2017. 03. 27. hétfő - Hajnalka 0°C | 13°C Még több cikk.

Euroliga: MKB-Euroleasing Sopron-Kosice 74-63

Kosárlabda - Honti Kata és Eördögh Edit második félidei jó játékának köszönhetően győzőtt az MKB-Euroleasing Sopron a Kassa ellen.

MKB-Euroleasing Sopron-Good Angels Kosice 74-63 (17-19; 11-10; 19-19; 27-15)
Sopron, 1100 néző; V.: Juras (SRB), Maszlewski (POL), Nitu (ROM)

Az utolsó negyedben nyújtott remek játékával 11 ponttal nyerte meg a Sopron első Euroligás mérkőzését a szlovák Kosice ellen. A második félidőben remekül játszó Honti és Eördögh igazi vezéregyéniség volt, védekezésben pedig jól lepattanózott az MKB.

Székely Norbert, a mérkőzés után: "A mérkőzés végére találtuk meg védekezésünkben a stabilitást és önmagunkat. Nem lepett meg a Kassa játéka, tudtuk, hogy nehéz dolgunk lesz. A meccs végére mutattuk meg igazi arcunkat."

Stefan Svitek, a Kosice edzője a mérkőzés után: "Sajnos csak 30 percig tartott a jó játékunk, utána sokat hibáztunk. Honti pedig visszahozta a Sopront. Gratulálok."

Honti Kata, a mérkőzés után: "A harmadik negyedben sebességet tudtuk váltani, ennek köszönhető a győzelem. A gyors játék fekszik a csapatnak, amikor ez sikerül, akkor vagyunk eredményesek. Remélem folytatjuk ezt a formát, örülök a győzelemnek."

Soproni statisztika

4. negyed - Végeredmény: 74-63

Büntetőpárbaj után: 69-58. Horti Dóra dobott triplát, a szlovákok duplát: 72-61

Dupree kosaraival 11 pont a különbség: 65-54. Majd Kostaki két büntetőt értékesített: 65-56. A büntetőt Honti sem hibázta el: 67-56

Holt a palánk alatt brillírozott: 65-52. 7 perc alatt 4 pontig jutott a Kassa. Időt kértek a szlovákok.

Kupcikova szabálytalankodott Eördöghgel, kipontozódott a szlovák. A soproni 8-as beszórta a két büntetőt: 63-52

Honti tempója is hibátlan, 13 pontnál tart a soproni irányító: 61-52

Hat és fél perccel a vége előtt kivédekezett egy támadást a Sopron.

A görög Kostaki hozta közelebb a Kassát: 57-52. Horti azonban hamar válaszolt: 59-52

Honti büntetőzött, egyszer betalált: 57-50

Eördögh Edit hármasa is hibátlan, pedig messze volt még a vonaltól: 56-50. Azonnal időt kért a szlovák csapat.

Dupree 17 pontos: 51-50. Majd csúnyán faultolta Eördöghöt. Jó a két dobás: 53-50

Ismét vezet a Sopron: Krivacevic Honti passza után: 49-48. Majd Eördögh se hibázott: 51-48.

3. negyed - 47-48

Három másodperc a negyedből, a Sopron jött. Honti a dudaszóba dobott bele, TRIPLA: 47-48

Lisina és Honti percei: 42-44. És a lepattanó is a Soproné.

Honti betört, a kosár jó és büntető: 40-43

Kettőt cserélt a soproni edző. De egy triplával ismét a szlovákoknál az előny. Aztán Crossly a következő hármast is bedobta: 37-43. Soproni időkérés.

Lisina egyenlített hosszú gólszünet után: 37-37

Kostaki büntetői után 35-33. Horti ismét remek labdát kapott. A center 10 pontos: 37-33

Ismét a Sopron vezet: 33-31. Majd Horti érkezett ütemre 35-31

Dupree duplájával kezdődött a harmadik negyed: 28-31. Honto Kata büntetőzött jól: 30-31

Török Zoltán, az MKB ügyvezetője a szünetben: "Körülményesen, kicsit lassan játszunk. Ez nem a mi játékunk, sokkal gyorsabban kell áthozni a labdát. A ritmustalanság hozza aztán, hogy nem tudunk eredményesek lenni a palánk alatt."

