2017. 10. 24. kedd - Salamon 9°C | 13°C Még több cikk.

ETO FC: Hazai pályán egy pont a Kecskemét ellen - képriport

Az első félidőben sokkal több helyzetet kidolgozó győriek Priskin révén szerezték meg a vezetést, de a második játékrészben sikerült egyenlítenie a Kecskemétnek.
Könnyen megnyerhette volna a mérkőzést az ETO, ha a számos helyzetét értékesíti az első félidőben. A második játékrészben feljavult a Kecskemét és története során először szerzett pontot Győrött.

Győri ETO FC - Kecskemét 1-1 (1-0)
ETO Park, 2000 néző. Vezette: Karakó (Bozó, Márkus)

ETO: Pogacsics - Brdarovski, Lipták (71., Bucsa), Lang, Ibanez - Pátkai (54, Kamber), Windecker - Priso (67., Strestík), Rudolf, Koltai - Priskin. Vezetőedző: Miriuta László.

KTE:
 Tujvel - Lovric, Gyagya (Radoja a szünetben), Karan, Skopljak - Vukasovic, Savic (91., Fótyik), Kitl, Laczkó - Bebeto, Novák (82., Szalai). Vezetőedző: Bekő Balázs.

Gólszerző: Priskin 1-0 (5.), Bebeto 1-1 (62.)

Sárga lap: Windecker (59.), Lipták (64.), illetve Bebeto (54.), Vukasovic (63.), Novák (81.), Radoja (88.)

Egy pontot otthon tartott az ETO a Kecskemét ellen - fotók: Mészáros Mátyás

Edzői értékelések

Miriuta László:  - Sajnálom, hogy nem szereztük meg a három pontot. Az első félidőben rúghattunk volna 3-4 gólt is. Ilyen a foci, ezúttal nem tudtuk értékesíteni a helyzeteket. A másodikban Priso kapufájánál eldönthettük volna a találkozót, utána az egyik hibánkat kihasználta a Kecskemét.

Bekő Balázs: - Mindkét csapat játékosainak szeretnék gratulálni, mindent kitettek magukért. A győriek az ismert okok miatt, mi meg megpróbáltuk az eddigi teljesítményünket nyújtani. Rosszul kezdtünk, de szerencsére felébredtünk. A másodikban szerkezetet váltottunk. Az elején szerencsénk volt a kapufánál, utána mi irányítottunk. Túl nagy szerencse lett volna ha megfordítjuk a meccset, összességében igazságos a döntetlen, először szereztünk pontot Győrben.

Galéria kép

Továbbra sincs könnyű helyzetben a Győri ETO FC együttese, hiszen a csődeljárás miatt megfelelő befektető hiányában kérdéses a csapat további első osztályú tagsága. A játékosok valószínű az idényben már nem kapnak fizetést, a kialakult helyzetről Miriuta László vezetőedző többször is beszélt a játékosokkal, akik vállalták a további szereplést.

Most a remek formában lévő, tavasszal mind a négy bajnoki mérkőzését megnyerő Kecskemét csapatát fogadták a Rába-partiak. Sajnos a nehéz helyzet ellenére kevés győri szurkoló látogatott ki a találkozóra buzdítani a csapatot.

A zöld-fehérek kezdték jobban a találkozót, már az első percektől kezdve beszorították saját térfelükre a vendégeket. A nyomás hatására már az 5. percben sikerült megszereznie a vezetést az ETO-nak. Rudolf remek szólója után szép labdát adott jobbra a védők mögé befutó Priskinnek, aki 10 méterről jobb lábbal kilőtte a jobb felső sarkot. (1-0)

Gól után sem vett vissza a tempóból az ETO, sorra dolgozta ki a helyzeteket, de Rudolf és Ibanez lövése is centikkel ment el a kapu fölött, míg Windecker a felső kapufát találta el.

Az első félidő második felében Priso először fejjel, majd lábbal veszélyeztetett, ám mindkétszer elhalasztotta a lehetőséget és kapu mellé talált. A mezőnyfölényt nem tudta további gólra váltani az ETO, 1-0-ás hazai előnnyel vonultak öltözőbe a csapatok.

Szünetet követően azonnal tovább növelhette volna előnyét az ETO, de Koltai bal oldali passza után Priso óriási helyzetben 4 méterről a felső kapufát találta telibe.

Fordulás után már feljebb javult a vendégek játéka is, egyre többet birtokolták a labdát és veszélyeztettek a győri kapu előtt. A találkozó 62. percében egy gyors ellentámadás végén egyenlített a Kecskemét. Pogacsics rosszul futott ki a kapuból, míg Lipták mellé fejelt a labdának, amely után Novák balról ívelt keresztbe Bebeto felé, aki Lang szorításában 6 méterről fejelt a kapu bal oldalába. (1-1)

Egyenlítés után kiegyenlítettebb játékot láthattunk, mintha a döntetlennel mindkét csapat elégedett lett volna. A zöld-fehérek egyre több hibával játszottak, a cserék sem hozták meg a lendületet, míg a kecskemétiek történetük során először örülhettek pontnak Győrött.

Online közvetítés

Vége a találkozónak!

91.p. Savic helyére Fótyik érkezett a pályára.

90.p. Három perc hosszabbítást jelzett a játékvezető.

88.p. Radoja kapott sárga lapot Rudolf felrúgásáért.

87.p. Szalai 14 méteres lövése Langban akadt el, a vendégek kezezés miatt büntetőt reklamáltak.

82.p. Sérülés miatt Novák helyére Szalai érkezett a pályára.

81.p. Novák kapott sárga lapot Kamber felrúgásáért.

79.p. Bebeto iramodott meg a győri kapu felé, a lövés pillanatában Kamber menteni tudott.

