2016. 09. 25. vasárnap - Eufrozina, Kende 11°C | 21°C

Euroliga: Rivas Ecopolis-MKB-Sopron 79-74

Az MKB-Euroleasing Sopron 79–74-re kikapott a Rivas Ecópolis vendégeként a női kosárlabda Euroliga hetedik fordulójában. A Sopronnak az utolsó percig volt esélye a győzelemre, a hajrára azonban felőrölte erejét a zárkózás.
Rivas Ecopolis (spanyol)–MKB-Euroleasing Sopron
79–74(24–17, 24–20, 16–24, 15–13)
Madrid, női Euroliga-mérkőzés, B csoport, 7. forduló, 600 néző. V.: Vassallo (máltai), Musard (svájci), Coelho (portugál).

Rivas Ecopolis: Moreno, CRUZ 13/3, Valdemoro 11/3, BONNER 33/9, Paris 4.
Cs.: Nicholls 1, Gimeno, Aguilar 11/3, Liljestrand 2, Herrera 4.
Edző: Javier Fort.

MKB-Euroleasing: Honti 7/3, McCoughtry 17/3, HOLT 17/6, KRIVACEVIC 20, Tamane 8.
Cs.: Fűrész 5/3, Abramzon, Varga Zs.
Edző: Székely Norbert.

Már a harmadik másodpercben kosarat szerzett a madridi együttes, amely ezzel is jelezte, ezúttal odafigyel a kezdésre, a vendégek védekezése nehezen állt össze. A második negyed hullámvasútra hasonlított leginkább, a madridiak tíz pont körüli vezetése után mindig felzárkóztak a zöld-sárgák.
A második félidőt egyik legjobbja, Valdemoro nélkül kezdte a Rivas, a válogatott játékos sérülés miatt nem térhetett vissza a pályára. A soproniak változatlanul sok labdát adtak el, ezzel együtt is látótávolságon belül maradtak. A harmadik negyed hajrájához közeledve már csak öt pont volt a vendégek hátránya. Az utolsó szakaszban aztán négy percen át nem talált a gyűrűbe a soproni csapat, miközben a spanyolok kilenc pontot is szereztek. Innen is volt azonban visszaút: a nagyot küzdő soproniak nyílttá tették a végjátékot. Egy perccel a vége előtt egy pontra felzárkózott a vendégcsapat, amely labdát szerzett és támadhatott, de nem sikerült kosárral befejezni az akciót. Ezt követően jöttek a faultok, de a madridiak nem hibáztak a büntetővonalról, így megnyerték a mérkőzést.
Székely Norbert: – Az első félidő gyenge védekezése miatt veszítettük el a mérkőzést.

További eredmények: Gospic (horvát)–Fenerbahce (török) 60–92, Jekatyerinburg (orosz)–
Gdynia (lengyel) 86–68.

Az állás: 1. Fenerbahce 14 pont, 2. Jekatyerinburg 13, 3. Sopron 11, 4. Rivas Ecopolis 10, 5. Gdynia 8, 6. Gospic 7.

Az MKB-Euroleasing Sopron ma 20 órakor a spanyol Rivas Ecopolis otthonában lép pályára a női Euroligában. Sopronban harminc ponttal győztek Hontiék, most nehezebb feladat előtt állnak.

A női Euroliga hetedik fordulójában az MKB-Euroleasing Sopron a spanyol Rivas Ecopolishoz látogat. November 3-án Sopronban 82–52-es hazai siker született, ezúttal azért sokkal nehezebb erőpróba vár az MKB-s játékosokra.

Az esélyekről a klub hivatalos honlapján így nyilatkozott Székely Norbert vezetőedző:

„Az elmúlt két hétben négy nagyon fontos mérkőzésünk volt, melyeket egytől egyig megnyertünk. Ez jó hatással volt az önbizalomra, illetve pozitív felszabadultságérzetet váltott ki a játékosokból. Jó volt látni, hogy azok a játékosok, akik több időt töltöttek a pályán az elmúlt időszakban – a fáradtság ellenére –, mennyire koncentráltan játszottak. Ezzel lehetőséget teremtettek saját maguknak a pihenésre, illetve – ez az örömöm másik oldala – juniorjainknak arra, hogy sok időt a parketten töltve edződhessenek az élvonalban. Úgy néz ki, hogy az elmúlt hetekben spanyol ellenfelünknél felszakadt egy gát, és kezd olyan teljesítményt nyújtani, ami elvárható tőle. Nem hiszem, hogy az első mérkőzésből messzemenő következtetéseket szabadna levonni, de az elmúlt hetek teljesítménye feljogosít minket arra, hogy bízzunk egy bravúrban, akkor is, ha Madridban reálisan nem mi vagyunk a mérkőzés esélyesei" – emelte ki a soproni szakvezető.

A klubbal kapcsolatos hír, hogy Szabó Fannit Budapesten megműtötték. A fiatal tehetség térdében márciusban már történt egy hasonló beavatkozás, amikor a belső belhártyát vágták át. Ezúttal a külső és középső hártya gyulladt be, így azokat is el kellett távolítani. A teljes felépülés várhatóan négy-hat hetet vesz igénybe.

Az állás:

1. Fenerbahce (török) 12 pont, 2. Jekatyerinburg (orosz) 11, 3. MKB-Euroleasing Sopron 10, 4. Rivas Ecopolis 8, 5. Lotos Gdynia (lengyel) 7, 6. Gospic Croatia (horvát) 6.

Az NB I-ben címvédő Pécs 2010, mely egy hete fontos meccset nyert az A jelű hatosban sereghajtó Riga csarnokában, így életben tartotta nyolcaddöntős reményeit, ma 18 órakor a lengyel Kraków gárdáját fogadja. A 2/4-es mutatóval álló baranyai együttes nem volt érdekelt a magyar bajnokság legutóbbi fordulójában, így alaposan rákészülhet a sorsdöntő találkozóra.

Futsal: előny a Magyar Kupában

A Rába ETO kétgólos előnyt harcolt ki Gödöllőn a Magyar Kupa 3. fordulójának első mérkőzésén.