MKB-Euroleasing Sopron - Kosice - Fotó: Magasi Dávid

2. negyed - 28-29

A büntetővonalról kimaradt az első, a másodikat Kostaki bedobta: 28-29

Holt újabb triplát rontott. Az ellentámadásból a szlovákok két büntetőig jutottak. A büntetők dobása és 5 másodperccel a félidő vége előtt Székely újabb időt kért.

Székely Norbert kért időt negyven másodperccel a negyed vége előtt.

Semsei szerzett labdát, de Holt hármasa célt téveszett. Dupree 13. pontjával 28-28

Kupcikova kosarával maradt szoros az eredmény: 28-26

Eördögh két büntetője hibátlan: 28-24

Miljkovic betörése után 26-24

Eördögh asszisztja után Horti dobott duplát 24-24

Crossly is megmutatta, képes a három pontosra: 22-22

Miljkovic hintett egy triplát: 22-19. Időt kért a szlovákok mestere.

Varga Zsófiát is pályára küldte Székely Norbert. Holt kapott pihenőt.

Horti duplájával ismét egyenlő. A center négy pontnál tart. 19-19

A Sopron vezehette az első támadást a második negyedben.

1. negyed - 17-19

Miljkovic második büntetője hibátlan: 17-19

Milovanovic elrontott két büntető: 16-19. A szlovák támadásba Holt faultolt bele.

Milovanovic is egalizál. Miljkovic jött Semsei helyére.

Krivacevic is pályára lépett, a szlovákok kettőt cseréltek. Holt egyenlíett 13-13.

Dupree egyenlít: 11-11, és egy soproni hiba után vezet a Kassa: 11-13

Gyors ellentámadásból Milovanovic is beköszönt 11-7. Eördöghöt Honti Kata váltotta.

Holt a hetedik pontját is megszerezte: 9-5. Dupree se hibázott: 9-7

Dupree szórta be a mérkőzés első tripláját: 7-5

Hrickova szépített: 4-2. Semsei triplakísérlete célt tévesztett. A szlovákok is hibáztak, Holt indult a kosár fele, és büntetőzhetett is: 7-2

Horti szedett lepattanót: 2-0. Majd Holt is betalál: 4-0

Sárga-zöldben a Sopron, kékben Kassa. A vendégek hozták el a feldobást. Az első két büntetőt kihagyta a szlovák csapat.

MKB-Euroleasing Sopron - Czinder, Hadarics, Holt, Honti, Horti, Krivacevic, Licskai, Miljkovic, Milovanovic, Németh, Eördögh Edit, Semsei, Vágvölgyi, Varga
Forrás: fiba.com
(kiemelve a kezdő ötös)

Good Angels Kosice - Carnoká, Cikosova, Zolman Crossly, Dupree, Hrickova, Jalcová, Janoscíková, Kissová, Kostaki, Kovacova, Kupcikova, Lisina, Michulková, Vacková

Előzmények

A Final Four után ismét Euroliga-mérkőzésre készül az MKB-Euroleasing Sopron. Az európai kupaszezon nyitányán a Kassa látogat a hűség városába. A vendégek jó formában vannak, a Kassa kilenc fordulót követően százszázalékos teljesítménnyel áll a szlovák bajnokság élén.

Az MKB-Euroleasing menetrendje

Október 28., 18 óra: MKB-Euroleasing–Kassa.
November 4., 19 óra: MKB-Euroleasing–Gorzow.
November 11., 20 óra: Bourges–
MKB-Euroleasing.
November 18., 18 óra: MKB-Euroleasing–Rivas Ecopolis.
November 25., 18 óra: Prága–MKB-Euroleasing.
December 2., 19 óra: Kassa–MKB-Euroleasing.
December 9., 18 óra: Gorzow–MKB-Euroleasing.
December 16., 18 óra: MKB-Euro-leasing–Bourges.
Január 14., 20 óra: Rivas Ecopolis–MKB-Euroleasing.
Január 20., 19 óra: MKB-Euroleasing–Prága.
A soproniak helyzetét nehezíti, hogy Székely Norbert vezetőedző hangszálgyulladása továbbra sem javul. A legutóbbi, Cegléd elleni bajnoki mérkőzéshez hasonlóan így nagyobb szerep juthat Seres Évának, a csapat másodedzőjének, aki Székely Norbert szavait is továbbítja a játékosoknak.