66.p. Bebeto 16 méteres nagy erejű szabadrúgását Pogacsics szögletre ütötte. Pontrúgás után tisztáztak a győriek.

64.p. Lipták kapott sárga lapot Novák felrúgásáért.

62.p. Egyenlített a Kecskemét! Novák bal oldalról ívelt keresztbe a rosszul kifutó Pogacsics mellett Bebeto felé, aki lesgyanús szituációban 4 méterről fejelt a kapu bal oldalába.

57.p. Windecker kapott sárga lapot, Vukasovic lábára tartott rá.

57.p. Gyors kecskeméti vendégtámadás végén Kitli 12 méteres lapos lövését bravúrral hárította a Pogacsics.

54.p. Pátkai helyére Kamber érkezett a győrieknél.

54.p. Ndiaye kapott sárga lapot Lipták visszahúzásáért.

46.p. Óriási helyzet maradt ki! Bal oldali győri szögletet követően Koltai az alapvonaltól passzolt középre Prisónak, aki óriási helyzetben 4 méterről bal lábbal a felső kapufát találta el.

A szünetben cseréltek a vendégek, Gyagya helyére Radoja érkezett a pályára.

Vége az első félidőnek!

41.p. Ibanez jobb oldali szöglete után a középen tömörülő játékosoknál Lang lábáról 2 méterről fölé pattant a labda.

36.p. Szép győri támadás végén Koltai passzolt keresztbe Priskin felé, aki elengedte a labdát Prisonak, aki nagy helyzetben csúnyán fölé lőtt.

34.p. Előrevágott labdával Ndiaye iramodott meg Lang mellett a kapura, 14 méteres középre tartó lövését Pogacsics magabiztosan fogta.

30.p. Továbbra is a győriek birtokolják többet a labdát, de további helyzetet nem láthattunk.

23.p. Koltai bal oldali beadása után a hosszún álló Priso nagy helyzetben 6 méterről a kapu bal oldala mellé fejet.

21.p. Ibanez 22 méterről bal lábbal kevéssel lőtt a jobb oldali kapufa mellé.

12.p. Ndiaye törhetett egyedül a győri kapura, de a lövés pillanatában Ibanez az utolsó pillanatban menteni tudott.

11.p. Bal oldali szögletet követően Rudolf cselezett középre, majd 16 méterről nagy erővel lőtt, de centikkel fölé szállt a labda.

11.p. Windecker 18 méterről óriási kapufát lőtt jobb lábbal.

7.p. Rudolf 22 méteres nagy erejű lövését csak másodszorra tudta fogni Tujvel.

5.p. Góóóóól! Vezet az ETO! Rudolf remekül cselezett ki három embert a pálya közepén, majd remekül ugratta ki a védők mögé befutó Priskint, aki jobb lábbal nagy gólt lőtt a kapu jobb felső sarkába. 1-0

2.p. Szép győri támadás végén Koltai passzolt középre Pátkainak, aki lefordult a védőjéről, majd bal lábbal gyengén lőtt a kapu bal alsó sarka felé, Tujvel vetődve fogta a labdát.

1.p. A győriek kezdték a találkozót.

Győri ETO FC - Kecskemét
ETO Park. Vezeti: Karakó (Bozó, Márkus)

ETO: Pogacsics - Brdarovski, Lipták, Lang, Ibanez - Pátkai, Windecker - Priso, Rudolf, Koltai - Priskin. Vezetőedző: Miriuta László.

Csere: Kamenár (k), Dinjar, Kamber, Bucsa, Nagy Á., Strestík, Stevanovic.

KTE: Tujvel - Lovric, Skopljak, Karan, Gyagya - Lazckó, Kitl, Vukasovic, Savic - Ndiaye, Novák. Vezetőedző: Bekő Balázs.

Csere: Szabó G. (k), Eninful, Gréczi, Patvaros, Radoja, Szalai, Fógyik.

Az Európa-bajnoki selejtezők miatti szünet után hétvégén a 22. fordulóval folytatódik a labdarúgó OTP Bank Liga, melynek listavezetője, a Videoton az Újpesthez látogat vasárnap.

A székesfehérvári együttes kilenc fordulóval a vége előtt kényelmes, tízpontos előnnyel vezeti a tabellát a második MTK előtt, s egy újabb győzelemmel nagy lépést tenne a bajnoki cím felé.

Az elmúlt időszak alapján Juhász Rolandéknak minden esélyük megvan a vasárnapi sikerre, igaz, tavasszal eddig két győzelem mellett két döntetlent játszottak, ám az újpestiek négy meccsen mindössze két pontot tudtak szerezni, legutóbb a télen teljesen felforgatott Budapest Honvéd ellen veszítettek pontokat.

A mérkőzés érdekessége, hogy a két csapat áprilisban még kétszer megküzd majd egymással, méghozzá a Magyar Kupa elődöntőjében.
Az MTK a Videoton és a Ferencváros elleni, elveszített rangadók után a 13. Pápa ellen javíthat. Garami József csapatának nagy szüksége van a sikerre, mivel egy újabb botlás után könnyen visszacsúszhat a harmadik helyre, ugyanis már csak egy ponttal áll az FTC előtt.

A legjobb tavaszi mérleggel rendelkező Ferencváros (3 győzelem, 1 döntetlen) a tizedik helyen álló Puskás Akadémia vendégeként lép pályára, méghozzá a találkozó egyértelmű esélyeseként. A zöld-fehérek mögött negyedik címvédő Debrecen pedig a 14. pécsiekhez látogat.

Nyolc perc alatt padlóra küldte a Liverpoolt az Arsenal

Az Arsenal az első félidő hajrájában három gólt lőtt, s ezzel el is döntötte a Liverpool elleni… Tovább olvasom