2017. 03. 24. péntek - Gábor, Karina 5°C | 16°C Még több cikk.

Euro 2012: nem kaptunk esélyt

Nem nyertünk a 2012-es EB-rendezési jogáért vívott küzdelemben, mégsem biztos, hogy vesztettünk.

Az UEFA végrehajtó bizottsága úgy döntött, hogy 2012-ben Lengyelország és Ukrajna adhat otthont a labdarúgó Európa-bajnokságnak. A győztes pályázat a magyar-horvát és az olasz kandidálást előzte meg - adta hírül az MTI.

Az Index hírportál szerint már az is nagy meglepetés volt, amikor a 2005. novemberi első rostán hét szavazattal túljutott az ukrán–lengyel pályázat, megelőzve az esélyesebbnek tartott görögöt (és a törököt). Akkor Olaszország végzett az első helyen 11, a Magyarország és Horvátország a másodikon 9 szavazattal.

Az UEFA szakértői a kiszivárgott hírek szerint a magyar–horvát pályázatot tették az első helyre, a végrehajtó bizottság tagjait ez azonban nem kötelezte a döntésnél, akár az utolsó helyen is végezhettünk. (Nehezen szokott kiderülni, hogy miként szavaztak a vb-tagok, abszolút többség híján volt-e második forduló és kik jutottak be oda.) A pályázati anyag egyébként sem minden, gyakorlatilag nem több egy ígérethalmaznál.

Az utóbbi napokban felélénkült a vita, miszerint valóban nyerünk-e azzal, ha minket és a horvátokat hirdetnek ki győztesnek Cardiffban. Leginkább a rendezés gazdasági vonatkozásai adtak okot aggályoskodásra, tekintettel arra, hogy épp a "megszorítások korát" éljük.

Talán nem kell prófétai képesség, hogy megjósolhassuk, mi a legfontosabb következménye ennek a döntésnek: jelentősen csökkent az esélye, hogy csapatunk ott legyen 2012-ben az induló nemzetek között.