2017. 12. 16. szombat - Etelka, Aletta 1°C | 6°C Még több cikk.

Európa-kupa: Lami-Véd Győr-Dinamo Kurszk 44-85

A SEAT Lami-Véd Győr az idegenbeli vereség után hazai pályán is nagy különbséggel kapott ki a Dinamo Kurszk csapatától, így búcsúzott az Európa-kupától.
SEAT LAMI-VÉD GYŐR - DINAMO KURSZK 44-85 (8-29, 12-19, 10-13, 14-24)
Győr, női Európa-kupa, nyolcaddöntő, 2. mérkőzés, 300 néző. V.: Tomic (horvát), Vuckovic (szlovén).

Lami-Véd: Englert 4, Fűrész, Vida 5/3, Radunovic 8, Imbergerova.
Csere: Horváth Zs 7/3, Delmis 6/3, Kovács 6/6, Süle 2.
Edző: Tapodi Péter.

Kurszk: Lapteva 2, ROBBINS 16, Linkeviciene 10, BOCHAROVA 15/3, SNOW 15.
Csere: Bimbaite 8/6, Makszimenko 7/3, Pszareva 8/3, Gvozdeva 4, Izotova.
Edző: Algirdas Paulaskas.

A győrieknél többen küzdöttek sérüléssel és betegséggel, Keller nem is tudott pályára lépni. A kurszki jelentős vereség tudatában csak a tisztes hazai helytállásban lehetett reménykedni, de az oroszok hamar jelezték, hogy ki az úr(nő) a háznál. Már a 3. percben 10 ponttal vezettek. Tapodi mester ekkor időt kért és arra biztatta a csapatát. hogy agresszívebben játsszanak és a passzokat próbálják levédeni. Mindez nem nagyon sikerült a folytatásban sem, ám a gondok leginkább támadásban mutatkoztak meg, az első negyedben mindössze 8 dobott pontra volt képes a SEAT.

A második negyed Delmis hárompontosával kezdődött, de ezzel aztán minden jót leírtunk erről a játékrészről. Ráadásul Vidát egy Snow-belépő után ápolni is kellett. Két és fél perc volt hátra, amikor a Dinamo 15–44-re vezetett, a győriek a végén kerültek tíz dobott pont fölé ebben a játékrészben.

Szünet után minden úgy folytatódott, mint addig: az oroszok könnyedén szerezték pontjaikat és ugyanilyen szívóssággal akadályozták meg a sok hibával játszó SEAT akcióit.

A negyedik negyedben a mérkőzés során sokadik győri hárompontos-kísérlet Vida révén végre célba ért, ám már nem változott a játék képe, szinte mindenki a mérkőzés végét várta.

A Dinamo több mint negyvenpontos győzelmet aratott Győrött, összesítésben pedig két győzelemmel a legjobb nyolc közé jutott (100–170).

Tapodi Péter: – Az első mérkőzésen erőn felül teljesítettünk. Sérülések, betegségek miatt nekünk ez a sorozat már sok volt. Reálisan értékelve, számunkra ez a végállomás.

Englert Orsolya: – Bravúr lett volna, ha sikerül a nyolcba jutnunk. A játékosok közül volt, aki mentálisan, volt, aki fizikailag fáradt el a menetelésben.

Onéine közvetítés:

40. perc: Englert majd Őri is eredményes. 44-83. A meccs Bocharova pontjaival zárul. 44-85.

39. perc: Bocharova 2, Radunovis 2 pont. 40-83.

37. perc: Bimbaite-tripla. 38-80.

36. perc: Delmis hármasára Snow válaszol. 38-77.

35. perc: Linkeviciene és Gvozdeva is bedobja mindkét büntetőjét. 35-75.

34. perc: Englert 2, Vida 3 pont. 35-69. Snow visszajön, és könnyen kerül ziccerbe. 35-71.

32. perc: Ez a negyed egyelőre Robbinsé. Kosár, és egy pontos büntető. 30-69.

31. perc: Robbins 2+1 pont. 30-64. Megint Robbins. 30-66.

A harmadik negyed után: 30-61

30. perc: Pszareva egyik büntetője jó, a második után pedig a Kurszk szerez lepattanót, és kosarat. 30-61.

29. perc: Fűrész szerez lepattanót, majd ad egy remek passzt Kovcsnak. 30-58.

26. perc: Bocharova két büntetője pontos. 25-58. Borovickova hármasa is. 28-58.

25. perc: Linkeviciene estében ad gólpasszt Bimbaite-nek. 25-56.

