2017. 08. 17. csütörtök - Jácint 19°C | 30°C Még több cikk.

Európa-kupa: Nantes-ban botlott először a Győr

A Seat Lami-Véd Győr kikapott szerdán a francia Nantes vendégeként, így a 4. fordulóban elszenvedte első vereségét a női kosárlabda Európa Kupában.
Nantes (francia)–SEAT Lami-Véd Győr 72–62 (18–18, 21–15, 16–17, 17–12)
Nantes, Európa-kupa-mérkőzés, H csoport, 4. forduló, 500 néző. V.: Hesters (belga), Serban (román).

Nantes: COUSSEINS 10/3, Pust, NIEDOLA 17, Sy-Diop 8, Smith 8.
Cs.:  Podrug 1, AUBERT 14/12, ANDREJEVA 14/12, Basquue.
Edző: Laurent Buffard.

SEAT Lami-Véd: Englert 9/9, SEMSEI 10/6, CARSON 26/3, Kublina 12/3, Olajuwon 5.
Cs.: Kovács, Vida, Djelmis, Simon, Őri.
Edző: Tapodi Péter.

Semsei Barbara  kezdő ötösbe tétele jó húzásnak bizonyult, ő szerezte a győri együttes első öt pontját.  Ez kiváló alaphangot adott ahhoz, hogy szervezett védekezéssel, szellemes támadójátékkal 3 perc alatt 11–2-re húzzon el a SEAT Lami-Véd Győr. A remekül kezdő győriek  azonban megtorpantak, és sorozatban  13 pontot kaptak, a félidőben már a Nantes vezetett 39–33-ra.  Térfélcsere után a Carson és Semsei vezette magyar együttes még  egyszer visszakapaszkodott öt pontra. A zárószakasz Englert hármasával indult, s két pontra zárkózott fel a SEAT Lami-Véd. A győri lányok a negyed közepéig tartották a lépést a francia csapattal. 59–55-ös Nantes-vezetésnél  Cousseins zsinórban dobott 8 pontot, s ezzel eldőlt a meccs.

Parádésan kezdtek a magyar lányok, ám a triplákat 53 százalékkal dobó, a lepattanóharcot 39–24-re, nyerő Nantes roppant eredményes cserejátékosai révén fordított, s megérdemelten nyert.

Az 1/3-as mérlegnél tartó Tapodi-alakulat jövő csütörtökön a  német Saarlouist fogadja.

A másik mérkőzésen: Saarlouis (német)–Vagos (portugál) 76–73. Az állás: 1. Nantes 7 pont, 2. SEAT Lami-Véd 7, 3. Saarlouis 6, 4. Vagos 4.

Szerdán 20 órakor a Nantes otthonában lép pályára az Európa-kupa H csoportjának 4. fordulójában a SEAT Lami-Véd Győr.

Tapodi Péter együttese a nemzetközi porondon még hibátlan, a bajnokságban is hétvégén szenvedte csak el első vereségét a címvédő Pécs ellen.

Elvesztette idei veretlenségét a SEAT Lami-Véd együttese, mely ma Nantes-ban már javíthat is. A győriek vasárnap három negyeden át jól játszottak a Pécs ellen, ám az utolsó tíz percben szétesett a gárda játéka, s a 20–2-re elveszített szakasz vereséget jelentett. Tapodi Péter vezetőedző szerint nem kell elkeseredni, tanulni kell a hibákból, hogy később ilyen ne történjen meg.

„Három negyeddel elégedettek lehetünk, bár az első félidőben sok indításgólt kaptunk, valamint a büntetőzés sem ment jól. Ennek ellenére harminc perc után még vezettünk, kár, hogy a zárófelvonás nem sikerült, kicsúszott a kezünkből a meccs. Ez előfordul, főleg, hogy még nem értünk a csapatépítés végére. Talán a vagosi utazás fáradalmai is kijött ekkor a lányokon" – kezdte a győriek vezetőedzője, majd így folytatta: „Továbbra sem egyszerű a helyzet, mert ismét egy hosszú út, valamint egy nehéz meccs vár ránk, sőt, a hétvégén a másik euroligás csapatunk, az MKB-Euroleasing Sopron lesz az ellenfél. Persze most még a Nantes-ra koncentrálunk, s azért is lesz fontos a találkozó, mert feltételezve, hogy nyerjük a két hazai EK-mérkőzést, itt dőlhet el, hogy hat győzelemmel vagy öt győzelem mellett egy vereséggel jutunk-e be a következő körbe. Célunk természetesen az előbbi. Győrben sem volt egyszerű a dolgunk a franciákkal, de azért eltelt pár hét, sokkal előbbre tartunk a rengeteg utazás és meccs ellenére is, melyek azért nehezítették a folyamatos munkát. Bízom a csapatban, hogy Franciaországban is megállja helyét, s folytatjuk a menetelést Európában."

Hiányzója nincs a SEAT Lami-Védnek, a Pécs ellen már a Saarlouisban meghúzódott Djelmis Angéla is játszott, s most sincs akadálya a szereplésének.

• 12. IV.Béla 2010. november 20. 23:11
    „Azért ennél szellemesebbre számítottam. Fuss neki még egyszer, tudsz te ennél bántóbbat is! Horzsoljon csak! Harrrrrr!”
  • 11. -.- 2010. november 19. 14:44
    „És javasolnám az 1/3-as mérleg kijavítását 3/1-re, mert nem ugyanaz a kettő!”
  • 10. -.- 2010. november 19. 14:40
    „Vak?:D

Tudod mi ez?==>-.-"

Segítek!

Röviden is tömören:"jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaajj de sok az idióta"

Pl., mint te Bélus...aki nem vagy méltó a nickedhez...ha tudod egyáltalán ki volt IV.Béla...tanítják a kórházban?:)”
  • 9. IV.Béla 2010. november 18. 23:22
    „4. -.- !
    Neked viszont találó a neved, rajtad kívül nincsenek sokan, akkor ennyire vakok.”
  • 8. -.- 2010. november 18. 21:53
    „A megoldás:támogassa az intézetet a város, hogy az ilyeneket bent lehessen tartani!”
  • 7. Dr.Corolla 2010. november 18. 21:06
    „a megoldás: támogasson engem a város!:)))”
  • 6. sprite 2010. november 18. 20:37
    „De engem nem is támogat Győr városa aránytalanul nagy pénzekkel.