„Nincs túl sok információnk a Kassa csapatáról, annyit viszont tudunk, hogy meglehetősen gyorsan és kreatívan játszanak. Tíz Euroliga-szintű játékos található a keretükben, így minden poszton megfelelő cserék állnak rendelkezésükre. Ennek megfelelően próbáltunk készülni a héten" – mondta lapunk érdeklődésére Seres Éva.

„A saját akaratunkat kell érvényesítenünk, ha a saját taktikánkat és sebességünket rá tudjuk erőltetni az ellenfélre, akkor elérjük a célunkat. Mindenképpen nyerni szeretnénk az első mérkőzésen" – tette hozzá a másodedző, aki jó hírekkel is szolgált.

„Minden játékosunk pályára léphet a mai mérkőzésen. Krivacevic Tijana és Honti Kata hétfőn kezdték meg az edzéseket, ennek ellenére vállalták a játékot, hiszen mindenkire szükségünk van. Számítunk szurkolóinkra is, akik remélhetőleg minél többen jönnek ki segíteni a csapatot. Rájuk is nagy szükség lesz a jó szerepléshez."

„Rendkívül fontos leszögezni, hogy nem a tavalyi eredmény a kiindulási alap. Az, hogy egy kis költségvetésű, fiatal csapat bejutott a Final Fourba, nagy siker, de akkora a verseny Európában, hogy nem ez a fő célunk. A csapatot most is alkalmasnak tartom hasonló eredményre, de sok mindennek kell ehhez sikerülnie" – mondta lapunknak Török Zoltán, a soproniak ügyvezetője.

„Nem fogalmaztunk meg végcélt, mindig a soron következő mérkőzést szeretnénk megnyerni. Nem akarunk olyan terhet rakni a tavalyinál is fiatalabb csapatunk vállára, amit nem bírnánk el. Azt viszont meg tudom ígérni a szurkolóinknak, hogy a csapat minden mérkőzésre úgy fut ki, hogy győzni akar. A sorsoláskor azt mondtam, hogy nem szabad a nevekkel foglalkozni, mert nem tudjuk, hogy a nevek mögött milyen tartalom van. És lám, a Kassa és a Gorzow hibátlanul vezeti hazája bajnokságát, a Rivas Ecopolis pedig legyőzte a tavaly Final Fourban szereplő Salamancát. Kiegyenlítettek az erőviszonyok, bárki megverhet bárkit. Játékoskerete alapján a Prága emelkedik ki, tapasztalata alapján a Bourges, de fiatalos lendületünkkel nekünk sincs félnivalónk senki ellen."

• 4. kringer74 2009. október 29. 21:36
    „#3#... Gondolkozz el <moderálva>”
  • 3. tornacipő 2009. október 29. 12:14
    „ja, és bocs de a csapat hivatalos neve Kosice
    és te sem örülnél ha a rendes neved helyett mindenki Kikeletnek szólítana vagy egyszerűen faaaaaasznak”
  • 2. tornacipő 2009. október 29. 12:13
    „de okos vagy kikelet, taníccs
    a Kassa a szlovákoknak nem tetszik, a Kosice a magyarnak
    szerinted az osztrákok Sopront írnak az újságjukban vagy Ödenburgot?”
  • 1. Kikelet 2009. október 29. 08:52
    „Átvettük a tót nyelvtörvényt?! Nem Kosice, hanem Kassa!”

Fradi-Audi ETO: Tíz, tíz, tíz!

Kézilabda - A Népligetben a Ferencváros vendégeként tíz góllal nyert az Audi ETO a női kézilabda… Tovább olvasom