2017. 05. 28. vasárnap - Emil, Csanád 12°C | 24°C Még több cikk.

ETO: remek első felvonás

Labdarúgás - A Győri ETO fölényes győzelmet aratott a Pápa ellen a Ligakupában és magabiztosan vezet a csoportjában.
Győri ETO FC–Pápa 4–1 (3–0)

Győr, Ligakupa-mérkőzés, 500 néző. V.: Sulyok.

ETO: Molnár P. – Tokody (Sánta), Eugene, Babic, Völgyi (Szabó O.) – Koltai (Dorogi), Nicorec, Supic, Berde, Bicak (Copa) – Brnovic (Csermelyi). Vezetőedző: Pintér Attila.

Pápa: Takács T. – Nagy S., Sipos, Mimmu, Mészáros M. – Granát, Venczel (Gyömbér), Béres, Sarus – Orosz P., Rebryk (Nobil).
Vezetőedző: Véber György.

Gsz.: Brnovic (7.), Bicak (36.), Völgyi (45.), Copa (65.), ill. Orosz P. (61.).

A mérkőzés elejétől az ETO játéka dominált, és Brnovic egy jobb oldali szöglet után szépen fejelt a hálóba. 1–0. A győriek bal oldala végig veszélyesen játszott és az egyik nagyszerű akció végén a középen kitörő Bicak egy csellel elfektette a kifutó Takácsot, majd a kapuba gurított. 2–0.

A lelátón zúgott a vastaps! Később Koltai óriási helyzetben lőtt mellé, aztán az első félidő utolsó percében Völgyi is szöglet után fejelt a pápai hálóba, úgy, hogy fel sem kellett ugrania. 3–0.

Szünet után a vendégek új szerzeménye, a volt válogatott Orosz P. szépített, ám nem sokkal később Copa – akárcsak az elmúlt hétvégén a Diósgyőr elleni bajnokin – megadta a kegyelemdöfést a vendégcsapatnak. 4–1.

Az ETO ilyen különbséggel is megérdemelten győzött a jól küzdő Pápa ellen. A szurkolók hasonló folytatást várnak a szombati bajnokin is.

A B csoport további eredményei: ZTE FC–Paksi FC 3–1, Videoton FC–Kaposvár 4–1.
A csoport állása: 1. ETO 10 pont, 2. Videoton 7, 3. ZTE 6, 4. Pápa 4, 5. Paks 4, 6. Kaposvár 3.