2017. 05. 23. kedd - Dezső 14°C | 24°C Még több cikk.

Euroliga: negyedik lett az MKB-Euroleasing Sopron

Kosárlabda - A negyedik helyen végzett az MKB-Euroleasing Sopron az Euroligában. A mieink a Final Four bronzmeccsén a Jekatyerinburgtól kaptak ki.

JEKATYERINBURG - MKB-EUROLEASING SOPRON 80-56
Női kosárlabda Euroliga, 3. helyért

Székely Norbert: "Szellemi és fizikai teljesítő képességünk határa volt ez, amit itt, a Final Fourban kihoztunk magunkból. Hiányérzet csak az elődöntő miatt van bennem. Ott nyerhettünk volna. Esélyünk volt a döntőbe jutásra. Ez a meccs már más volt, olyan mintha egy junior együttes játszott volna egy felnőtt sztárcsapattal. Büszke vagyok a lányokra, és csodálatos, ahogy most együtt ünnepelnek a szurkolókkal."

40. perc: Gruda megint. 80-53. Honti bedobja a büntetőket. 80-55. Milovanovic is beszór egyet a végén. 80-56. Ez a vége. A Final

39. perc: Holt vs. Gruda. 78-53.

38. perc :Honti két büntetője jó, és Macleod is eredményes. 76-51.

37. perc: Nolan hármasa bent van. 76-44. Horti-kosár. 76-46.

36. perc: Pondexter, majd Leucsanka. 73-44.

34. perc: Milovanovic Holt gólpasszából szerez kosarat. 69-44.

33. perc: Holt, majd Ambroszinova eredményes. 67-41. Aztán jön Jones is. 69-41. Székely Norbert időt kér. Holt egyik büntetője pontos. 69-42.

32. perc: Jones két büntetőt szór be. 65-39.

31. perc: Leucsanka kosarával kezdődik az utolsó negyed. 63-39.

A harmadik negyed után: 61-39.

30. perc: Eördögh mindkét büntetője jó. 58-39. Ambroszimova hármasa maradt a negyed végére. 61-39.

29. perc: Jones teszi közé a 22 pont különbséget. 56-34. milovanovic-hármas. 56-37. Jones két büntetőt bedob. 58-37.

28. perc: Macleod két büntetőt bedob. 52-32. Gruda kosár. 54-32.Krivacsevics is hibátlab büntetőből. 54-34.

26. perc: Pondexter dupla, és egy hármas. Nem gyenge. 52-29. Milovanovic büntetőből szerzi a harmincadik pontunkat. 52-30.

24. perc: Bibrzycka belejött. Megint szór egy hármast. 47-27. Macleod passzából Horti szerez kosarat. 47-29.

23. perc: Bibrzycka-trpla. 42-25. A Sopron legjobbja, Holt szerez pontokat. 42-27. Pondexter is betalál. 44-27.

22. perc: Horti egy büntetőt dob be. 39-25.

21. perc: Gruda gyorsan kihagy két büntetőt a félidő elején. Ezt a formát szeretnénk látni tőle a folytatásban. Jones után Holt eredményes. 39-24.

A félidőben: 37-22.

20. perc: Jones, Milovanovic és Pondexter sorrendben a pontszerzők. 37-21. Macleod egy büntetőt bedob. 37-22.

19. perc: Soproni tripla! Milovanovic első kosara ez. 33-19.

17. perc: Eördögh hármasa jó! 31-16. Sztyepanova beéri egy kettessel is. 33-16.

16. perc: Jones kosarával nő tovább a különbség. 31-13.

15. perc: Horti két büntetője kimarad. Simán próbálkozhat egy triplával Bibrzycka. Pontos. 29-13.

14. perc: Horti indul meg egyedül. 22-13. Jones, majd Taylor is kosarat dob. Most a bírók sincsenek velünk. 26-13.

12. perc: Gruda sem akar lemaradni. Szórja rendesen. 20-11. Megint Gruda. 22-11. Székely Norbert időt kér.

11. perc: Honti kosarával indul a negyed. 18-11.

Az első negyed után: 18-9.

10. perc: Jones passzából Gruda eredméynes. 18-9. Itt az első negyed vége.

9. perc: Taylor áll bele egy középtávoliba. Jó. 16-9.

7. perc: Rosszul dobunk mezőnyből. Az oroszokról nem mondható el ugyanez: Jones talál be. 14-9.

6. perc: Pondextert nem tudjuk tartani, szerencsére jön Horti. 12-9.

5. perc: Stepanova két duplája jó. 10-7.

4. perc: Gruda duplára, Macleod kosár a válasz. 6-7.

