2017. 06. 27. kedd - László 19°C | 30°C Még több cikk.

ETO: Győrött bevált a balti vonal

A Baltikumból eddig Győrbe szerződtetett három futballistáról a teljesítményük alapján leírható, hogy valóban megérik a pénzüket.
Valamennyien 2009 telén szerződtek az ETO-hoz és bár azóta különböző utakat jártak be, az közös bennük, hogy Győrött megállták a helyüket.
A két észt, Tarmo Kink és Jarmo Ahjupera az átigazolásuk után már nemcsak hazájuk válogatottjában játszhatott volna együtt, hanem az ETO-ban is. Ahjupera súlyos kettős lábtörése azonban megakadályozta ezt, ő 2009 tavaszán csak egy meccsen szerepelt csereként, Kinkkel akkor hét percet játszott együtt.

A nyurga csatár felépülése hosszú időt vett igénybe, 2011 tavaszát kölcsönben Újpesten töltötte és a rendszeres játéklehetőség sokat lendített a formáján. Ez év nyarán visszatért Győrbe, ahol az idény közepétől kihagyhatatlannak bizonyult, 12 bajnoki meccsen hat gólt szerzett és a Magyar Kupában is eredményes volt.

A ballábas bombázó Kinket, aki 40 mérkőzést játszott az NB I-ben és 15 gólt szerzett 2010 nyarán, az ETO 1 millió euróért eladta az angol másodosztályú Middlesbrough-nak. A győri szurkolók az utolsó mérkőzésén a nevét skandálva éltették a búcsúztatását megkönnyező csatárt. Az utóbbi időben Kinknek kevés szerep jutott a Championshipben negyedik helyen álló együttesben és sokan szívesen vennék, ha ismét az ETO-ban szerepelne. Erre kevés az esély, a két futballvilágban megkereshető jövedelem között ugyanis óriási a különbség. Kink angliai fizetése éppen a tízszerese annak, ami Győrött volt.

A litván válogatott Linas Pilibaitis 2009 márciusában a Kecskemét ellen (2–0) játszott először a magyar bajnokságban. A védekező középpályás azóta csak sérülés vagy eltiltás miatt hiányzott a kezdőcsapatból. Napjainkban 74 NB I-es mérkőzésnél és 6 gólnál jár. A szerződésének meghosszabbításáról januárban tárgyal az ETO vezetőivel.

ETO B - Főszerepet kaptak a fiatalok

A kitűzött céloknak ugyan megfelelt, ám eredményességben elmaradt a várakozástól ősszel az NB II… Tovább olvasom