2016. 09. 28. szerda - Vencel 10°C | 22°C

Euroliga: a csoportelső otthonában nyert a Sopron

A női kosárlabda Euroliga C-csoportjának 9. fordulójában az MKB-Euroleasing Sopron bravúros teljesítményt nyújtva 71–67-re győzött a már csoportelső Rivas Ecópolis otthonában.
NŐI EUROLIGA C-CSOPORT, 9. FORDULÓ

RIVAS ECÓPOLIS (spanyol)–MKB-EUROLEASING SOPRON 67–71 (22–19, 11–20, 24–13, 10–19)
Madrid, 500 néző. V: Udrica (román), Karakacunisz (görög), Musard (svájci)

RIVAS: CRUZ 13/3, Bermejo 1, LANGHORNE 19, Dubljevics 8, UJHELYI 11.
Cs: Joens 9/9, Császár, Garcia 4, Eldebrink 2. Edző: Javier Fort

SOPRON: Semsei 2, Honti 11/6, HOLT 18/3, Milovanovics 12/6, HORTI 10.
Cs: MILJKOVICS 10/6, Eördögh 2, Krivacsevics 4, Varga Zsó. 2.
Edző: Székely Norbert

Az eredmény alakulása. 5. p.: 8–72. 7. p.: 13–14. 12. p.: 22–23. 19. p.: 32–37. 23. p.: 40–43. 25. p.: 48–46. 29. p.: 55–50. 36. p.: 64–64. 39. p.: 67–68.

Kipontozódott: Langhorne (38. p.), Milovanovics (40. p.)

A soproniaknak a továbbjutási remények életben tartásáért a 7/1-es győzelmi mutatóval éllovas Rivas Ecopolis csarnokából kellett volna elhoznia a két pontot, ami már csak azért is nehéznek ígérkezett, mert a spanyol élgárda két hónapja 70–63-ra nyert az MKB-arénában.

Székely Norbert 3/5-nél tartó tanítványai remekül elkapták a rajtot, 14–10-re is vezettek, ám a nyitónegyed végére már hátrányban voltak. A folytatásban Honti és Holt kosarai-
val tartotta magát a magyar bajnok, amely a 18. percben 32–35-re ellépett, sőt: a félidőben 33–39 volt az állás.

Nagyszünet után fordult a kocka: az Euroligában újonc hazaiak 46–46-nál utolérték a zöld-sárgákat, majd Langhorne és Ujhelyi révén előnybe kerültek. Az 57–52-ről induló zárófelvonásban a Rivas hat ponttal elhúzott, ám a vendégek nem hagyták magukat, és Milovanovic triplájával nemsokára már ők vezettek. A hajrára a 19 pontos Langhorne kipontozódott, majd Holt hármasának köszönhetően 67–68-cal kezdődött az utolsó perc. Ebben már csak három sikeres magyar büntetőt láthatott a közönség, így a Székely-csapat óriási bravúrral győzött a favorit otthonában.

A 4/5-nél tartó soproniak jövő szerdán, az utolsó fordulóban a cseh Prahát fogadják.

Székely Norbert: – Köszönöm a csapat határtalan odaadását, és azt, hogy ebben mindenki partner volt.

További eredmények: USK Praha (cseh)–Good Angels Kosice (szlovák) 75–89, Bourges (francia)–Gorzów (lengyel) 84–57.

A csoport állása: 1. Rivas Ecopolis 16 pont, 2. Kosice 14, 3. Bourges 13, 4. Praha 13, 5. MKB-Euroleasing 13, 6. Gorzów 12.
B csoport: MiZo-Pécs 2010–
Gospic (horvát) 90–78. D csoport: Fenerbahce (török)–Szeviép-Szeged 98–78.

• 2. oaxacaca 2010. január 15. 11:15
    „Gratula!”
  • 1. Csetneky 2010. január 15. 10:13
    „Szép volt lányok, csak így tovább!”

Futsal EB 2010: hét győri játékos a végleges keretben

Csütörtökön keretet hirdetett a magyarországi rendezésű futsal Európa-bajnokságra Kozma Mihály, a… Tovább olvasom