2017. 12. 17. vasárnap - Lázár, Olimpia -2°C | 4°C Még több cikk.

Európa-kupa: Lami-Véd Győr-Sierre Basket 81-67

kosárlabda - A SEAT Lami-Véd utolsó hazai csoportmérkőzésén legyőzte a svájci Sierre Basket együttesét az Európa-kupában. A Győr már szinte biztosan továbbjutott a 32 közé.
SEAT LAMI-VÉD GYŐR - SIERRE BASKET 81-67
Női kosárlabda Európa-kupa, 4. forduló

40. perc: Delmis a végére is tartogatott egy triplát! 81-67. Ez a vége.

39. perc: Vida mindkét büntetőjét bedobja. 73-65. Szakács marad egyedül, és dobhat ziccert. 73-67. Delmis triplája nagyon kellett. 76-67.

38. perc: Hosszú idő után újra kosár. McKenzie, majd Villaroel eredményes. 71-65.

35. perc: Egy svájci hármas, és McKenzie duplája után 9 pont a különbség. 71-62.

33. perc: Fűrész passzából Vida szór egy hármast. Vida 22 pontos. 71-54. 10 hármas. 71-57.

32. perc: Radunovic egy büntetőt bedob. 68-54.

31. perc: Villarroel 2, Vida 3 pont. 67-54.

A 3. negyed után: 64-52.

30. perc: A hajrá előtt 12 ponttal vezetünk. 64-52.

28. perc: Imbergerova is dob egy hárompontost.

27. perc: Borovickova triplájára hármas a válasz a svájciaktól.

26. perc: Az utolsó 3  pontunkat Kovács szerezte. 58-44.

24. perc: Razmaite, majd a palánk alól Radunovic szerez kosarat. 55-41. Teplyashina-hármas. 55-44.

23. perc: Villarroel 2, Vida 2, McKenzie 2 pont. 53-39.

22. perc: Imbergerova középtávolija jó. 51-35.

21. perc: Vida hármasával kezdődik a második félidő. 49-35.

A félidőben: 46-35

20. perc: Vida-tripla. 46-34. McKEnzie egyik büntetője pontos. 46-35.

19. perc: Fűrész szerez lepattanót, és dob kosarat. Szakács is eredményes a túloldalon. 40-32. Vida két pont+büntetőből egy. 43-32.

18. perc: Teplyashina mindkét büntetője jó. 38-29.

16. perc: Egy beszedett duplára Delmis hármassal válaszol. 35-26. Borovickova sem akar lemaradni. Ő is triplát szór. 38-27.

15. perc: Tökéletesen kijátszott ziccer. Horváth eredményes Delmis passzából. 32-24.

14. perc: Delmis-tripla. 30-22.

13. perc: Villarroel 2, Vida 2/2. Támadásban adunk el egy labdát Villarroel a ziccert nem hibázza el. 27-22.

12. perc: Razmaite maradt egyedül. 24-18.

11. perc: Imbergerova újabb hármas kísérlete pontos! A túloldalon Szakács vállal be egy középtávolit. Senki sem zavarta. 24-16.

Az 1. negyed után: 21-14

10. perc: Delmis egy, Teplyashina két büntetőt értékesít, majd a legvégén Borovickova is betalál. 21-14.

9. perc: McKenzi 1, Kovács 2 pont. Aztán Szakácsnak is bejön egy tripla a svájci csapatnál. 18-12.

8. perc: A vendégek kérnek időt. Imbergerova újabb triplát dob. 16-8.

7. perc: McKenzie fordul le Imbergerováról, és szór egy kosarat. 11-8. Imbergerova javít. Hárompontos! 14-8.

6. perc: Delmis másolja le az előző szólót. 9-6. Radunovic büntetőivel 5 pont az előny. 11-6.

4. perc: Delmis viszi be a labdát a gyűrű alá. Két pont. 7-6.

3. perc: Keller büntetőből 2/1.  5-6.

2. perc: A vendégek első kosarát Szakács szerzi, Radunovic rögtön válaszol. 4-2. Szakács két jó büntetővel egyenlít, majd Villrroel ziccerével már vezetnek a svájciak. 4-6.

1. perc: Az első kosár a miénk. Vida Anna eredményes. 2-0.

14 Ofelia Villarroel

A két csapat a nyitófordulóban már összecsapott egymással, akkor a győriek 66–61-re nyerni tudtak Svájcban. A Rába-partiak egy újabb győzelemmel nagyot lépnének a továbbjutás felé.

