2016. 09. 29. csütörtök - Mihály 13°C | 24°C

Euroliga: Gospic-MKB-Sopron 81-78

A már korábban nyolcaddöntőbe jutott Sopron kikapott szerdán a horvát Gospic vendégeként a női kosárlabda Euroliga tizedik, utolsó fordulójában.

B csoport, 10. forduló:

Gospic (horvát) - MKB-Euroleasing Sopron 81-78 (23-19, 21-21, 14-17, 23-21)

a magyar csapat legjobb dobói: Krivacsevics 25, Honti 19, Coleman 13, Tamane 12

A csoportban négy sikerrel és öt vereséggel harmadik helyezett - és már biztosan nyolcaddöntős - soproniak az 1/8-cal utolsó Gospichoz utaztak, amelyet a novemberi "odavágón" 82-68-ra vertek. A horvátországi mérkőzés szoros küzdelemmel indult, javarészt a hazaiak voltak előnyben, a magyar csapatban főként a válogatott Krivacsevics és Honti villogott. Félidőben 44-40 volt az állás. Nagyszünet után a vendégek részéről a lett Tamane is bekapcsolódott a pontgyártásba, így 30 perc elteltével 58-57-et mutatott az eredményjelző. Székely Norbert tanítványai a 35. percben, 67-68-nál átvették a vezetést, ám a hajrá az adriaiaknak sikerült jobban.

A 4/6-os mérleggel záró soproniak február 1-jén kezdik meg az egyik fél második sikeréig tartó nyolcaddöntőt. korábban:

A csoport, 10. forduló: Pécs 2010-Taranto (olasz) 72-58 (16-13, 25-16, 15-14, 16-15)

Szerdán 20 órakor a horvát Gospic otthonában lép pályára az MKB-Euroleasing Sopron az Euroliga-csoportkör utolsó fordulójában.

A GOSPIC-MKB-EUROLEASING SOPRON MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT MEGTALÁLJA, HA IDE KATTINT.

A már továbbjutott soproniak számára azért lenne fontos a győzelem, hogy kedvezőbb pozícióba kerüljenek, s a nyolcaddöntőben verhetőbb ellenfelet kapjanak.

Szerdán az utolsó fordulót rendezik az Euroliga alapszakaszában. A soproni gárda, mely már továbbjutott, a horvát Gospic vendége lesz. A találkozót eredetileg 18 órakor rendezték volna, ám a kezdési időpont 20 órára változott.

„Nagyon fontos számunkra, hogy győzzünk, ezáltal még előkelőbb helyre kerüljünk, s a rájátszásban olyan ellenfelet kapjunk, mely verhetőbb. Az alapcélt, hogy továbbjussunk, szerencsére elértük, ami nagyon fontos volt azután, hogy tavaly ez nem jött össze. Az idei szereplést nagyban meghatározta, hogy a végső győzelemre talán a két legesélyesebb alakulattal, a török Fenerbahcéval és az orosz Jekatyerinburggal kerültünk egy hatosba. Persze azért két verhető gárda is akadt, ezek közül az egyik a Gospic. Könnyű meccsre azonban nem számítok, mert a horvátok saját közönségük előtt azért erősek, s bár kevés taktikai elemet használnak, azt azonban nagyon jól alkalmazzák. Úgy vélem, amennyiben a védekezésünk stabil lesz, minden esélyünk megvan a győzelemre" – mondta Székely Norbert, aki hozzátette: csapata azért még nem tud érett csapatjátékot mutatni.

„Az elmúlt hetek változásai azért látszanak rajtunk, de azt örömmel tapasztalom, hogy mind Eördögh Edit, mind pedig Marissa Coleman beépítése jól halad. Ha csatlakozik hozzánk Németh Bernadett, akkor nagyon jó helyzetbe kerülhetünk" – folytatta a fiatal szakvezető.

A Szegedről visszatérő irányító csütörtökön érkezik Sopronba, és péntektől kezdi meg a közös munkát a csapattal. A soproniak számára jön egy kisebb szünet – a következő meccs január 29-én a Cegléd ellen lesz az MKB-arénában –, ami lehetőséget ad a csapatjáték további összecsiszolására.