2016. 09. 30. péntek - Jeromos 14°C | 24°C

Euroliga: MKB-Sopron-Bourges 83-73

Öt vereség után egy győzelem: az MKB-Euroleasing Sopron hazai pályán 10 ponttal nyert a Bourges ellen az Euroligában. A matematikai esély megmaradt a továbbjutásra.

MKB-EUROLEASING SOPRON - BOURGES 83-73 (23-19, 19-19, 20-20, 21-15)
Női kosárlabda Euroliga, 8. forduló

Eördögh Edit: Nagyon büszke vagyok a csapatra. Most mutattuk meg az igazi arcunkat. Tudtunk küzdeni egymásért. Számomra most kezdődik az Euroliga, és a bajnokság.

Székely Norbert: Európa egyik legjobb csapatát vertük meg. Bebizonyítottuk, hogy képesek vagyunk fegyelmezetten, kulturáltan játszani. Nem adjuk fel. A hártalevő két meccset meg akarjuk nyerni. Ha továbbjutunk nagyon nehéz ellenfelei leszünk mindenkinek, ezt megígérem!

40. perc: Manic 1, Kaltsidou 3, Holt 1 pont a végére. 83-73.

39. perc: Megint büntetők. Miyem 1, Horti 1, Miljkovic 1 pont. 82-69.

38. perc: Büntetők sorban. Carson 1, Holt 1. Milovanovic középtávoliból talál be. 80-68.

37. perc: Horti dobhat két büntetőt. Hibátlan. 75-67. Milovanovic passzából Horti eredményes. 77-67.

36. perc: Holt-dupla. 73-67.

35. perc: Carson is bevállalja a hármast. Pontos. 70-65. Székely Norbert kér időt. Holt büntetői: kettőből egy. 71-65. Carsont csak közelről figyeljük. 71-67.

34. perc: Hort belejött! Tripla! 70-62.

33. perc:Carson keresi a helyet a középtávolira. Megtalálja. senki sem zavarta. 65-60. Holt válaszol. 67-60. A franciák is beszórják a büntetőket. 67-62.

32. perc: Újabb soproni büntetők. Holt az egyiket bedobja. 65-58.

31. perc: Eördögh dobhat büntetőket. 2/2. 64-58.

A harmadik negyed után: 62-58

30. perc: Kettőt dobunk, egyet kapunk. 62-58.

29. perc: Miyem-tripla. 57-57. Székely Norbert időt kér. Holt szerez lepattanót. Gól. 59-55. A büntető is jó. 60-57.

28. perc: Mínusz kilencről háromra jönnek fel a franciák. 55-52. Krivacsevics, majd Burgrová is betalál. 57-54.

27. perc: Carson erőszakossága ért pontokat. 55-50.

26. perc: Honti bátran bevállalja szorongatott helyzetben a középtávolit. Jó! 55-48.

25. perc: Kaltsidoura senki sem figyel. 53-46.

24. perc: Miljkovic is triplát dob. 50-42. Carsont most nem tudjuk tartani. 50-44. Nagyon mennek a hármasok! Honti talál a gyűrűbe! 53-44.

23. perc: Eördögh dob egy hármast. 45-40. Kapunk egyet, majd újra Eördögh forgatja meg a franciákat. 47-42.

21. perc: Miyem triplája centiken múlott. Így "csak" kettes. 42-40.

A félidőben: 42-38

20. perc: Miljkovic remek passzával Eördögh megy ziccerig. 39-38. Milovanovic-tripla! 42-38.

19. perc: Burgrová és Eördögh is mindkét büntetőjét értékesíti. 37-38.

18. perc: Jeca áll bele egy hármasba. Jó! 35-34. Könnyű gólt kapunk. Lardy. 35-36.

17. perc: Lardy kosarával újra előny a franciáknál. 32-34.

16. perc: Miyem marad egyedül ziccerben. 31-32. Miljkovic egyenlít. 32-32.

15. perc: Holt passzát veszi át a palánk alatt Milovanovic. 31-30.

14. perc: Carson passza jó Miyemnek. 29-28. Székely Norbert időt kér. Kaltsidou pontjaival vezet a Bourges. 29-30.

13. perc: Salagnac büntetőkből hibátlan. 29-24. Kaltsidou dobhat Milovanovic mellett. 29-26.

12. perc: Eördögh jól játszik. 27-19. Carson szór egy hármast. Eördögh ad gyönyörű gólpasszt Krivacsevicsnek. 29-22.

11. perc: Krivacsevics büntetőkkel növeli tovább a hazai előnyt. 25-19.

