Messi

Az FC Barcelona labdarúgója meg van győződve arról, hogy egy napon világbajnoki aranyérmet nyer a… Tovább olvasom