ETO vereség után: Miriuta nem számít Rudolf Gergely játékára

A győriek vezetőedzője Rudolf Gergelyről: nem a múlt számít, hanem a jövő. Jó játékosnak tartom, de amíg én edző leszek itt, nem lesz a keretben.

MTK Budapest – Győri ETO FC 2-1 (1-1)
Bozsik-stadion, 800 néző. Vezette: Solymosi (Varga, Theodoros)

MTK: Hegedüs - Baki, Vass Á., Vukmir, Vadnai (Poór, a szünetben) - Horváth Zs., Pölöskei, Kanta (Hajdú, 11.), Thiam, Csiki (Bese, 91.) - Torghelle. Vezetőedző: Garami József

ETO: Kamenár - Brdarovszki, Lang, Nagy Á., Ibánez - Kerékgyártó (Stevanovic, 54.), Kamber (Mayer, 66.), Windecker - Pátkai, Priskin, Koltai (Mervó, 79.). Vezetőedző: Miriuta László.

Gólszerző: Pölöskei (29.), Csiki (60.), illetve Priskin (34.)

Sárga lap: Thiam (51.), illetve Lang (28.)

Garami József: - Az első félidőben több lehetőségünk volt, a másodikban az ETO jól játszott, bámi történhetett volna. A győriek távoli lövésekkel próbálkoztak, mi főként a kontrákra építettünk. Küzdelmes, változatos mérkőzés volt, de nem érdemtelenül nyertünk, mindkét csapat mindent megtett.

Miriuta László: - A második gólnál nagyot hibáztunk. Megálltunk, hogy Torghelle vissza adja a labdát, így kaptuk a gólt. Az utolsó húsz percben megpróbáltunk egyenlíteni. Nem tudjuk mi lesz, becsületesen dolgozunk, de fejben nehéz feldolgozni ezt a szituációt.

A győriek vezetőedzője Rudolf Gergelyről:
Nem a múlt számít, hanem a jövő. Jó játékosnak tartom, de amíg én edző leszek itt, nem lesz a keretben. Edz velünk, de a mérkőzéseken nem kap lehetőséget. Elmúlt már az az idő, hogy csak akkor kell játszani, amikor nálam van a labda. A szurkolóért kell küzdeni és a klubbért kell hajtani. Sok sikert kívánok neki, remélem talál majd egy jó csapatot. Valamennyi játékos becsületesen küzd a nehéz helyzetben, rajta ezt nem éreztem. Szeretném inkább a fiatalokat játszatni, akik jobban szeretnék a győzelmet.

MTK - ETO - 2-1. MTI Fotó: Kovács Tamás

Az anyagilag és mentálisan is nehéz helyzetben lévő ETO a táblázat második helyén álló MTK otthonába látogatott. Kicsit sem nevezhető ideálisnak a győriek helyzete, de Miriuta László csapata így is pontokért utazott a fővárosba.

A hazaiak kezdték jobban a találkozót, de komolyabb helyzetet nem sikerült kialakítaniuk. A folytatásban magához tért az ETO is, de elvétve jutottak csak el a hazaiak kapujához. Az első igazán nagy lehetőséget a találkozó 24. percében jegyezhettük fel. Thiam passza után Vadnai nagy helyzetben lőtt 8 méterről, de Kamenár lábbal hárított.

Öt perccel később egy előrevágott labdára Torghelle startolt rá, akit Lang húzott vissza. A győri játékos sárga lapot, az MTK szabadrúgást kapott a kaputól 22 méter távolságra. A labda mögé Pölöskei állt, aki jobb lábbal a kapu jobb oldalába tekert. (1-0)

Sokáig nem tartott a hazaiak előnye, öt perccel később sikerült egyenlíteniük a Rába-partiaknak. Pátkai ugratta ki a jobb oldalon elfutó Priskint, aki megiramodott a kapu felé és jobb lábbal, éles szögből 8 méterről kilőtte a jobb felső sarkot. (1-1)

Az utolsó negyedórában kiegyenlített játékot láttunk. Lang közeli fejesével a vezetést is megszerezhette volna az ETO, de végül 1-1-es eredménynél vonultak öltözőbe a csapatok.

