2017. 07. 28. péntek - Szabolcs 16°C | 26°C Még több cikk.

ETO Futsal: ragyogó játék után izgalmas végjáték

A Rába ETO férfi futsal csapata a bajnokságot vezető MVFC otthonában játszott rangadót az örök riválissal szemben. 30 percig ragyogó játék után elfáradtunk, serülések is jöttek, de a végéig kitartott előny és győzőtt a Beri otthonában a bajnok ETO.

Az első percekben jól kezdte a Berettyó a rangadót, azonban Dróth Z. gyors gólja megnyugtatta a vendég bajnokot, fokozatosan átvették a mérkőzés irányítását és ilyen arányban is megérdemelten vezetik a találkozót. A hazaiak legjobbja Tihanyi a Beri kapusa, mivel bravúros védéseivel sokáig állta a sarat az ETO tüzéreinek igencsak intenzív rohamát. Az MVFC egyetlen gólja Gál nevéhez fűződik, talált gólja hasáról pattant Balázs kapujába. A győri válogatott hálóőr is biztosan véd, de közel sincs annyi dolga mint hazai kollégájának a másik oldalon.

A második félidő elején tovább növelte a bajnok Győr az előnyét, amit a hazaiak apránként 3-5-re módosítottak, ekkor jött meg a hazai közönség hangja, az MVFC 5-4 elleni játékra váltva hihetetlen izgalmak közepette próbált kiegyenlíteni, de nem sikerült, így végül a Rába ETO örülhetett a győzelemnek. A győri csapat nagyobb arányú győzelmét a hazaiak kapusa akadályozta meg mindkét félidőben.

Hannich Péter: Gratulálok a csapatnak, 10 nap alatt ez volt az ötödik komoly mérkőzés amit játszottunk, ma 30 percig ragyogóan játszottunk, aztán a fáradtság kiütközött rajtunk, ráadásul a kémény talaj következtéen Juanra és Alvarito is megsérült. Reméljük, hogy ez a győzelem nem hoz túl nagy áldozatot hisz jönnek a következő feladatok. Sima mérkőzésnek indult, aztán rangadó lett a végén. Örülök annak hogy újabb három ponttal gazdagodtunk.

Férfi futsal NB I - Berettyóújfalu 19:30
MVFC-BERETTYÓÚJFALU-RÁBA ETO 4:5 (1:4)

MVFC kezdő : Tihanyi Cs. - Lovas N., Szabó P., Dávid R., Rábl J.
Csere: Trencsényi J., Nagy T., Gál I., Sánta J. A., Nagy I., Mezei D., Siska G.
Vezetőedző: Turzó József

RÁBA ETO kezdő: Balázs Z. - Lódi T., Harnisch Á., Dróth Z., Juanra
Csere: Fabio, Alvaro, Carlitos, Bárdosi H. E., Peczár Cs., Victor, Püspök, Bognár B., Matkovics G.
Vezetőedző: David Madrid Sanchez | Edző: Guillermo Martinez Orihuela, Molnár Attila

Gólszerzők: Dróth Z. (2'), Juanra (6'), Harnisch Á. (10'), Alvarito (15', 22'), illetve Gál (9'), Lovas (23', 35'), Rábl (30'),

Sárgalap:Lovas N. (39), illetve Lódi T. (23')

SKC: jobb volt a Kecskemét

Az első félidőben jól játszott a Sopron, s ötpontos előnyre tett szert. Tovább olvasom