2018. 02. 20. kedd - Aladár, Álmos -1°C | 1°C Még több cikk.

Euroliga: Jekatyerinburg-MKB-Sopron 80-61

A női kosárlabda Euroliga csoportkörének negyedik fordulójában az MKB-Euroleasing Sopron súlyos vereséget szenvedett a végső győzelemre is esélyesnek tartott orosz UMMC Jekatyerinbug vendégeként.

UMMC Jekatyerinburg (orosz)–MKB-Euroleasing 80–61 (26–17, 18–15, 15–10, 21–19)
Jekatyerinburg, női Euroliga-mérkőzés, B csoport, 4. forduló, 4500 néző. V.: Gologanov (bolgár), Spendl (szlovén), Sundic (montenegrói).

Jekatyerinburg: PONDEXTER 11/3, BIBRZYCKA 18/12, Arteshina, LANGHORNE 17, GRUDA 16.
Cs.: STEPANOVA 16, Nolan, Vidmer 2, Ostroukhova, Abrosimova.
Edző: Gundars Vetra.

MKB-Euroleasing: Honti 5/3, MCCOUGHTRY 14, Holt 11, Krivacevic 6, TAMANE 18.
Cs.: Abramzon 2, Fűrész 1, Szabó F., Varga Zs. 4.
Edző: Székely Norbert.

A Jekatyerinburg nélkülözte egyik legnagyobb klasszisát, Ann Wauterst,  így is hemzsegtek azonban a sztárok a hazai csapatban.

Közülük  Langhorne kezdte legjobban a mérkőzést, aki pillanatok alatt hat  pontot szerzett. A soproniak az első negyed hajrájáig tartották a  lépést az oroszokkal, akik azonban villámgyorsan kilenc pontra  növelték addigi kétpontos előnyüket.

A második negyedben kezdett  kidomborodni az oroszok fizikai fölénye, a vendéglátók sokkal jobban szedték a lepattanókat. Bibrzycka triplái után már tizenhét ponttal  vezettek a hazaiak, de a vendégeknek egy időkérés után sikerült  faragniuk a hátrányból a nagyszünetig.

A harmadik negyedben a  soproniak stabilizálni tudták játékukat, így nem nőtt tovább a  különbség, a zárónegyedben azonban Stepanova parádéja után már húszpontos hazai előnyt mutatott az eredményjelző.
A soproniak becsülettel  küzdöttek az utolsó dudaszóig, és végül húsz ponton belül maradtak a  végső győzelemre is esélyes Jekatyerinburg otthonában.

Székely Norbert: – Különösen a palánkok alatt érvényesítette nagy  fizikai fölényét a Jekatyerinburg.

A 2/2-es mérlegnél tartó soproniak egy hét múlva a horvát  Gospicot fogadják.

A sorozatban a Pécs 2010 is vereséget szenvedett tegnap a szlovák Kosice vendégeként a női kosárlabda  Euroliga negyedik fordulójában.
Eredmény, 4. forduló, B csoport: Kosice (szlovák)–Pécs 2010 75–57 (23–22, 17–14, 11–13, 24–8).

Kövesse online a mérkőzést itt >>

Korábban

Az MKB-Euroleasing együttese az elmúlt hetekben folyamatosan úton van: Budapest, Isztambul és Szolnok után Jekatyerinburg jelenti az újabb állomást. A soproniak hétfő délben indultak Oroszországba, és Moszkva érintésével kedden hajnalban érkeztek meg a mérkőzés helyszínére.
A két együttes komoly kupamúlttal rendelkezik, eddig tízszer csaptak össze, ezeken hatszor az oroszok, négyszer pedig a soproniak örülhettek. Legutóbb tavaly októberben vendégszerepelt Jekatyerinburgban az MKB-Euroleasing, amikor a házigazda, valamint az USK Praha és a Team USA társaságában vett részt a Bajnokok Tornáján.

Az UMC Jekatyerinburg a világ leggazdagabb női kosárlabdaklubja, költségvetésüknek gyakorlatilag nincs felső korlátja. A csapat sokak szerint a végső győzelemre is esélyes – akárcsak a soproniak legutóbbi ellenfele, a Fenerbahce. Nem lesz tehát könnyű dolguk a soproniaknak, ha helyt akarnak állni az orosz sztáralakulat ellen.

„Múlt héten azt mondtam, hogy a Fener a csoport legerősebb állományával rendelkező csapat. A Jekatyerinburg közel azonos erőt képvisel, sőt, talán a kispadja még mélyebb is. Az viszont biztos, hogy a törökökkel ellentétben szervezettebb csapat benyomását kelti, ahol a francia Celine Dumerc személyében egy vérbeli irányító tartja kézben a dolgokat a parketten. Mellette vajkezű dobógépek és olyan centerek sorakoznak fel, mint a szenzációs mozgássebességgel megáldott Gruda vagy a hasznos munkát végző, rutinos Wauters – jellemezte az ellenfelet Székely Norbert. – Nagyon nehéz a fárasztó utazások közepette egy héten belül két ilyen bombaerős csapat otthonában pályára lépni. Remélem, hogy végig lesz tartásunk, és úgy jövünk ki a mérkőzésből, ami továbbvisz minket" – tette hozzá a vezetőedző.

Európa-kupa: Nantes-ban botlott először a Győr

A Seat Lami-Véd Győr kikapott szerdán a francia Nantes vendégeként, így a 4. fordulóban elszenvedte… Tovább olvasom