2016. 12. 06. kedd - Miklós -6°C | 2°C

Évről évre kevesebben futnak

A hétvégén tizenegyedik alkalommal rendezték meg Tényőn a hagyományos sokorói hegyifutást.

A versenyen a korábbi évekhez képest kevesebben álltak rajthoz. Idén nem született pályacsúcs.

Hamisítatlan kora őszi, meglehetősen borongós idő fogadta szombaton Tényőn a tizenegyedik alkalommal megrendezett sokorói hegyifutás résztvevőit. Az amatőr futók több kategóriában, három különböző távon – 2, 6 és 16 kilométeren – tehették próbára kitartásukat, valamint állóképességüket. Örvendetes, hogy a fiatalabb korosztály mellett az idősebbek is rajthoz álltak, sőt, néhányan a gyerekükkel együtt érkeztek a viadalra.

A versenyt a megyei szabadidősport-szövetség rendezte meg.
Molnár Z. Csabáné, a szövetség elnöke: „A reggeli zuhogó eső láttán alaposan megijedtem. Szerencsére aztán szárazabbra fordult az időjárás, így a rajtnak sem volt akadálya. Sajnos azonban egyre kevesebben gondolják úgy, hogy érdemes elindulni a futóversenyen.

Néhány éve háromszor annyian neveztek, mint most. Nem értem, hogy miért nem fontos az embereknek a sport?

A futás például nem igényel komolyabb anyagi ráfordítást és az egészségmegőrzés egyik legjobb módja. Véleményem szerint az embereknek a betegségek megelőzésére több figyelmet kellene fordítaniuk és ezt a sport által meg is tehetnék. Az idei versenyen egyébként nem született pályacsúcs. Kategóriánként az első három versenyző érmet kapott, az abszolút elsők pedig egy kupával is gazdagabbak lettek."

A leghosszabb, 16 kilométeres távon a győri Molnár László ért elsőként a célba. A sportoló a Kisalföld érdeklődésére elmondta: legutóbb az Ászár és Tárkány közötti félmaratonon is győzni tudott. Heti 100–120 kilométert fut annak érdekében, hogy remek legyen a kondíciója és a különböző viadalokon ott lehessen az élmezőnyben. A futók körében nagyon népszerű Nike-félmaratonon a közel 6000 induló közül egyéniben az 52. lett. A fiatalember kiegészítő sportágként gyakran száll kerékpárra is.

Szintén a 16 km-es távon, de a hölgyek mezőnyében Kovács Zsuzsanna bizonyult a legjobbnak. A Győri Futóklub sportolója egy másik versenyről, a Praktiker családi futásról – ahol szintén első lett – érkezett a sokorói településre. Megtudtuk tőle, hogy egyik barátnője beszélte rá az indulásra és az eredmény tudatában nem is bánta meg. Viszonylag későn kezdett el komolyabban is foglalkozni a futással. A legutóbbi

Nike-félmaratonon a saját kategóriájában mindenkit megelőzött. A tervei szerint a Karácsonyi Rohanás elnevezésű futóversenyen is elindul, amely december 18-án lesz Győr belvárosában.

Vezetés után kikapott a Milan Genovában

Az AC Milan egy góllal kikapott a Sampdoriától, Genovában, a Fiorentina két góllal verte az… Tovább olvasom