A zöld mezes győriek nehezen győztek a Parndorf ellen.

Győri ETO–SC/ESV Parndorf 1919 3–2 (1–1)
Győr, ETO Park, nemzetközi felkészülési mérkőzés, 500 néző. V.: Böcskei.

ETO: Kamenar – Svec (Tokody, 61., Sztanisic, 93.), Lipták (Vinetot, 61., Djordjevic, 93.), Wolfe (Takács, 61.), Völgyi (Dinjar, 61.) – Kamber (Windecker, 61.), Kiss M. (Pilibaitis, 61.), Kronaveter (Kalmár, 61.) – Varga R. (Nicorec, 68.), Koltai (Lázok, 61.), Martínez (Kink, 61.). Vezetőedző: Pintér Attila.

Gsz.: Martínez (49.), Dinjar (114.), Kalmár (120.), ill. Lindner (46.), Stern (102., 11-esből).

A Tekenye elleni 21–0 másnapján, szombaton már egy komolyabb alakulat, az osztrák II. osztályú újonc Parndorf ellen lépett pályára a Győri ETO. Ezúttal kétszer hatvan percet játszottak a csapatok.

Az első félidőben több ETO-lehetőséget láthatott a publikum: elsősorban Kiss M., Koltai és Kamber révén veszélyeztettek a zöld-fehérek. A 46. percben aztán mégis a vendég pándorfaluiak szerezték meg a vezetést, Lindner 11 méterről lőtte a labdát a győri kapu bal oldalába. 0–1.
A hazaiak nem sokkal később egyenlítettek: Koltai futott el a jobbszélen, beadását Martínez 5 méterről fejjel továbbította a kapuba. 1–1. Az újonnan igazolt támadónak ez volt az első hazai pályán szerzett találata. Néhány perccel később Varga R. kiszorított helyzetben találta el a jobb kapufa külső oldalát.

A második félidőre gyakorlatilag sort cserélt Pintér Attila. A 102. percben a Sztanisic szabálytalansága miatt megítélt büntetőt Stern értékesítette. 1–2. Ezt követően Kamenar bravúrjai is kellettek ahhoz, hogy az osztrák együttes ne tudja növelni az előnyét. Az ETO viszont remekül hajrázott, a 114. percben Dinjar egy 21 méteres szabadrúgásból csavarta a labdát a kapu bal oldalába (2–2), majd Lázok találatát les miatt érvénytelenítette a játékvezető. A 120. percben a fiatal és tehetséges Kalmár eldöntötte a mérkőzést, az osztrák védő lábáról lepattant labdát 5 méterről helyezte a hálóba. 3–2.

A győrieknél próbajátékon szerepelt a kongói–francia Kevin Mathieu Vinetot, sérülés miatt nem játszott viszont az egyébként az ETO-val készülő Kovács János hátvéd, aki eddig az angol ötödosztályban futballozott. Ugyancsak kisebb sérülés miatt nem lépett pályára Nikola Trajkovic, neki június végével amúgy is lejárt a szerződése. A hírek szerint ma tárgyalnak vele a hosszabbítás feltételeiről.

Az ETO legközelebb július 3-án, szerdán Győrött két mérkőzést vív a cseh FC Slovácko csapatával (17 és 19 óra).

• 5. alacska 2013. július 02. 07:48
    „Sajnos úgy látom az "igazi nagy fogás" az átigazolásban megint elmarad, ugyanúgy mint egy igazi csatár leigazolása, amely már évek óta hiányzik a csapatból: Tele vagyunk védő játékossal és mégis védőt igazolunk. Igy nehéz lesz a kupa sorozatban.”
  • 4. piroskaésabarkasz 2013. július 01. 19:58
    „Küzdelemből 5-ös,de a játék még harmatos.”
  • 3. BudaiKr 2013. július 01. 16:30
    „kamenesz kifejezetten jol védett ez jó hir talán ki tudjuk pöckölni az öreg jugót.”
  • 2. BudaiKr 2013. július 01. 16:12
    „az eredmény nem tükrözi hüen a külömbséget. 5-6 gollal kelett volna nyernünk. csak így továb fiuk! szerintem már most zsebbe a következő bajnoki cim is!!!!”
  • 1. Hyppolit 2013. július 01. 09:01
    „Örülök, hogy hozzá lehet szólni a cikkhez. Jó felkészülést kívánok a csapatnak!”

Botos Antal az edző Mosonmagyaróváron

Botos Antal lett az elmúlt bajnokságban NB III Bakony-csoportban szereplő Futura Mosonmagyaróvár… Tovább olvasom