2017. 07. 20. csütörtök - Illés 19°C | 34°C Még több cikk.

Euroliga: MKB-Sopron-Gospic 82-68

A női kosárlabda Euroliga B-csoportjában a Sopron sokáig szoros mérkőzésen, elsősorban az utolsó negyedben mutatott remek játékának köszönhetően 82–68-ra győzött a horvát Gospic ellen.

MKB-Euroleasing Sopron–Gospic Croatia 82–68 (25–20, 18–20, 15–18, 24–10)
Sopron, női Euroliga-mérkőzés, B csoport, 5. forduló, 1200 néző. V.: Johansson (svéd), Delauné (francia), Hrusa (cseh).

MKB-Euroleasing: HONTI 10, MCCOUGHTRY 20/3, HOLT 17/3, Krivacevic 10, Tamane 10.
Cs.: Abramzon 2, FŰRÉSZ 9/3, Varga Zs. 4, Szabó F.
Edző: Székely Norbert.

Gospic: Reid 9, IVEZIC 15, MANDIR 19/15, Maslowski 3, M. Vrsjalko 10. Cs.: Jurcevic 5/3, Badanjak 4, Aleksic, Gambiraza 3/3, A. Vrsjalko.
Edző: Stipe Bralic.

A Sopron női kosárlabdacsapatának nem volt könnyű dolga az elmúlt hetekben: az Euroligában csoportja két legjobbjával, a Fenerbahcéval és a Jekatyerinburggal mérkőzött idegenben (mindkét találkozón vereséget szenvedett), majd vasárnap Győrben játszott végletekig kiélezett bajnokit (amelyet 72–70-re megnyert).

Székely Norbert: – Nagyon érdekes felfogású csapat ellen játszottunk, amely támadásban kevés elemet vonultat fel, de azokat nagyon pontosan és hatékonyan oldja meg. Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés lesz, sokáig nem találtuk a megfelelő védekezést, de a hajrára sikerült, ezért lehetett nagyobb a különbség a végén. Minden játékosomtól elvárom, hogy csapategységben gondolkodjon.
Honti Kata: – Megküzdöttünk a győzelemért, és ez a legfontosabb. Egyes szakaszokban eléggé fásultan mozogtunk, de ez betudható annak a sorozatnak, amelyben jelenleg vagyunk. Az ilyen győzelmek a legnehezebbek, ezért nagyon büszke vagyok a csapatra, hogy sikerült.

Stipe Bralic: – Harmincöt percen át jól játszottunk. Már korán faultproblémáink voltak centerposzton, így a második félidőben nem volt esélyünk a palánk alatt. A soproni csapat, amelynek nagyon erős a kezdőötöse, ezt ki is használta.
A csoport másik mérkőzésén: UMMC Jekatyerinburg– Fenerbahce 67–73.  A Rivas Ecopolis–Lotos Gdynia mérkőzést ma játsszák.

Az Euroligában ma a B-csoport utolsó helyén álló, még nyeretlen Gospic volt a Sopron vendége, és a horvátok a vártnál sokkal nehezebb ellenfélnek bizonyultak.

A Sopron az első percektől kezdve vezetett, a legnagyobb különbség kilenc pont volt a két csapat között. A hazaiaknál a palánk alatt Krivacsevics Tijana és Zane Tamane is jól kezdett, míg a „kis emberek" közül Amber Holt talált be többször is a gyűrűbe.

A hazaiak játékából azonban hiányoztak a triplák, ezzel akkor volt probléma, amikor a horvátok elkezdték szórni a hármasokat Sandra Mandir révén.

A második negyed végére öt triplát dobó Mandir vezetésével a nagyszünetre 43–40-re zárkóztak fel a vendégek, akik a folytatásban fordítani is tudtak. Mandir mellett a korábbi pécsi, Jelena Ivezic is jól játszott a vendégeknél. A Sopron világbajnok klasszisa, Angel McCoughtry ezúttal sokáig nem kapta el a fonalat, ráadásul a soproniak védekezése sem volt olyan fegyelmezett, mint azt hazai pályán már megszokhatták a szurkolók.

A harmadik negyedben 53–50-re is vezettek a vendégek, az utolsó negyed pedig 58–58-as állásnál kezdődött.

Ezekben a percekben a Győr ellen arcsérülést szenvedő Fűrész Diána vette kezébe a kormánybotot, ő szerezte a hazaiak első tripláját, és öt duplakísérletéből három is a gyűrűbe landolt.

A Sopron 66–66 után ismét átvette az irányítást, McCoughtry magához tért, Honti Kata és Holt is fontos pontokat szerzett, Székely Norbert csapata fokozatosan meglépett, így végül a papírformának megfelelően 82–68-ra nyert, győzelemmel melegítve a bajnoki címvédő, listavezető Pécs elleni vasárnapi bajnokira. (A baranyaiak az Euroligában holnap lépnek pályára Olaszországban.)

A B-jelű kvartett másik meccsén az orosz Jekatyerinburg hazai pályán 73–67-re kikapott Rátgéber László csapatától, a török Fenerbahcétól. A vendégek magyar légiósa, Vajda Anna nem lépett pályára. A Fenerbahce sikerével átveszi a vezetést a csoportban a fordulót követően.

AZ MKB-EUROLEASING SOPRON-GOSPIC MÉRKŐZÉS EREDMÉNYÉNEK ALAKULÁSÁT FIGYELEMMEL KÍSÉRHETI, HA IDE KATTINT.

Az MKB-Euroleasing a horvát Gopsic együttesét fogadja az MKB-arénában. Az Euroliga ötödik csoportmérkőzése elkezdődött.

Hosszú idő után újra hazai pályán szerepel az MKB-Euroleasing. A soproniak újabb ellenfele még nyeretlen az Euroliga idei kiírásában, hiszen a Gospic eddig mind a négy mérkőzését elveszítette. Székely Norbert vezetőedző szerint többek között azonban ezért is lehet azonban veszélyes a horvát csapat.

„A Gospicnak négy vereség után már nincs veszítenivalója, teher nélkül játszhatnak, míg nekünk rendkívül fontos ez a mérkőzés. Bízom ugyanakkor a csapatunkban, hiszen az elmúlt hetekben látott folyamatok jó irányba mutatnak. Hiszem, hogy harcosan és ügyesen tudunk játszani, és képesek leszünk megoldani az egy-egy elleni, valamint a kettő-kettő elleni védekezést. A horvátoknak kevés elemre épül a játékuk, és ha ezeket ki tudjuk védekezni, akkor nyerünk. A Gospic jó játékerőt képvisel, viszont kevés a rotációs lehetőségük, megvan az az öt játékos, aki nagyjából végigjátssza a mérkőzéseket, rájuk kell majd koncentrálnunk. Az mindenképpen figyelemre méltó, hogy ellenfelünk mindenhol szoros mérkőzéseket játszott, egyedül a múlt heti Rivas elleni meccsük sikerült gyengébben" – fogalmazott Székely Norbert.

A csoport állása: 1. Jekatyerinburg (orosz) 8 pont (323–250), 2. Fenerbahce (török) 8 (396–330), 3. MKB-Sopron 6, 4. Rivas Ecopolis (spanyol) 5 (280–324), 5. Gdynia (lengyel) 5 (303–357), 6. Gospic (horvát) 4.

BL: az Internél megmenekült Benítez

A Bajnokok Ligája csoportküzdelmeinek 5. fordulójában a szerdai játéknapon érdekelt csoportokban… Tovább olvasom