2018. 04. 26. csütörtök - Ervin 13°C | 24°C Még több cikk.

ETO FC: döntetlen után kiütés

A Bajnokok Ligája-selejtezőjére készülő Győri ETO FC szerdán két felkészülési mérkőzésen is pályára lépett a cseh Slovácko ellen.

Délután döntetlent ért el, este azonban magabiztosan győzött a magyar bajnok.

Győri ETO FC–Slovácko 1–1 (0–0)
Győr, ETO Park, 300 néző. V.: Kiss N.

ETO: Sztevanovic (Nagy G.) – Wolfe, Vinetot (Lang), Djordjevic, Dinjar – Pilibaitis (Kiss M.), Windecker – Varga R., Trajkovic (Nicorec), Lázok – Andric. Vezetőedző: Pintér Attila.

Gsz.: Nicorec (87.), ill. Ondrejka (55.).

Az első játékrészben a győriek irányították a mérkőzést, többnyire a vendégek térfelén folyt a játék, előnyt azonban nem tudott szerezni a hazai gárda.

A folytatásban feljavult a Slovácko, amely előnyhöz is jutott, a hajrára azonban magasabb fokozatra kapcsolt az ETO és több helyzet után sikerült egyenlítenie.

Győri ETO FC–Slovácko 4–0 (2–0)
Győr, ETO Park, 500 néző. V.: Solymosi.

ETO: Kamenár – Svec, Lipták, Takács Á. (Sztanisic), Völgyi – Kamber, Pátkai (Pilibaitis) – Koltai (Strestík), Kronaveter (Tokody), Martínez (Nicorec) – Kink. Vezetőedző: Pintér Attila.

Gsz.: Kink (25., 64.), Kamber (28.), Völgyi (83., 11-esből).
Kiválóan kezdett az ETO, és a nagyszerű formában futballozó Kink révén a 25. percben vezetést is szerzett a hazai csapat. Nem álltak le ezt követően sem a győriek és Kamber találatával három perc múlva máris két gól volt a zöld-fehérek előnye.

Pátkaiék (jobbra) magabiztosan győzték le a cseh csapatot. Fotó: Bertleff András

A szünet után is támadásban maradtak a győriek, akik sorra dolgozták ki helyzeteiket. Ennek eredményeként Kink a 64. percben talált ismét a kapuba (3–0). A hátralévő időben már csökkent az iram, ám a csereként pályára lépő Nicorec ellen elkövetett szabálytalanság után Völgyi tizenegyesből szerzett újabb gólt, s így rendkívül magabiztosan győzte le a cseh bajnokság kilencedik helyezettjét a magyar bajnok.

A győrieknél pályára lépett Marek Sterstík is, akivel kapcsolatos jó hír, hogy az ETO klubvezetése korábban állásfoglalást kért az MLSZ-től az októberig eltiltott cseh játékos ügyében. A válasz megérkezett, ami szerint a futballista eltiltása a magyar versenyrendszerben érvényes, így nemzetközi felkészülési találkozókon, sőt, a Bajnokok Ligájában is szerepelhet.

Tegnap felkészülési találkozót játszott az ETO BL-selejtezős ellenfele, a Maccabi Tel-Aviv is. A Paulo Sousa által irányított izraeli együttes 1–0-ás vereséget szenvedett az orosz Krasznodartól.

Cavendish először nyert az idén a Touron

A világ legjobb kerékpáros sprinterének tartott brit Mark Cavendish idén először nyert szakaszt a… Tovább olvasom