3. perc: Bibrzycka két bünetője jó. 4-3. Honti mindkét büntetőjét bedobja. 4-5.

2. perc: Az oroszok kezdenek duplával, Holt hármassal válaszol. 2-3.

1. perc: Elkezdődött a bronzmeccs.

Vezetőedző: Gundar Vetra

Székely Norbert: "A bírók, amikor kellett egyértelműen hazai pályát fújtak, de nem szeretnék most ezzel foglalkozni. Ez a csapat nagyot kűzdött. A lányok mindent megtettek a győzelemért, és biztos, hogy nem méltatlanul vannak itt a Final Fourban. Eljutottunk egy olyan szintre, ahova mindig is vágyott ez a csapat. Azzal nyerhettünk volna, ha kicsit kreatívabban vagyunk. Csodálatos, amit itt megélünk. Ünnepeljen Magyarország, hogy egy női kosárlabda csapata az európai elitben van. Következő ellenfelünk, a Jekatyerinburg tele van világsztárokkal. Nem mi vagyunk annak a meccsnek az esélyesei, de biztos, hogy a pályán a lányok mindent beleadnak majd, hogy megszerezzék a bronzérmet."

HALCÓN AVENIDA – MKB-EUROLEASING SOPRON 85–78 (21–14, 20–21, 20–18, 24–25)
Salamanca, 5000 néző. V: Sergio Silva (portugál), Reatto (olasz), Klaar (svéd)

AVENIDA: Dominguez 8/3, De Mondt 3/3, Basko 10, WILLINGHAM 20, SNOW 17.
Csere: STAMPALIJA 14, SÁNCHEZ 11/6, Rovira 2

SOPRON: Macleod 13/6, HONTI 13/6, HOLT 21/9, Milovanovics 2, Horti 5. Csere: Horváth Zsu. 3/3, Krivacsevics 9, EÖRDÖGH 12/6

A MÁSIK ELŐDÖNTŐBEN

SZPARTAK MOSZKVA REGION (orosz)–UMMC JEKATYERINBURG (orosz) 83–74 (21-17, 23-24, 20-17, 19-16)

40. perc: Még a lehetetlent is megpróbálja a Sopron. Büntetők itt is, ott is. 84-75. Eördögh csökkenti hat pontra a különbséget. 84-78. Egy hazai büntető jó. 85-78. Ez a vége.

39. perc: Willingham dupla, majd egy soproni hármas! 76-68. Snow hozza vissza a tízpontos különbséget. 78-68. Snow megint hibátlan büntetőből. 80-68. Holt-dupla. 80-70.

38. perc: Snow kap tökéletes kiszolgálást. 74-59. Szórunk egy triplát. 74-62. Eördögh hármas-kísérleténél szabálytalankodnak. Három büntető. Edo mindhármat bedobja! 74-65.

37. perc: Horti mindkét büntetője pontos. 72-59.

36. perc: Snow megy könnyedén ziccerig. 72-57.

35. perc: Elhúztak a hazaiak. Ehhez kelletek a bírók is...70-57.

34. perc: Dominguez marad egyedül. Elvállalja a triplát. Pontos. 68-57.

33. perc: Krivacsevics mindkét büntetője jó! 65-55. Krivacsevics most Honti passzából dupláz. 65-57. Nem adja fel a Sopron!

32. perc: Willingham kap pontos passzt ziccerben. 65-53.

31. perc: Stampalija szerencsés kosarat szerez. 63-53.

A harmadik negyed után: 61-53

30. perc: Bambulunk védekezésben. Elég a legkisebb hiba is a spanyoloknak. 59-53. Stampalija dupla. 61-53. Ez az eredmény a harmadik negyed után.

29. perc: Sanchez egyik büntetőjét bedobja. 56-52. Willingham is egyet értékesít. 57-52.

28. perc: Soproni időkérés után Macleod dob kosarat Eördögh passzából. 55-52.

27. perc: Maceod hármasa nagyon kellett! 55-50.

26. perc: Elbambultunk. Willingham ezt köszöni meg. 53-46. Willigham hrcol a palánk alatt. Párharcot nyer, és kosarat dob. 55-46. Krivacsevics egy büntetőt értékesít. 55-47.

25. perc: Holt egy büntetőt dob be. 51-46.

24. perc: Dominguez egy büntetőt értékesít. 48-43. Még szerencséjük is van...Basko dupla, plusz egy. 51-43. Krivacsevics közelről. 51-45.

23. perc: Horti lemarad, stampalija meg beszórja távolról. 45-40. Horti egyik büntetője pontos. 45-41.  Willingham kosarára Milovanovictól jön a válasz. 47-43.

