2017. 09. 22. péntek - Móric 11°C | 17°C Még több cikk.

Európában is bizonyított a bajnok

Bár a kupagyőzelmét nem tudta megismételni, remek évet zárt a Rába ETO, amely magabiztosan lett harmadszor is magyar bajnok és a nemzetközi porondon Európa legjobb 16 csapata közé jutott.
A magyar bajnoki cím megvédése és az újabb kupagyőzelem, valamint az UEFA Futsal Kupában a legjobb 16 közé jutás volt a célja a legeredményesebb magyar futsalklubnak a szezon kezdete előtt.
„Rövid két év alatt sikersportággá vált a futsal Győrött, sokan megszerették a városban a játékot, egyre népszerűbb a szurkolók körében is – fogalmazott korábban Bolla Péter, a Rába ETO tiszteletbeli elnöke a klub idénynyitóján.

A Rába ETO sorozatban harmadszor lett magyar bajnok. Fotó: M. M.

Az együtteshez két új játékos, a román válogatott Gabriel Dobre és a brazil Ninho érkezett. Az átigazolási időszak utolsó napján Szeghy Szabolccsal is sikerült megállapodni és Csopaki István is csatlakozott a kerethez.

A csapat hibátlan teljesítménnyel végzett csoportja élén az UEFA Futsal Cup bécsi selejtezőjében. A magyar bajnok és ellenfelei között óriási volt a különbség, míg a győriek 25 gólt lőttek, addig csak négyet kaptak a tornán.

A bajnokságban is jól kezdett az ETO – Csömörön 10 gólt lőttek a zöld-fehérek –, ám később becsúsztak váratlan eredmények. Az Aramis Győrben nyert (2–3), a csapat Berettyóújfalun rangadót veszített el (3–7) és az újonc Haladás pontot csent el (3–3) Győrből.

Remekül szerepelt viszont az UEFA Futsal Cup lettországi csoportkörében a magyar bajnok. A győriek két győzelem és egy vereség mellett végeztek csoportjukban a második, továbbjutást jelentő helyen. Rigában győzték le (7–4) a hazai bajnokot, majd helytálltak a neves Barcelona ellen (2–8) és végül két vállra fektették (7–5) a bosnyák aranyérmest is.
Az úgynevezett elitkörben, a Rába ETO, bár csupán negyedik lett csoportjában, várakozáson felül szerepelt a legjobb tizenhat együttes között. A zöld-fehérek három pontot szereztek Lisszabonban.

Gyurcsányiék lelépték a brazil légiósokkal megerősített grúz bajnokot, szoros összecsapáson maradtak alul a neves Sporting ellen, majd egy ki-ki mérkőzést játszottak a román bajnokkal.

Télen aztán az uruguayi légiós, Mincho és Ninho is elbúcsúzott, és távozott a csapat kispadjáról Artur Melo edző.

„Lezárult egy időszak a közös életünkben, s abban egyeztünk meg a vezetőkkel, hogy nem maradok tovább a csapat edzője. Azt gondoltuk, kell egy kis frissítés ezen a poszton is, hogy még jobban szerepeljen az ETO" – mondta a szakvezető.

Őt Marcos Angulo személyében egy spanyol szakember váltotta a kispadon és a klubhoz szerződött a portugál válogatott Ramada is. Brazil támadót is szerződtetett az ETO. Carlos Eduardo Martins, becenevén Café is aláírt a győriekhez.

A bajnokságban megállíthatatlan volt az együttes, tavasszal veretlen maradt a társaság, magabiztosan nyerte meg az alapszakaszt. Áprilisban viszont nem tudta megvédeni címét, a nagy rivális MVFC-től vereséget (0–4) szenvedett az ETO a futsal Magyar Kupa döntőjében Veszprémben.
Sikerült azonban visszavágni a hajdúságiaknak a rájátszásban. Az első fordulóban az ETO kettőből kétszer is legyőzte a Vasast, majd nem hibázott az Aramis ellen sem, s bejutott az élvonalbeli bajnokság fináléjába. A három győzelemig tartó párharcban a címvédő ETO ellenfele – ahogy az elmúlt bajnokságban – az MVFC Berettyóújfalu volt.
A győriek magabiztosan (6–1) nyerték az első összecsapást, majd idegenben is diadalmaskodtak (4–0). Aztán fergeteges hangulatban, szépszámú közönség előtt 6–0-ra győzték le Győrben újra a Berettyóújfalut.

Marcos Angulo marad a csapat edzője és hosszabbítottak Ramadával is. Csopaki, Café, Dobre távozik Győrből.

„Nemzetközi porondon szerettük volna komolyabban is letenni a névjegyünket. Megmutatni, hogy a magyar bajnoknak helye van az európai elitben. Bécs után Rigában is helytálltunk, Lisszabon pedig igazi jutalomjátékot hozott számunkra. A Final Fourba jutásra még a csoportkör utolsó fordulójában is reális esélyünk volt. Végül a sorozatban az összesített 10. helyen végeztünk. Cél volt a bajnoki cím és a kupagyőzelem megismétlése, a kupában egy roppant balszerencsés mérkőzésen a rivális Berettyóújfalu gárdája legyőzött minket. Három olyan mérkőzésen vágtunk vissza, amelyek még sokáig etalonként szolgálhatnak játék és taktika tekintetében a magyar futsaltársadalom számára. Győzelmünkkel sorozatban a harmadik bajnoki címünket szereztük, beérve az örökranglistán eddig élen álló Colorspectrum Aramis és Cső-Montage gárdáját. Utánpótlásfronton is előreléptünk, öt korcsoportból három csapatunk bajnoki döntőt játszott, a legkisebbek bajnoki címet ünnepelhettek. Az eltelt közel egy év alatt az iskolai bajnokságban, a Nemak-kupában kéthetente közel 500 gyereket vontunk be a futsal vérkeringésébe" – mondta Drucskó Zoltán, a klub ügyvezető elnöke.

Győr, Sopron: riválisokra várnak

Pénteken rendezik Münchenben a 2012/2013-as női Euroliga csoportjainak sorsolását. Tovább olvasom