2017. 05. 28. vasárnap - Emil, Csanád 12°C | 24°C Még több cikk.

Ez gyenge volt: Belgium-Magyarország 3-0

Labdarúgás - Bátortalan, körülményes, gyenge játék. Az első félidőben még csak kapura sem lőttünk. Nem is lehetett más a vége, mint sima vereség Belgiumban.

BELGIUM - MAGYARORSZÁG 3-0 (1-0)
Barátságos labdarúgó válogatott mérkőzés
Gent, 6000 néző
Vezette: Piccirillo

Magyarország: Király (Fülöp 46.p.)– Bodnár (Horváth G. 46.p.), Vanczák, Juhász, Halmosi – Sándor Gy., Tóth B. (Tőzsér 65.p.), Buzsáky (Bodor 46.p.) – Dzsudzsák (Vadócz 88.p.), Torghelle, Rudolf G. (Priskin 46.p.)

Szövetségi kapitány: Erwin Koeman

Belgium: Gillet - De Roover, Van Buyten, Lombaerts, Vermaelen - Fellaini (Buffel 88.p.), Geraerts (Kompany 46.p.), Vertonghen - Hazard, De Sutter (Sonck 76.p.), Mirallas (Lamah 76.p.)

Szövetségi kapitány: Dick Advocaat

Gólszerző: Fellaini (39.p.), Vermaelen (56.p.), Mirallas (61.p. tizenegyesből)

Bátortalan, körülményes, gyenge játék. Az első félidőben még csak kapura sem lőttünk. Nem is lehetett más a vége, mint sima vereség Belgiumban.

90. perc: Vége a mérkőzésnek.

88. perc: Cserék a végére. A belgáknál Fellainit Buffel váltja. Nálunk Dzsudzsák helyére Vadócz jön.

79. perc: Priskin beadására Dzsudzsák érkezik. Tizenegy méterről kapásból lő, Gillet nagyot véd.

76. perc: Kettős csere a hazaiaknál. De Sutter helyén Sonck, Mirallasén pedig Lamah folytatja.

75. perc: Tőzsér 30 méteres szabarúgást lőtt ballal laposan kapura. Gillet védett.

72. perc: Dzsudzsák lőtt fölé méterekkel egy távoli szabadrúgást.

70. perc: Hazard szólózott végig a térfelünkön. Egy csel után 16 méterről lőtt. a labda szerencsére megpattant Vanczákon, így fölé szállt.

67. perc: Priskin 20 méteres lövését védte Gillet.

65. perc: Cserélünk. Tóth Balázs helyére Tőzsér érkezik.

61. perc: Ez vicc. A játékveztő a semmire adott tizenegyest a belgáknak. Az ítélet szerint Juhász lerántotta ellenfelét. A büntetőt Mirallas értékesíti. 3-0.

56. perc: Növeli előnyét a hazai csapat. Egy jobb oldali szabadrúgás után Priskin középen nem tudott felszabadítani. A hosszún érkező Vermaelen Fülöp kapujába lőtt. 2-0.

54. perc: Torghelle tette le mellel a labdát a lendületből érkező Priskinnek. A lövés előtt szerelték a csatárt.

53. perc: Majdnem egy belga öngól. Szöglet után a gólvonalról mentett Van Buyten.

52. perc: Óriási hazi ziccer maradt ki. A jobb oldalról érkező beadást Tóth nézte el. Fellaini mellel átvette a labdát, majd a kiinduló Fülöp mellett a jobb lsó felé pörgetett. Centikkel mellé.

46. perc: Elkezdődött a második félidő. Több csere is volt a szünetben. Geraerts helyén Kompany játszik. Rudolfot Priskin, Királyt Fülöp, Buzsákyt Bodor, Bodnárt Horváth Gábor váltotta.

A meccs előtt Erwin Koeman arra buzdította futballistáit, hogy merjenek játszani, bátran vállalkozzanak és sokat kezdeményezzenek. Na, bből semmit nem sikerült megvalósítani az első játékrészben. Lassú, körülményes a magyar csapat, amely elkövette azt a "bravúrt", hogy kapura lövés nélkül teljesítette az első 45 percet.

45. perc: Vége az első félidőnek.

42. perc: Geraerts 30 méterről lőtt szabadrúgásból kapura, Király védett bravúrral.

39. perc: Vezet Belgium. Bodnár hibázott a védelem jobb oldalán, Hazard labdáját Fellaini vette át a tizenhatosunkon belül Tóth és Juhász között. A jobb lábas lövés után a kapuban a labda. 1-0.

38. perc: Vermaelen beadásáról centikkel maradt le Geraerts.

36. perc: Tóth adta el a labdát a téfél közepén. Hazard és De Sutter remek rövid passzokkal jutott el a kapuig. Utóbbi játékos lőtt, kevéssel a bal kapufa mellé.

33. perc: Egy gyorsan elvégzett szabadrúgás után Dzsudzsák indult a kapu felé. A bal oldalról, 14 méterről ballal mellé lőtt, nagy helyzetben.

30. perc: De Sutter lépett volna ki a felező vonalnál. Vanczák utolsó emberként felrúgta. A védő megúszta lap nélkül.

23. perc: Ritkán jutunk el a belgák kapujának közelébe. Bodnár próbálkozása is elakad a tizenhatosnál. Jobb oldali beadását vágják ki a védők Rudolf elől.

21. perc: Hazard futotta le a bal oldalon Tóth Balázst, majd középre passzolt. De Sutter elől az utolsó pillanatban mentett becsúszva Vanczák.

17. perc: Verthongen 25 méteres bombaerős lövésébe tette bele a fejét önfeláldozóan Vanczák. A védő megszédült, de rövid ápolás után folytatja a játékot.

15. perc: Mezőnyjáték, helyzetek nélkül. Eddig az Erwin Koeman által ígért bátor támadójátékból semmit nem láthattunk.

9. perc: Mirallas mellett Halmosi rúgott lyukat. Szerencsére a csatár kisodródott, és nem tudott kapura lőni.

3. perc: Van Buyten fejelt kapura egy szöglet után, Király magabiztosan húzta le a labdát.

2. perc: Egy jobb oldali beívelére több érkező is volt a magyar kapu előtt. Vanczák fejjel mentett.

1. perc: A magyar válogatott kezdte amérkőzést.

A holland szakember pénteken, a csapat szokásos délelőtti programját (gyúrás, séta, csoportos foglalkozás Nagy Sándor pszichológussal) követően tartott taktikai megbeszélésen fogalmazta meg elvárásait. Az MLSZ tájékoztatása szerint arra buzdította futballistáit, hogy merjenek játszani, bátran vállalkozzanak és sokat kezdeményezzenek.
A válogatott péntek este, a mérkőzés időpontjában, majd szombat reggel is tréningezik, azt követően pedig újabb taktikai értekezletet tart a szakvezető.

Az összecsapást a francia Hervé Piccirillo vezeti.
Szombaton 12. alkalommal csap össze egymással a belga és a magyar labdarúgó-válogatott. Az eddigi mérleg nem túl hízelgő a magyarokra nézve, ugyanis 11 mérkőzésen mindössze kétszer győzött a csapat és két döntetlent ért el, hétszer pedig kikapott.

Legutóbb 1994. június 8-án találkozott a két válogatott, s akkor a belgák hazai pályán 3–1-re nyertek barátságos találkozón. Az utolsó magyar győzelem majdnem 51 éve, 1958. november 23-án született Budapesten (3–1). Belgiumban pedig egyetlen alkalommal, 1926. február 14-én nyert Magyarország nemzeti csapata, akkor 2–0-ra.