22. perc: Stampalija kosara után jön Holt egy hármassal! 43-40.

21. perc: Horti Dóra nyitja kosárral a félidőt! 41-37.

A félidőben: 41-35

20. perc: Macleod az utolsó másodpercben beleáll egy duplába. Megvan! 41-35. Ez a félidei eredmény.

19. perc: Macleod nem tud passzolni, így inkább dob. 41-31. Holt jó formában van. 41-33.

18. perc: Holt forgatja be a védőjét. Dupla! Megint másodperceken belül jön a válasz. 41-29.

17. perc: Holt középtávolit szór. Stampalija megint verhetetlen középen. 35-27. Sanchez is bevállalja a hármast. Pontos. 38-27. Székely Norbert időt kér.

16. perc: Spanyol kosárra Holt hármassal felel. 29-25. Rovira, majd Stampalija is betalál. 33-25.

15. perc: Edo-tripla! 27-22.

14. perc: Holt kap nagy labdát. Trükkösen oldja meg a palánk alatt. Kapjuk is gyorsan a választ. Kétszer. 27-19.

13. perc: Eördögh triplája pontos! 23-17.

12. perc: A Salamanca kosarábal kezdődik a negyed. 23-14.

Az első negyed után: 21-14.

10. perc: Sanchez bedobja mindkét büntetőjét. 18-14. De Mondt beszór egy hármast. 21-14. Ez a negyed vége.

9. perc: Honti egyik büntetője pontos. 16-12. Holt középtávolija jó! 16-14. Feljöttünk minusz tízről.

8. perc: Horváth Zsuzsa bevállalja a triplát! Jóóó! 16-10.

7. perc: Honti bedobja! 15-7.

6. perc: Snow marad egyedül a palánk alatt. Rossz váltás védekezésben. 13-5. Aztán megint Snow jön. 15-5. Székely Norbert időt kér.

5. perc: Snow egy büntetőt bedob. 11-5.

4. perc: Meglép a Salmanca. Basko dupla, plusz a büntető. 10-4. Holt egyik büntetője bent va. 10-5.

3. perc: Holt szerez labdát, és kosarat is. 5-4. Kapunk is egyet gyorsan. 7-4.

2. perc:Dominguezt nem tudja megállítani Macleod. A ráadás is jó. 5-2.

1. perc: Az első elődöntőt a Szpartak Moszkva nyerte, így Rátgéber László együttese vár ellenfélre a döntőben. A találkozó elkezdődött. A hazaiak hozták el a labdát. Krivacsevics kosarával vezetünk! 0-2. Snow gyorsan egyenlít. 2-2.

Vezetőedző: José Innácio Hernandez

Hasonló vágyakat fogalmazott meg Rátgéber László, a Szpartak edzője, a magyar női válogatott szövetségi kapitánya.

Ma este megkezdi szereplését a Final Fourban az MKB-Euroleasing csapata. A soproniaknak nem lesz könnyű feladatuk, hiszen a több ezer fanatikus salamancai szurkoló támogatását élvező Halcon Avenida vár rájuk az elődöntőben.

A soproniak felkészülését a rivális MiZo-Pécs is segítette. A két vezetőedző, Székely Norbert és Fűzy Ákos barátsága közismert, és mivel a pécsiek négyszer is összecsaptak a salamancaiakkal, értékes információkkal tudtak szolgálni a mai ellenfélről.

Székely Norbert szerint csapata megfelelően felkészült a Salamancából. A két csapat játékstílusa meglehetősen hasonlít egymáshoz, az agresszív védekezés és a labdaszerzés utáni gyors támadásvezetés mindkét együttesre jellemző. A vendéglátók csapatából kiemelkedik a két amerikai légiós, Donnette Snow és Le’Coe Willingham, akik rendkívül hatékony párost alkotnak a palánk alatt.

Egyik csapat sem a legjobb előjelekkel készült a Final Fourra. A Halcon Avenida hazai pályán szenvedett meglepő, hajszál híján húszpontos vereséget. A soproniak azután, hogy magabiztosan legyőzték a MiZo-Pécset az alapszakasz utolsó fordulójában, a Magyar Kupa döntőjében alulmaradtak a baranyaiakkal szemben.

