2017. 02. 24. péntek - Mátyás 7°C | 10°C Még több cikk.

Ez az ötös hatot ér

Tento-ETO–Orosháza 30–25 (14–15) Győr, NB I-es férfi kézilabda-mérkőzés, 1000 néző. V.: Horváth, Marton.
Tento-ETO: Gerháth – BPSZE 4, BAKOS 8/1, KONKOLY 4, HERBERT 4, SZABÓ P. 6/2, Surányi. Cs.: TATAI (kapus), Horváth Sz., Kányai, Nyikes 1, IVÁNCSIK 3, Horváth R. Edző: Tóth László.
Orosháza: SZABÓ – GÚNYA 6, Harsányi 2, Dayka 2, ROSTA I. 4, Pásztor 1, Ambrus 1. Cs.: Bajusz 1, OLÁH 7, Németh 1, Patócskai. Edző: Bajusz József.
Hétméteresek: 4/3, ill. 2/0. Kiállítások: 8, ill. 10 perc.
Talán a nagy tét miatt volt egy kissé idegesebb az elején a Tento-ETO, így a vendégek előnyre tettek szert. Az Orosháza egyébként egy esetleges győri győzelem ellenére is csak nagy szerencsével végezhetett volna a hatodik helyen, ennek ellenére csipkedték magukat Oláhék. Fej fej mellett haladtak az együttesek, az orosháziak a sorozatos győri kiállítások révén a szünetre visszavették a vezetést.
Fordulás után óriási lendülettel kézilabdáztak a zöld-fehérek, s szép lassan felőrölték a vendégek ellenállását. Kettő, három, majd hat gól is volt a különbség. Néhány percig kísértett a Százhalombatta elleni találkozó, amikor szintén fél tucattal vezettek a győriek, mégis döntetlen lett a vége. Most azonban csak három gólra tudta megközelíteni a Tento-ETO-t az Orosháza, s az utolsó percekben a közönség vastapsa mellett bebiztosította győzelmét, ezzel hatodik helyét Tóth László együttese.
Tóth László: – A nyáron nyolc játékos és ezzel együtt 397 gól távozott tőlünk. Helyükre egy serdülő, három ifjúsági és egy fotexes játékos érkezett, mégis az első hatban vagyunk...
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének visszavágóján: Fotex–Kolding 36–26. Továbbjutott a Fotex, 63–57-es összesítéssel. Búcsúzott viszont a Pick-Szeged a KEK-től, miután a negyeddöntő visszavágóján is kikapott – ezúttal 34–30-ra – a vendég német Lemgótól.

Gólzáporos Hertha-siker a Bundesligában

Az éllovas Bayern München magabiztosan nyert a Bayer Leverkusen ellen a német labdarúgó Bundesliga… Tovább olvasom