2017. 09. 20. szerda - Friderika 12°C | 14°C Még több cikk.

ETO FC: gólok kellenek a bronzhoz

A tavaszi idény egyharmada után a Győri ETO FC a harmadik helyen áll a Soproni Ligában. Pályaválasztóként szerényen, idegenben jobban termeli a gólokat (és a pontokat) az együttes.
A tavaszi idény egyharmada is eltelt a Soproni Ligában és a Győri ETO FC a bajnoki táblázaton a harmadik helyet foglalja el – ez önmagában dicséretes eredmény. Egyébiránt a zöld-fehérek hét mérkőzés óta veretlenek, ebből adódóan az idén még nem szenvedtek vereséget.

Talán szebb is lehetne a korábban csak remélt eredménylista, ha pályaválasztóként jobban szerepel a győri csapat. Hazai pályán azonban „mindössze" a hatodik az ETO az eddigi eredmények alapján, ráadásul verhetőnek tartott ellenfelekkel szemben hullajtottak el értékes pontokat.

A bajnoki pontvadászatban magasan az ETO kapta a legkevesebb gólt, 12-t, utána a listavezető Videoton következik 21-gyel. Igaz, a szerzett találatok tekintetében viszont mindössze a Paksot, a Diósgyőrt és a Honvédot előzi meg a csapat, 25 rúgott góllal holtversenyben áll a 9. helyezett Ferencvárossal.

A Győri ETO eddigi hazai eredményei. Ősszel Újpest 0–0, DVTK 3–1, Bp. Honvéd 2–0, ZTE 1–1, Paks 3–1, Kaposvár 1–1, DVSC 1–0. Tavasszal Vasas 1–1, Kecskemét 1–0 és Pápa 1–1.

A számokból megállapítható egy negatív tendencia: az utóbbi időben az ETO hazai pályán mérkőzésenként egy adott találatnál többre soha nem volt képes, így ha gólt kapott, akkor mindig értékes pontokat veszített. Ha ezen sikerül javítani az eddigi eredményesség megtartása mellett, akkor az ETO megszerezheti a bronzérmet.

A Győri ETO eddigi idegenbeli eredményei.

Győri szemszögből, ősszel Vasas 2–0, Kecskemét 0–2, Pápa 0–1, Haladás 2–1, Nyíregyháza 3–1, FTC 0–1, MTK 0–0, Videoton 0–0. Tavasszal Újpest 3–0 és Diósgyőr 1–0. Összességében a Videoton és a DVSC mögött az ETO a harmadik 10 mérkőzésen elért 5 győzelmével, 2 döntetlenjével, 3 vereségével, 11–6-os gólkülönbségével és 17 pontjával.

A házi góllövőlistát Tarmo Kink vezeti 7 találattal, mögötte Rati Aleksidze következik 5, majd Józsi György 4 góllal.

• 4. PaPa 2010. március 31. 18:08
    „Úgy szarok ahogy vannak!!!!”
  • 3. lali84 2010. március 31. 14:35
    „hát ez tudni lehetett hogy nincs csatárunk akkor mit akarunk? lesz eböl még 6 hely is ...”
  • 2. kivagyokén 2010. március 31. 14:23
    „Micsoda meglátás! A foci több mint 100 éves, és a kezdetektől GÓLRA játszák! Ezek most rájöttek! (pedig itt VOLTAK gólra játszott meccsek. Rába Eto-Ózdi Kohász 9-2, Rába Eto-Újpest Dózsa 6-1 stb) Gondolom, egy tanulmány is készült hogy erre rájöttek. A kérdés, mennyibe került?”
  • 1. bbsc 2010. március 31. 13:56
    „Még az arany is meg lehet csak néhányszor kell buknia az elöttük álloknak:D”