„Ezek a meccsek egy-két labdán múltak, a kiegyensúlyozatlanságunkat pedig elsősorban a fiatal átlagéletkor számlájára írnám. Nehéz most jósolni, hiszen mostanában leginkább egy hullámvasútra emlékeztet a teljesítményünk, ráadásul a vereség sosincs jó hatással egy csapatra. Be kell azonban bizonyítanunk, hogy fel tudunk állni a földről, és tanulni tudunk a hibákból. Szeretném, ha a lányok átéreznék a helyzet komolyságát, ám ne tehernek vegyék azt, és felszabadultan küzdjenek Spanyolországban. Legyen inkább az elődöntőben a Salamancán a súly, nekik bizonyára nehezebb lesz pszichésen elviselni, hogy házigazdaként kötelező legyőzniük bennünket" – mondta Székely Norbert.

A soproni csapat Európa-szerte meglepetést okozott azzal, hogy története során először bejutott a Final Fourba. Székely Norbert hangsúlyozta, hogy előzetesen sokan a negyedik helyre várják az MKB-Euroleasinget, ám korábban abban is biztos volt szinte mindenki, hogy már a nyolcaddöntőben elvérzik az együttes.

„Ehhez képest ott vagyunk a Final Fourban, ahonnan olyan sztárklubok maradtak le, mint a Valencia, a Brno, a Bourges vagy a CSZKA Moszkva."

A másik elődöntőben is van magyar érdekelt, a Szpartak Moszkva csapatát ugyanis a magyar női kosárlabda-válogatott szövetségi kapitánya, Rátgéber László irányítja. Székely Norbert örömmel játszana a moszkvaiak ellen a döntőben.

Szívből kívánom, hogy összejöjjön ez a párosítás. Az a magyar kosárlabda számára is óriási dolog lenne, ha az Euroliga döntőjében a magyar szövetségi kapitány csapata játszana a magyar bajnokkal. De egyelőre a Salamancára koncentrálunk!"

A soproniak két játékosa is hagyott ki edzéseket a Magyar Kupa négyes döntője után. A gyomorbántalmakra panaszkodó Jelena Milovanovic az első salamancai gyakorláson már a társakkal együtt készült. Amber Holt, akinek bedagadt a térde, kihagyta a foglalkozást, de állapota folyamatosan javul, és szinte biztosra vehető, hogy ott lesz a társak között az elődöntőben.

Rátgéber László a döntőbe várja az MKB-Sopront

Rátgéber László, aki már vasárnap óta Madridban készül a Szpartak Moszkvával a négyes döntőre, a Sopron és saját csapatát várja a fináléba.

„Csütörtökig idejöttünk edzőtáborozni, elvégre Moszkvában éjjel még mínusz tíz fok van, jó onnan kimozdulni – mondta a magyar szövetségi kapitány. – Remekül érezzük magunkat a Prado képtárral szemben álló Ritz hotelben, no meg a háromórás időeltolódást is könnyebb egy pár napos akklimatizációval megszokni. A Jekatyerinburgot alaposan ismerjük, az elmúlt hetekben elorozták előlünk az alapszakasz-győzelmet és az Orosz Kupát is. A legfőbb gondom az, hogy Sylvia Fowles fájlalja a kezét, márpedig Tina Thompson és Ivana Matovic tavalyi távozása óta ő az első számú centerem."

Az esélyeket taglalva Rátgéber meglehetősen szélsőségesen látja a helyzetet: „Vagy elsők, vagy negyedikek leszünk, számunkra nincs középút. A léc magasan van, elvégre még senkinek sem sikerült sorozatban háromszor megnyerni az Euroligát. A magam részéről egyébként Sopron–Szpartak döntőt várok, a soproniaknak pedig támogatásul csak annyit, hogy videón láttam a Salamanca hétvégi meccsét, amelyen otthon tizenkilenc ponttal kikapott a spanyol bajnokság nyolcadik helyén álló Hondarribia-Irúntól. A játékosok feleseltek az edzővel, mindenki feszült volt, szóval van sanszuk a soproniaknak!"

• 3. t_petyusz 2009. április 06. 13:46
    „Ez zseniális szép volt lányok Hajrá!!! És így tovább SVSE!!!! Köszi Piluu:) MINDÖRÖKKÉ SOPRON!”
  • 2. Piluu 2009. április 05. 19:02
    „MTE 1904 2:3 Soproni VSE :D

A Lányoknak meg gartulálok a negyedik helyhez és nem csalódtam bennük!”
  • 1. t_petyusz 2009. április 05. 10:08
    „Ki tudja mi lett az MTE-SVSE meccs??? Aki tudja írjon előre köszi! HAJRÁ LÁNYOK!!!”

Kosárlabda: az MKB a válságban is kiáll a Sopron mellett

Kosárlabda - A gazdasági világválság ellenére nincs napirenden a vasárnap Euroliga-bronzéremért… Tovább olvasom