2017. 08. 19. szombat - Huba 19°C | 31°C Még több cikk.

Európa-kupa: SEAT Lami-Véd Győr-Saarlouis 69-51

A női kosárlabda Európa-kupa 5. fordulójában a SEAT Lami-Véd Győr legyőzte hazai pályán a német Saarlouis Royals együttesét.

SEAT-LAMI-VÉD GYŐR–SAARLOUIS ROYALS (német) 69–51 (20–15, 16–10, 8–10, 25–16)
Győr, 600 néző. V: Zlatevszki (macedón), Lucas (szlovák)

SEAT LAMI-VÉD GYŐR: ENGLERT 8, SEMSEI8/6, Carlson 10/6, OLAJUWON 14, KUBLINA 15/3.
Cs: Kovács K. 2, Vida A. 10/6, Djelmis, Simon Zs. 2, Őri, Horváth Zsófia.
Edző: Tapodi Péter

SAARLOUIS: Barnert 4, STUPAR 11/3, Manaková 4, Wellers 6, HOLLINQUEST 10.
Cs: Drugman 2, Smith 4, Müller 7, Brodersen, Meyer 3.
Edző: René Spandauw

Tapodi Péter: – Nehéz mérkőzés volt több szempontból is. Nehezen találtuk a ritmust, a Saarlouis végig lassította a játékot zónájával, csak nagy nehézségek árán tudtunk visszatalálni a helyes útra. Örülök a győzelemnek és a pontkülönbségnek, s azt is megjegyezném, bár ez nem a mérkőzéshez kapcsolódik, hogy a klub utánpótlásában is kezd beérni a munka, a 14 évesek válogatottjába ugyanis öt játékosunk kapott meghívót.

Englert Orsolya: – Szenvedve játszottunk, csak a második félidőben vált gyorsabbá a játékunk, s ennek köszönhetően sikerült ilyen arányban nyerni.

Vida Anna: – Örülök, hogy nyertünk, de össze kell szedni magunkat, mert a folytatásban ennél több kell.

René Spandauw: – Tudtuk, hogy nehéz meccs lesz, mert a győri erős csapat. Ráadásul a német szövetség sem segített bennünket, ugyanis pénteken le kell játszanunk a Német Kupában a meccsünket, így egyből utazunk a következő találkozóra, emiatt a kulcsjátékosokkal is óvatosan kellett bánni.

A mérkőzés egészét nézve igencsak komoly pontesőt hozott az első negyed. A nagy kosárszórásból a győriek jöttek ki jobban, hiszen ötpontos előnyre tettek szert. Miután ígéretes 11–2-vel kezdtek a győriek a második negyed elején, komoly előnyre tettek szert. A tavalyi kiírásban négy közé jutott német bajnok ugyanakkor nem hagyta magát, s valamivel közelebb jött a győriekhez, de a nagyszünetben így is tíz pontnál nagyobb különbséggel vezetett a SEAT Lami-Véd.
A pihenő alatt a klub U11-es korosztálya mutatta meg magát a közönségnek.

A harmadik felvonásban közel nyolc percig mindössze három pontra futotta Carsonék erejéből, szerencsére a német együttesnél is rengeteg volt a hiba. Ebben persze benne volt a győri csapat remek védekezése, hiszen volt, hogy a támadóidőt nem tudta dobással befejezni az ellenfél, s rengeteg labdát is szereztek a győriek. Más kérdés, hogy ezzel nem tudtak élni, s a zárófelvonás tíz ponton belüli hazai előnnyel kezdődött. A zárófelvonásban már ismét felpörgött a SEAT Lami-Véd Győr, hiszen egy 15–6-os etappal megugrott és ezzel gyakorlatilag el is döntötte a mérkőzést, s magabiztos, a vártnál is talán nagyobb arányú sikert ért el a Tapodi-gárda. A 18 pontos diadal a végelszámolásnál még sokat érhet.

A csoport másik mérkőzésén: Vagos (portugál)–Nantes (francia) 75–95. Az állás: 1. Nantes 9 pont, 2. SEAT Lami-Véd Győr 9, 3. Saarlouis 7, 4. Vagos 5.

Online eredmény:

40. perc: 69-51

39. perc: 69-51

38. perc: 67-46

37. perc: 67-42

35. perc: 59-41

33. perc: 54-37

32. perc: 50-35

A harmadik negyed után: 44-35

30. perc: 44-35

27. perc: 39-33

24. perc: 39-29

23. perc: 37-27

22. perc: 37-25

Az első félidőben a hazai csapatból Kublina 9, Carson 8, Olajuwon 7, Semsei 6, Englert 2, Simon 2, és Kovács 2 pontot szerzett.

A Saarlouis Royals együtteséből Stupar 7, Hollinquest 6, Smith 4, Barnert 4, Manakova 2, Wellers 2 pontig jutott.

A félidőben: 36-25

20. perc: 36-25

19. perc: 36-25

17. perc: 34-25

16. perc: 31-19

15. perc: 27-17

12. perc: 25-17

Az első negyed után: 20-15

10. perc: 20-15

9. perc: 16-13

7. perc: 16-11

6. perc: 13-9

5. perc: 10-7

4. perc: 7-5

3. perc: 7-2

2. perc: 7-2

1. perc: 4-0

Vezetőedző: René Spandauw

A két csapat már találkoztt egymással a 2. körben. Akkor a SEAT Lami-Véd Győr idegenben, drámai végjátékban győzte le a német bajnokot. Azt a csapatot, mely a sorozat előző évi kiírásában egészen az elődöntőig menetelt az Európa-kupában.

A németországi meccsen másfél negyed után már 21(!) ponttal vezetett Tapodi Péter együttese, ám a hajrában a vezetést is átvette a Saarlouis.

A végén aztán jött Essence Carson, aki gyakorlatilag egymaga megnyerte a mérkőzést a győrieknek.

Az Európa-kupában 3 győzelem mellett 1 veresége van a Győrnek. Englerték Legyőzték hazai pályán a Nantes együttesét, idegenben pedig a Vagost, és a Saarlouist. Az egyetlen vereségét a legutóbbi körben Franciaországban szenvedte el a csapat.

Tapodi Péter a Saarlouis elleni meccsről.

Ieva Kublina, a csapat lett játékosa a következőket mondta a találkozóval kapcsolatban:

„Az elmúlt három meccsen kikaptunk, így most még motiváltabbak vagyunk abban, hogy győzzünk. Éppen ezért nagyon fontos a németek elleni találkozó."

A klubnál egyébként kisebb szervezeti változás történt. A jövőben Fűzy András a társadalmi elnöki feladatot látja el, Balogh Gyula marad az ügyvezető elnök, a klubigazgató pedig Fodor Sándor, az egyik névadó, a Lami-Véd munkatársa lesz. Fodor egyébként nem ismeretlen a sportág berkein belül, hiszen 1999-től nyolc éven át a Körmend férficsapatának ügyvezetője volt. Vezetése alatt 2003-ban aranyérmes lett a vasi gárda, kétszer második, kétszer harmadik helyen zárt.

A mai meccs jótékony célt is szolgál: a bejáratnál elhelyezett urnákban a szurkolók adományokat helyezhetnek el, mellyel a Bóbita gyermekotthonban élő árva gyerekek utaztatását segítő gépkocsi vásárlását segítik.

Torna: huszonöt év után győri arany

Budapesten rendezték a közelmúltban a felnőtt magyar csapatbajnokság 2. fordulóját, mely egyben a… Tovább olvasom