„A legfontosabb, hogy úgy tűnik, mindenki hadra fogható" – mondta Tapodi Péter, a győriek edzője. „Sajnos vasárnap mélypontra kerültünk, a sérülések és betegségek megtörték a csapatot. Azóta igyekszünk frissíteni és erőre kapni. Rég volt, hogy tizenketten készülhettünk az edzéseken, így saját játékunkat tovább szeretnénk fejleszteni. Mindenképpen be szeretnénk húzni ezt a mérkőzést, mert ez fontos lépés lehet a továbbjutás felé. Győzelmünkkel gyakorlatilag eldőlne a kérdés, csupán akkor tudnánk kiesni, ha a Vagos legyőzné a Mondville csapatát, majd a portugálok a zárófordulóban több mint harminchárom ponttal vernének meg bennünket."

A győri csapat számít a mérkőzés esélyesének a három vereségével a csoport utolsó helyén szerénykedő Sierre ellen, de nem vár könnyű mérkőzés Tapodi Péter tanítványaira.

„Kellemetlen típusú ellenfél a Sierre, hat légiósuk van, legyőzésük nem egyszerű feladat. Kicsit szeszélyes csapat a svájci, hiszen megszorongatták a Mondeville-t, majd kikaptak a Vagostól. Ismerjük a játékukat, de elsősorban magunkkal kell foglalkoznunk. Szeretnénk végre hozni a saját játékunkat, ennek elégnek kell lennie a győzelemhez. A szurkolóink remek légkört teremtettek az első két mérkőzésünkön, várjuk őket az utolsó csoportmérkőzésre is, ami remélhetőleg egyben nem az utolsó hazai Európa-kupa-mérkőzésünk lesz" – mondta bizakodva a SEAT Lami-Véd Győr edzője.

A csoport állása a harmadik forduló után: 1. USO Mondeville 6 pont, 2. SEAT Lami-Véd Győr 5, 3. Vagos 4, 4. Sierre 3.

• 10. fcsopron60 2009. december 04. 17:30
    „Az igaz minden meccs más!
    Ez is eggy másik meccs lessz!!
    De most a pécs gyenge csak Sopron ellen huzta fel a gatyát!!
    Vigyázni kell mert nagyon durvák!!
    Főleg védekezésben!! Támadásba Oldi és Vajda akemyény!
    Hajrá Sopron Hajrá győr!!
    Hála meggyógyultak betegeink igy a Szeged másképp áll a mecshez!!
    De remélem vissza vágunk nekik az ellenetek megnyert győzelemért!!”
  • 9. -.- 2009. december 04. 17:01
    „Kovika!
    Nem a Pécs játéka a lényeg, hanem a miénk!Én attól félek, hogy mi a Szegeden elleni játékot fogjuk hozni...”
  • 8. Kovika 2009. december 04. 16:32
    „fcsopron60!
    Az Isten szóljon belőled!
    Ha úgy játszana a Pécs vasárnap,mint tegnap akkor talán volna esély!
    De félek mégegyszer nem fognak ilyen enerváltan játszani!
    Nektek sem lesz könnyű!
    Hajrá GYŐR-SOPRON!!!!!!!!!!!!!
    Gratulálok LÁNYOK!”
  • 7. fcsopron60 2009. december 04. 12:32
    „hozzászólás -.- 2009.12.04. 10:48 !!
    Remélem elkapjákok ugyan igy a <moderálva> pécsieket is!!

Hajrá Sopron hajrá győr!!”
  • 6. Mezike 2009. december 04. 11:10
    „Nem feledjük, viszont örülünk. Ámen.
    Hajrá Csajok vasárnap is! :-)”
  • 5. -.- 2009. december 04. 10:48
    „Köszi sopron, remélhetőleg az EK-ban nem nyújtanak a lányok olyan teljesítményt, mint Szegeden...”
  • 4. -.- 2009. december 04. 10:47
    „És mondta valaki ...... hogy nem az?:)”
  • 3. Batistuta 2009. december 04. 09:20
    „Minden eredményt meg kell süvegelni!:-) A fejlődés vitathatatlan, hisz tavaly még kikapott a csapat egy svájci csapattól. Azért ne feledjük: az Euroliga más tészta!!!”
  • 2. fcsopron60 2009. december 04. 05:53
    „Ismét gratula győrnek !!

Szép volt csajok csak igy tovább!!
    Legalább ti mutassátok meg magyar csapatok között ti értek el jó eredményt! többi 3 cspat szégyelheti magát!!
    Bravó!!”
  • 1. -.- 2009. december 03. 21:35
    „Szép volt csajok!”

Kézilabda VB: edzőmeccsen a németeket is legyőztük

Két nappal a világbajnoki rajt előtt a magyar női kézilabda-válogatott kiváló védekezésének… Tovább olvasom