24. perc: Radunovic 2, Linkeviciene két támadásból 4 pont. 25-54.

23. perc: Snow szorongatott helyzetből pontos, büntetőből viszont egyet sem értékesít. 23-50.

21. perc: Horváth Zsófia hármasával kezdjük a félidőt. 23-48.

A félidőben: 20-48

20. perc: Borovickova két büntetője jó. 18-46. Vida majd Bocharova eredményes. 20-48.

19. perc: Hosszú idő után újra győri pont. Fűrész talál be büntetőből. Aztán Robbins akcióból. 16-46.

16. perc: Fűrész ajándékoz Makszimenkónak egy gólpasszt. 15-42.

15. perc: Kovács forgatja be Pszarevát. 15-38. Kár, hogy ilyen jelenetből kevés van. Lapteva középtávolija jó. 15-40.

14. perc: Delmis-hármas. 13-38.

13. perc: Delmis passzából Horváth eredményes. Pár másodperccel később róla kapunk egy triplát. Makszimenko két pontra is jó. 10-38.

12. perc: Pszareva egy lepattanó után szólózik. 8-33.

11. perc: Oda-vissza megkerüli a Kurszk a védekező Győrt. Snow árválkodik megint egyedül. Jön a passz és a kosár. 8-31.

Az első negyed után: 8-29

10. perc: Snow lepődött meg a legjobban, hogy mennyire egyedül állt a palánk alatt. Jó a ziccer, és a büntető is. 8-27. Csak, hogy a végére is maradjon valami. Egy másodperc van hárta a negyedből, amikor Bocharova is betalál. 8-29.

9. perc: Makszimenko-tripla. 8-21. Aztán mégegy, mert senki sem figyel rá. 8-24.

8. perc: Végre! Az első eset, amikor nem gyáván nézzük, hogy mit csinál az ellenfél. Horváth Zsófit nem tudják megállítani. 6-18. Kovács is bevállalja a középtávolit. Jó. 8-18.

6. perc: Szinte akkor kerülnek ziccerbe a vendégek, amikor csak akarnak. Robbins, és Linkeviciene sem erőltette meg magát túlságosan, hogy pontokat szerezzen. 4-18.

5. perc: Linkeviciene könnyedén talál a gyűrűbe Borovickova mellett. 2-14. Radunovic é a második győri kosár. 4-14.

3. perc: Robbinsszal Imbergerova birkózik a palánk alatt. Jó a kosár, és a ráadás is. 2-10. Állva hagyta a Kurszk a Győrt. Robbin megint könnyedén megy el Imbergerova mellett. 2-12. Tapodi Péter időt kér.

2. perc: Lepattanót szerez az orosz csapat. Bocharova meg sem áll ziccerig. 2-4. Egy triplát is beszedünk. 2-7.

1. perc: Englert, Fűrész, Radunovic, Vida és Imbergerova a kezdő ötösben a hazaiaknál. Az első kosár a Kurszk csapatáé. Bocharova pontjaira gyorsan jön a válasz Radunovictól. 2-2.

14 Varvara Pszareva

A SEAT Lami-Véd Győr története legjobb nemzetközi szereplését produkálta az idei szezonban, hiszen Tapodi Péter együttese bejutott az Európa-kupa legjobb tizenhat csapata közé. A győriek számára a nyolcaddöntő jelentheti a végállomást, hiszen a párharc első mérkőzésén 85–56-os vereséget szenvedtek Kurszkban.

„Minőségileg erősebb ellenféllel kerültünk szembe. Sajnos látnunk kellett, hogy nem vagyunk felkészülve ekkora menetelésre. Ez a bajnokságban nem észrevehető, hiszen hatalmas mentális erővel rendelkeznek a játékosaim, de nemzetközi szinten már igen. Végesek a lehetőségeink, sérülések és betegségek esetén nehezen pótoljuk a kiesőket, és idén talán most a legrosszabb a helyzet" – mondta lapunknak Tapodi Péter.

Keller Annamária térdsérülése miatt biztosan nem léphet pályára, Dagmar Imbergerová bokasérüléssel, Delmis Angéla pedig húzódással küzd. Kovács Krisztina és Süle Krisztina kórházi kezelésre jár betegség miatt, Hajdana Radunovic pedig talpsérülése miatt nem edz, csak a mérkőzéseken vehet részt.