Az első negyed után: 23-19

10. perc: Semsei eladja indítás helyett a labdát. Kaltsidout lökik. A büntetők pontosak. 19-17. Eördögh indul meg egy ritmusváltással. Ez az! Gyorsan kapunk is egy duplát, amire Milovanovic válaszol. 23-19. Ez a negyed vége.

9. perc: Manic kerüli meg oda-vissza a soproni körtét. Senki sem zavarja. 16-13. Eördögh egyik büntetője jó. Manic újra megkavarja a mieinket. 17-15. Honti büntetői jók. 19-15.

8. perc: Két francia büntető. Digbeu 2/2. 16-11.

7. perc: Eördögh bejön, és első labdaérintéséből triplát szerez. 14-9. Horti harcol a palánk alatt. Bravó! 16-9.

5. perc: Miljkovic is büntetőkből szerez pontokat. 11-9.

4. perc: Honti büntetőivel feljön egy pontra aSopron. Ez nem tart sokáig. Miyem lepattanót szerez, és ziccert dob. Honti egyenlít. 9-9.

3. perc: A palánk alatt kevés amit védekezés címén teszünk. Miyem eredményes. Honti válaszol. 4-7.

2. perc: Miljkovic szerez labdát, Horti pedig pontokat. 2-3. Carson is hibátlanul szórja a büntetőket. 2-5.

1. perc: Az első kosár a franciáké. Burgrová ráadás büntetője is jó. 0-3.

20 Priscilla Lokoka

Az MKB-Euroleasing Sopron hétvégén nem lépett pályára, hiszen a Rómeó és Júlia előadása miatt az MKB-aréna foglalt volt, a soproniak ezért már korábban lejátszották az esedékes bajnokijukat. Székely Norbert így egy teljes héten át foglalkozhatott csapatával, amelyben már csak Licskai Zsófia nem bevethető.

„Nagyon fontos volt ez a hét, végre úgy tudtunk együtt készülni, ahogyan augusztustól kellett volna. Volt olyan időszak, hogy csak négyen-öten tudtunk edzeni, míg most tizenegyen dolgoztunk. Emiatt mindenképpen javulnunk kell játékban, de ez nem jelenti azt, hogy mi lennénk az esélyesek. Ahhoz, hogy a megfelelő játékkapcsolatok kiépüljenek, hónapokra van szükség, de mindenképpen jobban kell játszanunk, mint az elmúlt hetekben" – mondta a vezetőedző.

Az MKB-Euroleasing két győzelemmel és öt vereséggel az Euroliga C csoportjának utolsó helyén áll, a Bourges három győzelmének köszönhetően egyetlen ponttal előzi meg a soproniakat.

„A Bourges Európa egyik legszervezettebb csapata, nyolc éve ugyanaz a koncepciójuk, Pierre Vincent pedig nem véletlenül nyert Európa-bajnokságot a francia válogatottal. Rendkívül felkészült, jó edző, aki a védekezésre fekteti a hangsúlyt. Ha kreatív, gyors támadójátékot tudunk bemutatni, akkor van esélyünk egy jó mérkőzésre, amiben a győzelem reménye is benne van."

Az elmúlt hetek vereségei nem törték meg a csapategységet, Székely Norbert elégedett a kialakult közösséggel.

„Nagyon összetartó és egységes a csapat, akik remekül élnek együtt és közösen küzdenek a kitűzött célok teljesítéséért. A vereségek miatt nincs mindig olyan jó hangulat, mint a győzelmek után, de ez természetes. Ebből kell tanulni és építkezni, hogy februárra, márciusra ott tartsunk, ahol szeretnénk."

A csoport állása: 1. Rivas Ecopolis 14 pont, 2. USK Praha 11, 3. Bourges 10, 4. Kosice 10, 5. Gorzów 9, 6. MKB-Euroleasing 9.

További program. Euroliga, 8. forduló, szerda, B csoport: Salamanca (spanyol)–MiZo-Pécs 2010, 20.30 óra. A csoport állása: 1. Wisla Kraków 14 pont, 2. Halcon Salamanca 12, 3. Famila Schio 12, 4. MiZo-Pécs 9, 5. Gospic 8, 6. Villeneuve Lille 8.
Csütörtök, D csoport: Szeviép-Szeged–Gdynia (lengyel), 18 óra. A csoport állása: 1. Szpartak Moszkva 12 pont (6 mérkőzés), 2. Fenerbahce 12 (7), 3. Frisco Brno 11 (7), 4. Gdynia 9 (7), 5. Tarbes 9 (7), 6. Szeviép-Szeged 7 (6).

• 1. csillag78 2009. december 17. 22:55