Események tekintetében gazdag esztendőt hagyunk magunk mögött, ezekből válogattunk az első fél évből. A diadalok mellett szomorúságra is volt okunk, hiszen több kiváló sportembertől búcsúztunk 2008-ban is. (1. rész)

4. Biztonsági okok miatt törölték a Lisszabon–Dakar ralit.
9. Kovács Ágnes bejelentette, hogy nem indul a pekingi olimpián.
10. Jogerősen levontak három pontot az FC Sopron csapatától, mert nem rendezte pénzügyi tartozását az MLSZ-szel.
10. Véber György az MTE 1904 új edzője.
12. Az Audi-ETO hibátlan teljesítménnyel nyerte meg csoportját és bejutott a legjobb nyolc csapat közé a női kézilabda Bajnokok Ligájában.
15. A játékosok szavazatai alapján a Karlsruhében futballozó Hajnal Tamás lett az év felfedezettje a Bundesligában.
22. Az MLSZ Várhidi Pétert kérte fel a magyar labdarúgó-válogatott irányítására.
22. Lemondott Németh András, a magyar női kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya.
23. Hajnal Tamás a Borussia Dortmund csapatához igazolt, a szerződés 2008. július 1-jétől érvényes.
23. A Kisalföld által rendezett szavazáson Kadler Viktor, Görbicz Anita, Péter Kristóf és Babos Tímea lett a megye legjobb sportolója. Az MKB-Euroleasing Sopron bizonyult a legjobb csapatnak.
23. Csoportjában harmadik helyen végzett az MKB-Euroleasing Sopron, és bejutott az Euroliga legjobb tizenhat csapata közé.
23. Eldőlt, hogy Sopronban játssza tavaszi mérkőzéseit a REAC és ezzel együtt az FC Sopron megszűnik.
25. A magyar férfi kézilabda-válogatott negyedik helyen végzett a középdöntőbeli csoportjában a norvégiai Európa-bajnokságon, így nem jutott ki a pekingi olimpiára. Skaliczki László szövetségi kapitány megbízása megszűnt.
27. A dán válogatott nyerte a férfi kézilabda Európa-bajnokságot.
27. A házigazda Győri ETO FC győzött a Zöld-fehérek Tornáján.
31. Hajdu János a magyar női kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya.

Február

2. Szívelégtelenségben elhunyt Izsáki László, a Győri ETO egykori bajnok és kupagyőztes labdarúgója.
5. Az utolsó mérkőzésen hiúsult meg a New England Patriots hibátlan szezonja, miután az amerikaifutball-bajnokság döntőjében a New York Giants diadalmaskodott.
5. Hornyák Ágnes két évvel meghosszabbította szerződését az Audi-ETO-val
6. A magyar labdarúgó-válogatott 1–1-es döntetlent ért el Szlovákiával a Cipruson játszott mérkőzésen.
9. Elhunyt Honti István, az egykori válogatott soproni kosárlabdázó.
8. Az MKB Euroleasing Sopron elbúcsúzott az Euroligától.
13. A SEAT-Foton Győr csapatától menesztették Gálos László edzőt, az utóda Tapodi Péter lett.
15. Jogerősen kizárta az MLSZ az FC Sopront a bajnokságból.
22. Lezárult a téli átigazolási időszak, a Győri ETO FC-hez három labdarúgó érkezett: Varga Zoltán, Arsene Copa és Eugene Fomumbod.
23. Eldőlt, hogy Kammerer Zoltán, a győri Graboplast VSE kajakosa viszi a magyar zászlót a pekingi olimpia megnyitóünnepségén.
23. A birminghami Martin Taylor brutális belépője után súlyos sérülést szenvedett Eduardo da Silva, az Arsenal csatára.
28. A győri Boros László Európa-bajnokságot nyert futócéllövészetben.

Március

4. Talmácsi Gábor harmadik lett Kínában.
7. Az MLSZ bejelentette, hogy elmarad a Magyarország–Argentína barátságos labdarúgó-mérkőzés.
9. Az Audi-ETO csoportelsőként jutott a Bajnokok Ligája legjobb négy csapata közé.
23. Három arany-, négy ezüst- és két bronzérmet szerzett a magyar küldöttség az eindhoveni úszó- és műugró Európa-bajnokságon.
23. Magyar Kupa-győztes az MKB-Euroleasing Sopron, mi- után a döntőben 77–63-ra győzött a házigazda MIZO-Pécs ellen.
25. Az Integrál-DAC a labdarúgó Magyar Kupa elődöntőjébe jutott a Vasas legyőzésével.
26. A magyar labdarúgó-válogatott 1–0-ás vereséget szenvedett Szlovéniától.
30. Kijutott a pekingi olimpiára a magyar női kézilabda-válogatott, miután második helyen zárt bukaresti selejtezőcsoportjában.