Szünetet követően sokáig mezőnyben gyűrték egymást a csapatok, majd kissé váratlanul a találkozó 60. percében ismét megszerezte a vezetést az MTK. Torghelle bal oldali beadása után Horváth lövését lábbal háríotta Kamenár, de a labda Pölöskei elé pattant, aki kapásból lőtt. A labda Ibanez testéről Csiki felé pattant, aki 8 méterről a kapu jobb oldalába lőtt. (2-1)

Miriuta László igyekezett biztatni csapatát a pálya széléről, de a győriek játékéban kevés átütőerő mutatkozott. A győriek vezetőedzője Stevanovic és Mayer beállásával igyekezett frissíteni csapatán, de az új játékosok sem hoztak nagyobb lendületet a szervezetten játszó MTK ellen.

A folytatásban jobban kinyílt az ETO, igyekezett hajtani az egyenlítésért, de a mezőnyfölényt nem tudta gólra váltani, míg a hazaiak a gyors ellentámadásokkal veszélyeztették Kamenár kapuját. Mindkét együttes sok technikai hibát követett el az egész találkozón, de az MTK jobban ki tudta használni a lehetőségeit, így megszerezte a három bajnoki pontot.

91. p. Csiki helyére Bese érkezett a pályára.

90. p. Három perc hosszabbítás.

85. p. Windecker 18 méteres jobb lábas lapos lövése kevéssel ment el a kapu jobb oldala mellett.

79. p. Koltait Mervó váltotta.

76. p. Horváth távoli bal lábas lövése kevéssel kerülte el a bal felsőt.

66. p. Kamber helyére Mayer érkezett a pályára.

62. p. Stevanovic távoli lövését vetődve fogta Hegedűs.

60. p. Vezet az MTK! Torghelle beadása után Horváth lövését lábbal hárította Kamenár, majd Pölöskei lövése Ibanez testéről Csiki elé pattant a labda, aki 8 méterről a kapu jobb oldalába lőtt. 2-1

55. p. Kerékgyártó helyére Stevanovic étkezett a pályára.

51. p. Thiam kapott sárga lapot Windecker visszahúzásáért.

46. p. Elkezdődött a második játékrész.

A szünetben cserélt az MTK. Vadnait Poór váltotta.

45. p. Két perc hosszabbítás után vége az első félidőnek.

43. p. Jobb oldali beadás után Lang közeli fejesét a léc alól tolta ki Hegedűs.

40. p. Koltai bal oldaliról ívelt a hosszún álló Windecker felé, aki Vadnai szorításába elesett. A győriek tizenegyest reklamáltak, de a játékvezető sípja néma maradt.

34. p. Egyenlített az ETO! Págkai ugratta ki a jobb oldalon elfutó Priskint, aki hosszú labdavezetés után 8 méterről, éles szögből kilőtte a jobb felső sarkot. 1 -1

29. p.
Előre vágott labdára Torghelle startolt rá, akit Lang húzott vissza. A győri játékos sárga lapot, az MTK szabadrúgást kapott a kaputól 22 méterre. A labda mögé Pölöskei állt, aki jobb lábbal a kapu jobb oldalába tekert. 1 - 0

24. p.
Thiam passza után Vadnai lőtt bal lábbal nagy helyzetben 10 méterről,  de Kamenár lábbal hárított.

18. p. Az elmúlt percekben mezőnyjátékot láttunk, nem forogtak veszélyben a kapuk.

14. p. Jobb oldali beadás után Horváth fejelt 6 méterről a léc alá, de lesállás miatt a győriek végezhettek el kirúgást.

11. p. Sérülés miatt Kantát Hajdú váltotta a hazaiaknál.

7. p. Jobb oldali szögletet követően Pölöskei 8 méterről fejet kapu fölé.

1. p. A győriek kezdték a találkozót.

Tovább folytathatja tavaszi menetelését a Ferencváros, amely a kiesés elől menekülő Szombathelyi Haladás otthonában lép pályára a labdarúgó OTP Bank Liga 24. fordulójában.

A két együttes ellenkező előjelekkel készülhet az összecsapásra, ugyanis amíg a fővárosi zöld-fehérek az előző körben több mint 21 ezer néző előtt magabiztosan nyertek az ősi rivális Újpest elleni rangadón, addig Szentes Lázár együttese megsemmisítő, 7-0-s vereséget szenvedett a listavezető Videoton otthonában. Thomas Doll csapata 13 mérkőzés óta veretlen, s nagy meglepetés lenne, ha veszítene a Rohonci úti Stadionban.

Az éllovas Videoton az idén még nyeretlen Diósgyőr otthonában lép pályára, míg a harmadik helyen álló MTK a súlyos problémákkal küzdő Győri ETO-t fogadja.

Tovább folytatódik a harc a kiesés elleni küzdelemben: a 14. Pécs a jelenleg 12. Budapest Honvédot látja vendégül.