2017. 01. 24. kedd - Timót -6°C | -2°C Még több cikk.

Európa elitjében a kerekes

A héten zajlik a lengyelországi Walbrzychban a Mountain Bike Európa-bajnokság. A maratoni versenyen a soproni Heavy Tools klub kerekese, Horváth Csaba kitűnően szerepelt.
Amint a viadalról már hazatért versenyző beszámolt róla, az 54 kilométeres viadalon – egy körpályán zajlott a verseny – összesen közel másfél kilométernyi emelkedőt kellett leküzdeni. Mivel az előző napokban kiadós eső zúdult a cseh határtól mintegy 30 kilométerre fekvő városkára, helyenként sárdagasztásba csapott át a viadal.
Horváth Csaba elmondta, voltak olyan meredek szakaszok, amelyeken már tekerni nem tudott, ezeken a helyeken tolni kellett a „járgányt", vagy vállra venni.

A sáros, csúszós pályán persze lefelé sem volt egyszerű a haladás, erősen kellett tartani a kormányt. A végül a 11 országból közel 700 főt felvonultató mezőnyben a roppant előkelő 22. helyen végzett Horváth Csabának ettől bizony igencsak „bedurrant" az alkarja.
A soproni kerekes, bár a helyezésével maximálisan elégedett volt, úgy érezte, maradt még benne egy kis erő, és ha az elején bátrabban versenyzett volna – nem ismerte a terepet, nem akart erősen kezdeni –, akkor nyolc-tíz perccel jobb időt elérve akár az első tízbe is bekerülhetett volna. Európa élvonalában azonban így is ott van.