2018. 08. 16. csütörtök - Ábrahám 17°C | 28°C Még több cikk.

ETO FC: Lecsúsztak a dobogóról

Elszenvedte első tavaszi vereségét a Győri ETO FC. Kettő–egy arányban kaptak ki az FC Fehérvár otthonában.

Fehérvár FC - Győri ETO FC 2 - 1

Priskin Tamás
26. p: Regedei jobb oldali beadása Priskin elé került, és a fiatal csatár hét méterről a kapufa segítségével a fehérvári kapuba passzolta a labdát. 0–1.

31. p: Lattenstein remek labdával ugratta ki Magasföldit. A csatár egy lövőcsel után a kapufára rúgta a labdát. A kipattanót Tereánszki–Tóth az üres kapuba passzolta. 1–1.

66. p: Büntetőhöz jutottak a hazaiak. A játékvezető szerint ugyanis Zsók szabálytalankodott Kerekkel szemben. A 11-est Csizmadia magabiztosan értékesítette. 2–1.

Elszenvedte idei első vereségét a Győri ETO FC és mivel az Újpest legyőzte a Lombard-Pápa gárdáját, így Reszeli Soós István tanítványai visszacsúsztak a tabella negyedik helyére.

Priskin Tamás révén megszerezte ugyan a vezetést az ETO, ám nem sokáig örülhettek a vendégek, hiszen öt perc múlva már jött is a fehérváriak egyenlítő találata.

A második játékrész győri szempontból elég rosszul indult. Ha ugyanis rövid időn belül kétszer is jobban koncentrál Magasföldi, akkor könnyen két gólt szerezhetett volna a fiatal támadó. A végén mégis a hazaiak örülhettek, hiszen egy erősen vitatható tizenegyesből Csizmadia Csaba betalált a vendégek hálójába. A gól után akár újabb találatot is elérhettek volna Csertői Aurél tanítványai.

Való igaz, hogy a meccset egy erősen vitatható tizenegyes döntötte el a hazaiak javára, de az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy a fehérváriak sokkal több helyzetet dolgoztak ki a mérkőzésen, mint az ETO.
A zöld-fehérek legjobbja kétségtelenül Szasa Sztevanovic volt. A szerb kapus több alkalommal is bravúrral hárított. A találkozó lefújása után így értékelt:

„Felemás érzések kavarognak bennem. Úgy érzem, hogy jól ment a védés, mégis pont nélkül kell távoznunk Székesfehérvárról. Az ellenfelünk több ziccert is kidolgozott, ám véleményem szerint a tizenegyes jogtalan volt. A következő, MTK elleni mérkőzésünket mindenképpen meg kell nyernünk ahhoz, hogy ne szakadjunk el az élbolytól."

Érthető módon Reszeli Soós István, a győriek szakmai igazgatója is csalódottan nyilatkozott a mérkőzés után:

„Úgy gondolom, hogy egy ajándék tizenegyessel vesztettük el a meccset. Ellenfelünk jól kontrázott, de úgy érzem, hogy már túl sokan akarták az első tavaszi vereségünket. A csapat nagyot hajtott a második félidőben. Sajnos a játékvezető három kulcsjátékosomat is kisárgázott, így rájuk nem számíthatok a szerdai MTK elleni rangadón."

Lendvai Miklós, Vincze Ottó és Priskin Tamás sem léphet majd pályára. Ráadásul Varga Zoltán és Tóth Péter is sérüléssel bajlódik.
Csertői Aurél: – Egyértelműen jobban játszottunk, mint az ETO. Az eredmény nem tükrözi a játék képét, ugyanis gólarányt kellett volna javítanunk.

Alonso nyerte a nagy csatát

A San Marinoi Nagydíjon óriási csata bontakozott ki az első helyezésért, melyet végül Fernando… Tovább olvasom