„Biztos vagyok benne, hogy a már említett mentális erő miatt sokan játékra jelentkeznek, de csodák azért nincsenek. Egy európai élcsapat az ellenfelünk, akik ellen az a célunk, hogy emelt fővel zárjuk a sorozatot. Ezt az eddigi szereplésünknek köszönhetően szinte már meg is tehetjük, ha egyetlen pontocskával győzni tudnánk, akkor úgy gondolom, bravúros nemzetközi kupaszezont tudhatnánk magunk mögött. Az ilyen mérkőzésekből kell építkeznünk, tapasztalatot szereznünk és felvennünk a ritmust a következő három hónapban előttünk álló feladatokhoz."

• 8. kov.1959 2010. február 06. 16:04
    „Nem hiszem el, hogy ennyire telik egyes hozzászólóknak. Biztos ti is a görbe tükrön nevelkedtetek és szegfű volt a gyerekszoba ablakában, no meg a jeletek az óvodában.
    Észre kéne venni bizonyos dolgokat.
    A törzsközönség megvan és mérkőzésről mérkőzésre nő. No persze aki nem jár ki meccsre honnan tudná. Okos tojások!
    A 2009 -es évet ebben a szezonban a 2. helyen zárta, jelenleg a negyedik helyen áll (pontegyezőség a harmadikkal) és a Magyar Kupa sorozat csak most jön.
    Együttműködnek az iskolákkal, termeket bérlenek a győri intézményekben és több százan vesznek részt az edzéseken.
    A Sport Klub élőben viszi szét Győr hírét az országban, Svájc, Portugália, Franciaország, Litvánia és Oroszországba vitték el idén városunk hírét, rendszeresen írnak a csapatról a Nemzeti Sportban.
    Erről beszéljetek! Vagy arról, hogy egyedüli csapatként verte meg az idei évben a MiZo Pécs csapatát, vagy csoportelsőként jutott tovább az Európa Kupa csoportkörből.
    Nos, ha úgy érzitek még mindig az a lényeg, hogy a baloldali sajtó Szijjártó lejáratókampányát egyengeti tetemes summáért, sajnállak benneteket.
    Szép volt az idei EK sorozat. Reméljük jövőre még jobban sikerül!
    Hajrá Lányok! Hajrá Győr!
    Egy szülő, akinek a gyermeke az egyesületnél tanul kosárlabdázni”
  • 7. Batistuta 2010. február 06. 15:03
    „Hölgyek, Urak! A játékosokat hagyjuk ki az esetleges ócsárolásból, mert ők csak eszközök egy piti presztízs "beruházásban".”
  • 6. rabatamas 2010. február 06. 11:32
    „--.--ostoba,buta vagy! Köszönjük Sport Klub, láthattuk, hallhattuk tapodit az állattartó telepre sem lehetne beengedni ebből profitálnak 170:100!!Tényleg, NAGY EREDMÉNY /portugál, svájci csapat megverése!!/egy NAGY HAGYOMÁNYOKKAL RENDELKEZŐ HAMAROSAN ELTŰNŐ KLUBNAK!!
    Mi van a tartozásokkal SZAKÁCS stb...”
  • 5. Igazamvan 2010. február 05. 21:42
    „Ha a győri férfi kéziseken keresztűl mossák tisztára a pénzüket, senki nem szólt volna.
    De fontosabb volt, hogy ráadásként még sportoló csajokat k*rogathassanak.
    Pedig ebből a pénzből luxusprostiknál lehetett volna bérletük évekig...”
  • 4. kolombela 2010. február 05. 20:05
    „3. IV.Béla 2010.02.05. 17:07
    Az még hagyján, hogy veszteségesek, de az új szezonra bizonytalan a csapat indulása is. A Szíjjártó-Füzy páros komoly lenyúlásának már az az eredménye, hogy két havi díjjal tartoznak a játékosoknak, nem beszélve a több tízmilliós tartozásukról. De ez nem probléma, a lényeg az, hogy Szíjjártó és Füzy "urakat" ne érje anyagi hátrány."”
  • 3. IV.Béla 2010. február 05. 17:07
    „A 125 millió önkormányzati támogatás ellenére is veszteségesek, de seráfitty...”
  • 2. sándor71 2010. február 05. 12:47
    „300 néző volt.Hát a nézők pénzéből nem tudná fen tartani magát ez a csapat.Na de van egy Szíjártójuk :)”
  • 1. Batistuta 2010. február 05. 10:27
    „Nem történt tragédia, győzött a jobb csapat. A Kisalföld megtehette volna, hogy leírja: mennyien voltak kiváncsiak a mérkőzésre:-)”

Audi ETO: Újabb világklasszis kapus Győrben?

Kézilabda - Az olimpiai bajnok Katrine Lunde-Haraldsen távozik a dán Viborgtól. Többen is hírbe… Tovább olvasom