2017. 07. 26. szerda - Anna, Anikó 16°C | 23°C Még több cikk.

Év végi kiütés: Fehérvár KC-Győri Audi ETO 17-30

A második félidőben oktatott az ETO, hét gólon tartotta a Fehérvárt. Még Kovacsics piros lapja is belefért.
Székesfehérváron fejezi be a 2012-es naptári esztendőt a Győri Audi ETO KC csapata. A zöld-fehérek a bajnokság 10. fordulójában a Fehérvár KC elleni találkozóval búcsúztatják az óévet. A cél természetesen a bajnoki veretlenség megőrzése az idegenbeli találkozón is. Továbbiak >>

Izgalmas meccset hozott az első félidő

Bekezdtek a hazaiak, előbb Azari, majd Horváth vette be Lunde kapuját. Orbán lőtte az ETO első találatát, majd Triscsuk utána pedig Görbicz lőtt gólt (3-2). Büntetőt lőtt a Fehérvár, Triscsuk nem hibázott, ahogy a túloldalt Lekic sem (7-5).

Időt kért a hazaiak norvég mestere, de Lekic lehűtötte a kedélyeket, Lunde ziccert fogott, majd Korsós egyenlített (7-7). Lekic már a vezetést szerezte meg a 15. perc legvégén.

Lunde jól elkapta a fonalat, de a másik kapuban Szikora is remek napot fogott ki. Kovacsics felugrásból lőtt, majd Lunde megint nagyot védett. Németh hosszú hazai gólcsendet tört meg (8-9). Radicevic egy remek ejtéssel ismét az ETO-t juttatta előnyhöz, majd egy perccel később ugyanő kettőre növelte az előnyt. Hosszabb gólcsend jött, jól védtek a kapusok mindkét oldalon. Felzárkóztak egy gólra a hazaiak Siti Eszter találatával (10-11). A félidőben újabb gól nem született, így izgalmas 30 perc után az állás 10-11.

A második félidő sima volt

Rédei-Soós gólja nyitotta a második játékrészt, fél perccel később pedig Radicevic is beköszönt Szikorának. Azari lőtte a hazaiak első találatát a második félidőben, majd Rédei-Soós ismét betalált (11-14). Radicevic lerohanásgólt szerett. Jött egyből a hazai időkérés. Rédei-Soós remek százalékkal tüzelt (12-17).

Lekic laposan eresztett meg egy védhetetlen bombát, majd Löke volt eredményes, és máris 9 góllal volt az előny. Tilinger újabb gólja után Kovacsics kapott azonnali piros lapot Horváth lerántásáért.

A  közte 10-et Hornyák gólja jelentette, majd Orbán lerohanásból volt eredményes. Az utolsó percben még Orbán is betalált. A vége 17-30, győzelemmel zárta az évet az Audi ETO.