2017. 08. 24. csütörtök - Bertalan 13°C | 27°C Még több cikk.

Európa-kupa: Vagos-SEAT Lami-Véd Győr 58-72

A Seat Lami-Véd Győr magabiztosan nyert csütörtökön a portugál Vagos vendégeként a női kosárlabda Európa Kupa harmadik fordulójában, így továbbra is százszázalékos.
Vagos–SEAT Lami-Véd Győr 58–72 (17–18, 20–16, 10–20, 11–18)
Anadia, Európa-kupa-mérkőzés, 100 néző. V.: Maliszewski (lengyel), Giancecchi (San Marinó-i).

VAGOS: Faustino 10/3, Lopes 6/6, Goncalves 13/9, Teixeira 13/6, Nwagbo 6.
Cs.: Soares 3/3, Domingues 5/3, Alves 2.
Edző: Nuno Ferreira.

SEAT LAMI-VÉD: ENGLERT 5/3, VIDA 11/9 , CARSON 16, OLAJUWON 27, Kublina 6.
Cs.: Kovács K. 2, Semsei 2  Simon 2, Horváth Zs. 1.
Edző: Tapodi Péter.

Vida hárompontosával kezdődött a mérkőzés, ám a győriek ekkor vezettek először és sokáig utoljára a negyedben. Az alacsonyabb és mozgékonyabb hazaiak átvették az irányítást és mezőnyből is jól dobva használták ki a SEAT védekezési hibáit. A győriek önmagukhoz képest támadásban is sokat rontottak, de elsősorban Olajuwon eredményes játékának köszönhetően így is megnyerték az első negyedet.

A másodikban hullottak a triplák a győri gyűrűbe, míg a másik oldalon például Carson ekkor összesen csak három találatig jutott. Tapodi mester időkérése részben segített, hiszen a Vagos hétpontos vezetését a negyed végére sikerült csökkenteni.

A szünet után az amerikaiak vezérletével egyre jobban játszott a SEAT. Magára talált Carson, Olajuwon pedig hozta korábbi jó formáját. Összeállt a csapat védekezése is. A fáradó portugálok pontatlanabbá váltak, kidomborodott a SEAT jobb erőnléte.

A zárószakaszban a Vagos már nem tudott újítani, egyre nagyobb lett a különbség a két együttes között. Olajuwon ezen a napon ellenállhatatlanul játszott, a mezőny legjobbjának bizonyult.

Tapodi Péter: – Második félidei védekezésünk meghozta a biztos sikert. Ez egyik csapat otthonában sem egyszerű feladat.

A másik mérkőzésen: Nantes (francia)–Saarlouis (német) 91–71. Az állás: 1. SEAT Lami-Véd 6 pont, 2. Nantes 5, 3. Saarlouis 4, 4. Vagos 3.
Az Euroligában: Pécs–
Mondeville (francia) 58–70.

Egy év után ismét a portugáliai Vagosban lép pályára a SEAT Lami-Véd Győr női csapata az Európa-kupában.

A sangalhosi szállodában a recepciós ismerősként üdvözölte a csapatot, bár a győriek kerete azért jelentősen átalakult tavaly december óta. És úgy tűnik, nemcsak átalakult, hanem erősebb is lett.

A Budapest–Genf–Porto útvonalon repült a küldöttség Luzitániába, majd éjszaka Portóból egyórás buszozás végén érkezett meg a szálláshelyére. Tegnap délelőtt és este is edzést vezényelt a társaságnak a Tapodi Péter–Fűzy Ákos edzőpáros a mai mérkőzés helyszínén.

„Tíz játékossal érkeztünk, Djelmis Angéla combsérülése, a tizenöt éves Nagy Dóra pedig iskolai elfoglaltsága miatt nem lehet itt – mondja Tapodi Péter. – Nélkülük is meg kell tudnunk oldani ezt a feladatot. Tavaly tíz pont körüli különbséggel győztünk Vagosban és az információnk, valamint az Európa-kupában idén elért eredményeik alapján az ő csapatuk nem lett erősebb. Ezt a találkozót már a hétvégi Pécs elleni bajnoki rangadó fényében játsszuk, éppen ezért mindenkinek szeretnénk játéklehetőséget adni úgy, hogy azért viszonylag pihenten várjuk a mecseki csapatot. Néhány új taktikai variációt is kipróbálunk csütörtökön este. Biztos győzelmet várunk magunktól."

A SEAT Lami-Véd Győr együttese az Európa-kupa idei kiírásában eddig csoportjában hazai pályán legyőzte a Nantes gárdáját, majd saját csarnokában verte meg a német Saarlouist. A papíron is leggyengébbnek tűnő portugálok két vállra fektetése ezért kötelező lecke.

A mai mérkőzés magyar idő szerint este fél 10 órakor kezdődik Vagosban.

• 1. Hedon 2010. november 12. 22:22
    „100 néző az igen !

Komoly presztízs lehet ennek a bohóckodásnak.
    Tömegsportnak nem lehet rossz.”

ETO FKC: még csak szép álom a feljutás

Nagyszerűen áll az NB I/B-s bajnokságban az Etik-ETO férficsapata. Deáki István vezetőedző szerint a… Tovább olvasom