2018. 02. 19. hétfő - Zsuzsanna -5°C | 4°C Még több cikk.

ETO: bravúr és tornagyőzelem

Nagy lendülettel készül a jövő heti győri Bajnokok Ligája selejtezőkörre az ETO futsalcsapata: négy nap alatt négy mérkőzést játszott, miközben bravúrral legyőzte a cseh bajnokság ezüstérmesét és begyűjtött egy tornagyőzelmet.

A győri gárda múlt szerdán a budaörsi sportcsarnokban 8–1-re legyőzte a Aramis együttesét, míg pénteken este a Magvassy sportcsarnokban, idei első hazai felkészülési mérkőzésén a cseh Brno csapatát fogadta. A vendégeknél két olyan játékos is pályára lépett, akik tagjai voltak a januári Európa-bajnokságon bronzérmet szerzett cseh válogatottnak.

Duna Takarék ETO–Tango Brno 3–1 (1–0)
ETO: Matkovics – Peczár, Gyurcsányi Lódi, Madarász. Cs.: Unger, Amrani, Al-Ioanni, Tóth, Böcz, Neris, Dróth, Harnisch.
Győri gólszerzők: Gyurcsányi, Neris, Peczár.

A találkozó első félidejében a zöld-fehérek sorra alakították ki helyzeteiket, de csak a játékrész végén tudtak előnyt szerzni. Fordulás után kiegyensúlyozottabb lett a játék, de a hazai győzelem nem forgott veszélyben.

Szombaton Kiskunlacházára volt hivatalos egy négyes tornára az ETO, ahol a bajnok mellett az elmúlt elsőosztályú bajnokság harmadik és negyedik helyezettje – Cső Montage, Aramis –, valamint egy másodosztályú csapat, a Monor lépett pályára. A győri gárdából kisebb sérülés miatt hiányzott Balázs és Neris, viszont a többiek alaposan kitettek magukért, hiszen gólt sem kapva, magabiztos, látványos játékkal nyerték meg a kupát. Az új spanyol edző, Paco Araujo munkája főként az együttes védekezésén látszik, hiszen ellenfelei alig jutottak el a kapuralövésig.

Elődöntő: Duna Takarék ETO–Monor 10–0. Gsz.: Al-Ioanni, Gölesz, Böcz (2–2), Harnisch, Madarász, Gyurcsányi, Amrani.

Döntő: Duna Takarék ETO–Aramis 4–0. Gsz.: Lódi, Madarász, Amrani, Harnisch.

A torna végeredménye: 1. ETO, 2. Aramis, 3. Monor, 4. Cső Montage.

Kosárlabda: Megvan az első siker

Megszerezte első győzelmét az Európa-bajnoki selejtezőben a női válogatott, miután harmadik… Tovább olvasom