Ez csak Vargának volt biztató

A győrieknél két új játékos várt a bemutatkozásra. Oross Márton egy év kitérő után tért vissza Kecskemétről nevelőegyesületéhez, míg a macedón Daniel Gjosevski ezúttal debütált az olvashatatlan számozással ellátott új zöld-fehér mezben.
Az ETO hazai pályán sem nőtt a ciprusi „ifjúsági
Szanyó Károly és a többi szabadlistára tett játékos már nem volt a keretben, mint ahogy hiányzott a felkészülésbe csak jövő héten bekapcsolódó Nyilas Elek is.
21. p: Salamon nagy hibáját K. Hatziaros használta ki, aki egyedül tört kapura, a győri tizenhatoson belül a nyári szünetben hosszú hajától megszabaduló védő gyanús körülmények között szerelte, a játékvezető azonban továbbot intett.
23. p: Peric húsz méteres kapáslövése jó egy méterrel kerülte el a ciprusi kaput.

26. p: Peric remek átadása után Regedei lövése szállt a kapu mellé.

45. p: Már az első félidő ráadásában jártunk, amikor egy hosszan előrevágott labdára Chrisafi rajtolt. A kapujából a tizenhatoson kívülre kifutó Sebők felszabadítás címén belelőtte a labdát a vendégek támadójába, a visszapattanót pedig Chrisafi 15 méterről könnyedén az üres kapu közepébe emelte. 0–1.

59. p: Herczeg játszott remekül a középen érkező Oross elé, aki öt méterről lőtt, a labda az egyik védő testéről felperdült, majd a kapu bal oldalába pattogott.1–1.

67. p: Németh lőtt 22 méterről kevéssel a jobb kapufa mellé.
74. p: Varga fordult le védőjéről a tizenhatoson belül, de lövés helyett középre passzolt, amire számított a kapus, így oda lett a helyzet.

79. p: Egy kavarodás után Németh Norbert ollózott kapura, de pechjére a labda a felső kapufáról vágódott vissza a mezőnybe.

91. p: Megnyerhette volna a meccset a zöld-fehér együttes, de a nagy kavarodás végén előbb Böjte lövése vágódott le a védőkről, míg Geri lapos lövését védte a kapus.
Az első percekben nem a játékk
al, sokkal inkább kemény belépőkkel hívta fel magára a figyelmet a ciprusi gárda. A macedón játékvezető nem is fukarkodott a sárga lapokkal, két perc alatt kettőt is felmutatott a vendégeknek. A folytatásban aztán, mikor már a futballal törődött az Ethnicos, jobban tette a dolgát, mint a hazai együttes. A vendégek fürgébbek, lendületesebbek voltak, míg a győrieket a tavasszal látott erőtlen, elképzelés nélküli, monoton játék jellemezte.
Ennek tükrében nem volt meglepetés, hogy a félidő hajrájában vezetéshez jutott a ciprusi gárda, igaz, ehhez jókora győri védelmi rövidzárlat is kellett.

Szünet után cserékkel igyekezett lendületet vinni csapata játékába Varga Zoltán edző. A tréner által sokszor mellőzött Németh révén ez valamelyest sikerült is, s az ő, valamint Her- czeg közreműködése révén sikerült is kiegyenlítenie az ETO-nak.

Később a győriek birtokolták többet a labdát, de kapura sok veszélyt nem jelentettek a zöld-fehér támadók. Az Ethnicos láthatóan arra törekedett, hogy kihúzza döntetlenre, az idegenben rúgott gól így is sokat érhet a végelszámolásnál.

Összességében a ciprusi bajnokság hatodik helyezettje végig sokkal gyorsabban és ötletesebben játszott, mint a magyar pontvadászat hatodikja, így esélyesebb a jövő szombati visszavágón.
Az ETO-nak nagyot kell javulnia ahhoz, hogy a következő körben a spanyol indulót fogadhassa, bár az elmúlt félévben történtek alapján erre nem sok remény van. Hiába az edző szája íze szerint kialakított játékoskeret, a csapat továbbra is nagyon gyenge teljesítményt nyújt. A bizalom persze töretlen, bár ha a tulajdonos a spanyol bajnokság eseményeit jobban figyeli, mint a klubban folyó munkát, akkor ezen aligha lehet csodálkozni. A jelen állás szerint viszont egy ciprusi középcsapat ellen is álom a továbbjutás.