Az MKB-Euroleasing Sopron nagy csatában kikapott szerdán a Rátgéber László vezette, százszázalékos török Fenerbahcétól a női kosárlabda Euroliga nyolcadik fordulójában.

Euroliga, 8. forduló, B csoport:

MKB-Euroleasing Sopron - Fenerbahce (török) 81-92 (15-21, 27-13, 22-34, 17-24)

Legjobb dobók: McCoughtry 39, Honti 17, Holt 11, illetve Taylor 37, Yilmaz 22, Tuncluer 14

A bemelegítés során kiderült, hogy a világ jelenlegi legjobb kosarasának tartott, olimpiai és világbajnok, WNBA- és Euroliga-győztes Diana Taurasi nem lép pályára Sopronban. Az isztambuliak amerikai szupersztárja - aki 24,6 pontos átlaggal vezeti a mesterlövészek listáját a kontinentális vetélkedésben - a szállodában maradt, mivel gyengélkedik, így Rátgéber László nem tudta hadra fogni. A tavaly négyes döntőbe jutott soproniak, akik 4/3-as győzelmi mérlegükkel harmadikok a B csoportban, a teljes mezőny egyedüli veretlen együttesével szálltak szembe, melyet egy maroknyi - ám annál hangosabb - török szurkoló is buzdított az MKB Arénában. Ők a kezdés előtt egy magyar nyelvű transzparenst emeltek a magasba, "A távolság nem választja szét azokat, akiket a szeretet tart össze" felirattal.

Fotók: Petyus András

A török alakulat kezdett jobban, főként centerei - Yilmaz és a Sopronban is megfordult Matovic - révén, a házigazdáknál a világbajnok McCoughtry vitte a prímet, aki 20 perc alatt 19 pontot szórt. A hat ponttal elvesztett nyitónegyedet követően a magyarok előbb felzárkóztak, majd a 16. perctől egy 11-0-s rohammal faképnél hagyták ellenfelüket, és a nagyszünetben 42-34-re vezettek. Térfélcsere után az isztambuli gárda a világbajnok ausztrál Taylor révén csökkentette hátrányát, McCoughtry technikai hibát kapott egy sportszerűtlen mozdulatért, a lendületbe jött Fener pedig a harmadik szakasz végére megfordította az állást (64-68). Az utolsó felvonásban Taylor és McCoughtry dobópárbajt vívott, ám a vendégek már nem engedték ki kezükből a meccset: három perccel a vége előtt 87-77-re megléptek, s végül magabiztosan őrizték meg veretlenségüket. A Rátgéber-csapat magyar légiósa, Vajda Anna 5 pontig jutott.

A 4/4-es mutatónál tartó soproniak január 12-én a szintén bombaerős orosz Jekatyerinburgot fogadják.

Székely Norbert, a Sopron vezetőedzője: "Nagy különbségek vannak a két csapat lehetőségei között, a Fenerbahce rendkívül komoly játékerőt képvisel, és szerintem nem csak a Final Fourba jut be, hanem annak legjobbja is lehet. A mai meccs ezzel együtt nem a pénzről szólt, büszkék vagyunk, hogy így játszottunk a világ egyik legjobb klubja ellen. A második félidőben nem tudtuk megállítani a törököket, ez a mérkőzés a védekezésben dőlt el."

Rátgéber László, a Fenerbahce vezetőedzője: "Láttam a Sopron minden meccsét, Székely Norbert kollégám szép csapatot vezet. Nehéz itt nyerni, és kívánom, hogy a 2009-es Final Four után ismét ők legyenek a meglepetéscsapat. A Sopron továbbra is nagyobb Euroliga-csapat, mint mi, a Fener sosem játszott Final Fourt. Jól éreztem itt magam, ezt nem cinizmusból mondom, ez a csarnok része az életemnek. Taurasi a szállodában maradt, ennél többet nem áll módomban mondani."

AZ MKB-EUROLEASING SOPRON-FENERBAHCE MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT MEGTALÁLJA, HA IDE KATTINT.

Az MKB-Euroleasing az Euroliga egyetlen veretlen csapatát, a török Fenerbahcét fogadja MKB-arénában. A soproniak szoros mérkőzésre készülnek a kontinens egyik legjobb együttese ellen.

Az év utolsó Euroliga-mérkőzésén a világsztárokból álló Fenerbahce látogat Sopronba. A Rátgéber László irányította török csapat még veretlen az Euroligában, és esélyes a végső győzelemre is. A két csapat Isztambulban már összecsapott, akkor a Fenerbahce 89–72-re győzött. A soproniak egy rendkívül nehéz sorozat végén járnak, de szoros mérkőzést szeretnének játszani a török csapat ellen.

„Nehéz megjósolni, milyen játékra leszünk képesek, hiszen erőtartalékaink végére értünk – fogalmazott Székely Norbert vezetőedző. – Nagyon komoly terhelést kapott a csapat, ami fizikálisan is megviselte a játékosokat, és a monotonitás azért a lelket is öli. Ugyanakkor nem vállaltam volna ennek a csapatnak az edzését, ha nem bíznék abban, hogy van esélyünk. Mindig a következő mérkőzést szeretném megnyerni, és ez most is így van, akkor is, ha Európa egyik, ha nem a legjobb csapata lesz az ellenfelünk. Az az együttes, amelyik nyerni tudott Jekatyerinburgban, nem akármilyen játékerőt képvisel. Alaposan hátráltat bennünket a beszűkült rotáció, Czank Timi és Szabó Fanni kiesése nagy nehézségeket okozott eddig is, de remélem, hogy a többiek elég erősek lesznek, hogy pontos és ügyes játékot mutassanak be, és ha ez sikerül, ott lehetünk a törökök közelében. Attól is függ a mérkőzés kimenetele, hogy a Fenerbahce hogyan áll hozzá a mérkőzéshez. Isztambulban rendkívül komolyan vettek minket és a topon játszottak, ezúttal lehet, hogy másként lesz. Az idegenbeli mérkőzéshez képest gyorsabb döntéseket kell hoznunk, és jobban le kell lassítanunk őket. Akkor sem mi leszünk az esélyesek, ha ez sikerül, de nagyobb esélyünk lesz a jó eredményre, és ha a végén valóban ott lesz a lehetőség, akkor megpróbálunk élni vele."

A mérkőzést rég nem látott érdeklődés kíséri, a vendégszurkolók is komoly létszámban képviseltetik magukat. Az MKB-arénában fokozott biztonsági intézkedéseket vezettek be, ezért kérik a szurkolókat, időben érkezzenek meg a csarnokba. Jegyek 1600 forintos egységáron válthatóak a helyszínen, a kapukat 16.30 órától nyitják ki.

• 2. Mezike 2010. december 16. 21:13
    „És ez mért baj? Nusi nagyon szeretetreméltó ember. Én is nagyon kedvelem. :-)”
  • 1. Magyarka1 2010. december 16. 06:59
    „a kezdés előtt egy magyar nyelvű transzparenst emeltek a magasba,
    "A távolság nem választja szét azokat, akiket a szeretet tart össze" felirattal.

A pécsi szurkolók üzenték Vajda Annának...”

Kézilabda EB: kikaptunk a svédektől is

A magyar női kézilabda-válogatott 24-19-re kikapott a svéd csapattól, és ezzel a nyolc közé sem… Tovább olvasom