Április

6. Ferenczi István és Gera Zoltán csapata is vereséget szenvedett az angol FA-kupa elődöntőjében.
8. Az Integrál-DAC nem jutott be a Magyar Kupa döntőjébe a DVSC ellen.
13. Az Audi-ETO hazai pályán megnyerte a női kézilabda Magyar Kupát. A döntőben bokaszalag-szakadást szenvedett Görbicz Anita.
18. Ana Djokic hat év után bejelentette, hogy távozik az
Audi-ETO-tól.
19. A magyar jégkorong-válogatott pontveszteség nélkül megnyerte a szapporói divízió I-es világbajnokságot, és ezzel története során először kvalifikálta magát a jövő évi A csoportos világbajnokságra.
20. Szentes Lázár az Újpest vezetőedzője.
22. Lengyel Ferenc lett a távozó Szentes Lázár utóda az Integrál-DAC kispadján.
23. A Ligakupa döntőjébe jutott a Győri ETO FC.
24. Az MLSZ felmentette Várhidi Pétert és Erwin Koemant nevezte ki a válogatott szövetségi kapitányának.
26. Elhunyt Orbán Árpád, a Győri ETO FC egykori olimpiai bajnok labdarúgója.
27. A Zvezda elleni hazai vereségével nem jutott be a Bajnokok Ligája döntőjébe az Audi-ETO.

Május

5. Kovács „Vipera" Attila és Miló Viktória is megvédte világbajnoki címét a szombathelyi ökölvívógálán.
7. Rangos elismerést, Bercsényi-emlékérmet kapott iskolájától Virág Zsolt.
15. Az MKB-Euroleasing Sopron női kosárlabdacsapata megnyerte a magyar bajnokságot.
16. Az FC Sevilla megvédte címét az UEFA-kupában.
19. Fehér Miklós emléke előtt tisztelegtek a Portugál Napok magyarországi rendezvénysorozatának külföldi és hazai résztvevői Győrött.
19. Az U19-es magyar labdarúgó-válogatott kiesett az Európa-bajnokságon.
20. A rövid távú duatlon-világbajnokságon egyéniben Csomor Erika bronzérmet, Tóth Zsófia pedig két aranyat szerzett.
20. Utolsó hazai mérkőzésén az Audi-ETO megverte a Dunaferr kézilabdacsapatát.
22. Az U18-as magyar válogatott barátságos mérkőzést nyert Mosonmagyaróváron.
24. Az AS Milan hetedszer lett Európa legjobb klubcsapata, miután legyőzte a Liverpoolt a Bajnokok Ligája athéni döntőjében.
24. Közös évzáróját tartotta a Rába Quelle fürdőben a SEAT-Foton női kosár- és a SEAT-ETO férfi kézilabdacsapata.
31. A magyar labdarúgó-válogatott 1–1-es döntetlent játszott Horvátországgal.
31. A Győri ETO FC 22 év után újra dobogós lett az NB I-ben, miután 3–1-re győzött Diósgyőrben és így a harmadik helyen fejezte be a bajnokságot.

Június

1. Talmácsi Gábor második helyen ért célba Mugellóban.
2. Hat új játékost igazolt a SEAT-Foton Izsák Judit, Kovács Krisztina, Keller Annamária, Dagmar Imbergerová, Vida Anna és Fűrész Diána személyében.
4. Rátgéber László tizenöt év után elhagyta a pécsi kosárlabdacsapatot és Moszkvába szerződött.
7. Megkezdődött a XIII. labdarúgó Európa-bajnokság, amelyet Ausztria és Svájc közösen rendezett.
8. Robert Kubica az első kelet-európai futamgyőztes lett a Forma–1 Kanadai Nagydíján.
8. Talmácsi Gábor második helyen végzett Barcelonában.
9. Gera Zoltán a West Bromwich Albion csapatától a Premier League-ben szereplő Fulhambe igazolt.
10. Bajzát Péter lett a Győri ETO FC legjobbja a Kisalföld osztályzatai alapján.
12. A Győri ETO FC B csapata és feljutott az NB II-be.
13. Dudás Ádám, a Győri ETO FC labdarúgója keresztszalag-szakadást szenvedett futóedzésen.
14. Hannich Péter edző távozott Gyirmótról.
16. Kiprich József a Gyirmót új edzője.
17. A szlovák Mario Bicak az ETO-hoz szerződött.
18. Stojan Ivkovic lemondott a férfi kosárlabda-válogatott szövetségi kapitányi posztjáról.
28. Talmácsi Gábor nyerte a hollandiai futamot.
29. Spanyolország az Európa-bajnok, miután a döntőben Fernando Torres góljával legyőzte Németországot.

SEAT-Foton: tart az építkezés

Kosárlabda - Az átalakított SEAT-Foton Győr előrelépett a bajnokságban, de az Európa-kupában nem… Tovább olvasom