2017. 04. 28. péntek - Valéria 7°C | 10°C Még több cikk.

ETO FC: kezdetnek biztató győzelem

Labdarúgás - A Győri ETO első tavaszi mérkőzésén visszavágott a Kecskemétnek a tavaly őszi vereségért a Soproni Ligában. Látható javulás a csapat teljesítményében és az is, hogy a játék minőségén még javítani kell.
Sokat kellett várni az „új" Győri ETO FC tavaszi bemutatkozására – a zöld-fehérek két mérkőzése a rossz idő miatt elmaradt –, Dragoljub Bekvalac vezetőedző és fiai jó rajtot vettek, hazai pályán legyőzték az ősszel remeklő újonc Kecskemétet (2–0). Akik csodát vártak az első kilencven perctől – hogy mintegy varázsütésre minden megváltozik –, azok csalódtak, akik pedig reálisabban várták az eseményeket, azok örültek a három pontnak és láttak egy formálódó, más szellemű csapatot.

Dragoljub Bekvalac is kritikusan értékelte az ETO vasárnapi produkcióját:
„Egy mérkőzésen, amikor győzni kell egy olyan ellenfél ellen, amelyik jól védekezik, akkor nehéz egyszerre jól játszani és nyerni is. Nekünk most a győzelem volt az elsődleges célunk, ezt pedig teljesítettük. Az első félidőben nagyon rosszul játszottunk, a Kecskemét remekül zárta le a széleket, de szerencsére még sikerült abban a játékrészben gólt szereznünk."

Tarmo Kink góllal mutatkozott be bajnoki mérkőzésen az ETO-ban.

A szerb mester munkája elsősorban a csapat védekezésén mutatkozott meg vasárnap. A játékosok szervezetten állták útját a lila-fehér akcióknak, általában már a félpályánál igyekeztek labdát szerezni, a vendégek előtt így kevés lehetőség adódott a kilencven perc során. Az is igaz viszont, hogy az ETO a megszerzett labdák birtokában is többnyire óvatosan támadott, játéka túlságosan is a biztonságra törekedett. Bajzát gyakran magára hagyatva küzdött négy védő gyűrűjében, így is egy gólpasszal segítette az első győri találatát szerző Tarmo Kinket.

„A szünet után jobban kitámadott az ellenfél, veszélyes kontratámadásokat vezetett. A kiállítással és a tizenegyessel aztán el dőlt a meccs a mi javunkra. Úgy látom, jól felmértem a csapatom erejét, amikor a felkészülés során azt mondtam, hogy Böőr és Koltai hiányzik az ETO-ból. Ez most is beigazolódott. Böőr beállásával felgyorsult, kombinatívabb lett a támadójátékunk. Örülök, hogy felépült hosszú sérüléséből, ha fizikailag utoléri magát, nagy hasznára lehet a csapatnak. Ugyanez vonatkozik Koltaira is."

A győzelemmel elégedett volt Bekvalac, de hozzátette: az idő múlásával egyre jobban és jobban játszik majd a csapata.

Stark Péter, a győriek csapatkapitánya – aki szerintünk a mérkőzés legjobbja volt – remekül irányította a védelmet és büntetőből ő talált a kapuba:

„Az látszott, hogy még nincs összeszokva az együttes, ennek ellenére, úgy gondolom, nem forgott veszélyben a győzelmünk. Fontos sikert értünk el, még akkor is, ha ennél mindegyikünk tud jobban futballozni. Nem csoda, hogy észt csapattársam, Tarmo Kink még sokáig nem tudott megnyugodni a meccs után. Ő is ezt állította. Mindenesetre nagyon kellett ez a győzelem, ami lendületet adhat a továbbiakban. Mivel én vagyok az első számú jelölt a büntetők végrehajtásánál, nem volt kérdés, hogy odaállok elvégezni a tizenegyest. Sokat gyakoroltam és mert közben változtatni nem túl szerencsés, oda lőttem, ahová előre eldöntöttem. Sikerült gólt szereznem, s ahogy az talán látható is volt (Stark Péter kezeivel egy bölcső mozgását utánozta – a szerk.), a tavaly októberben született két ikerfiamnak és annak a beteg nyúli kisfiúnak ajánlottam a találatot, akiről először a Kisalföldben olvastam. A cikk nyomán szerencsére összegyűlt annyi pénz, amiből egy, a betegségét csillapító mellényt kaphatott. A meccs után felhívtam, hogy személyesen is »átadjam« a találatot" – mondta a védő.

BoxingOne: pofon- és pontosztozkodás

Ökölvívás - Döntetlent játszott a győri Gladiátor a cseh Prostejovval a BoxingOne idei… Tovább olvasom