2018. 07. 20. péntek - Illés 17°C | 28°C Még több cikk.

ETO-Zestafoni 1-1

Labdarúgás - A zöld-fehérek 22 év után szerepeltek újra az UEFA-kupában. Sajnos nem láttunk jó mérkőzést, és az eredmény miatt sem lehetünk vidámak. Reméljük a visszavágón bizonyít a csapat.Videó: Győrbe érkezett a Zestafoni - edzői nyilatkozatok.

ETO-Zestafoni 1-1 (0-1)
Győr, ETO Park; UEFA-kupa, első mérkőzés
Játékvezető: Angel Angelov

Egervári Sándor: "Sajnos nem sikerült jól játszanunk. Inkább a grúzok akarata érvényesült, az ütközésekből is ők kerültek ki győztesen. Sok volt a technikai hiba is. Az eredmény alakulásának sem örülök, de bízom benne, hogy kiharcoljuk a továbbjutást. Verhető csapat."

Böőr Zoltán: "Nem érdemeltünk győzelmet, főleg az első félidőben mutatott játékunk miatt. "

A második félidőban 15 percet játszott jól az ETO, ez arra volt elég, hogy egyenlítsen. Unalmas mérkőzésen vagyunk túl. Az 1-1 inkább a grúzoknak kedvez. Többet vártunk az ETO-tól.

Vége.

92. perc: Böőr adott be, de a kapus magabiztosan vetődött rá a labdára.

90. perc: győri szabadrúgás, veszélytelen. 3 perc hosszabbítás.

86. perc: a partjelző valamit látott, senki nem tudja mit, de Völgyi és Gotsiridze sárgát kapott.

85. perc: Völgyi beadása kovács feje előtt ment el.

84. perc: Bajzát kapott sárga lapot.

81. perc: a néhány győri helyzet után ismét unalmassá vált a mérkőzés. Csere: Dzaria helyett Ionanidze Zurab

73. perc: Kovács "kezelte le" a labdát, közeli lövését védte a kapus.

70. perc: Gelashvili helyett Eric Romeo Tchassem.

67. perc: csere: Völgyi lépett pályára. Pntér jött le.

64. perc: Koltai ismét kapura lőtt, levágódott a grúz védőről. Koltai jó csere volt.

GÓL!

58. perc: Kovács Zoltán adott be. A berobbanó labdára Bajzát érkezett, aki elől még menteni tudott Kvaskvadze. A kapusról kipattanó labdát Böőr passzolta be a kapuba. 1-1

56. perc: Koltai szépen cselezett, lövését bravúrral védte a grúz kapus. Fél perccel később Józsi lött kapura - mellé.

54. perc: három grúz is üresen állt, a beadás egyikük fejére szállt, de végül rosszul fejelt kapura.

45. perc: a grúzok kezdték a második félidőt. Bicak helyett Koltai a pályán. Kvaskvadze helyett Boyomo.

Nyilatkozatok a félidőben

Póczik József,
az ETO válogatott játékosa: "Ekkora helyzetet, amit a Bajzát kihagyott, nem engedhet meg magának egy csapat. Sajnos nincs igazi irányító az ETO-ban, talán a második félidőben beálló Koltai jobban mozgatja a csapatot. Nem lesz könnyű a második félidő, de nyerünk 2-1-re. A visszavágó azonban nehéz lesz."

Korsós Attila: "A csatársor nem nyújt jó teljesítményt, nehéz őket megjátszani. A széleken kellene a grúz védők mögé kerülni."

Gól!

45. perc: öngól: Nikolov fején csúszott meg egy grúz beadás.

42. perc: mezőnyjáték, rengeteg szabálytalansággal, így foglalható össze röviden az első félidő.

A grúzok így közvetítik

22:00 - გადაუღებლად წვიმს, მატჩი დაიწყო ...

4 წუთი - კუთხური ზესტაფონელთა კართან.

7 წუთი -უნგრელები უხეშობენ დაუშვილის წინააღმდეგ -ჯარიმა.

10 წუთი - ბექა გოცირიძის სახიფათო გარღვევა, თუმცა, უნგრელი მცველი საიმედოა.

14 წუთი - კუთხური უნგრელთა კართან.

15 წუთი - კუთხური ქართველთა კართან.

20 წუთი - მატჩის საწყისი წუთები თანაბარ ბრძოლაში მიილია.

24 წუთი - სახიფათო ჯარიმა უნგრელთა კარის სიახლოვეს.

30 წუთი - უნგრელი ბაიზატი მეკარესთან პირისპირ დარჩა და ფაქტიურად ცარიელ კარს ბურთი ააცილა.

34. perc: Gelashvili sárga lapot kapott.

Ő Gelashvili

30. perc: Bajzát kihagyta a kihagyhatatlant. Böőr labdája tökéletes volt, a csatár azonban rossz megoldást választott, és a kapu mellé gurított.

28. perc: Dos Santos csúszott csúnyán rá Nikolovra.

27. perc: sajnos győri helyzetről továbbra sem számolhatunk be, igaz a grúzok se acélosak.

23. perc: már egyre többet támadnak a grúzok is.

13. perc: Böör kapott sárgát.

10 perc: egy becsúszást követően Supics a földön maradt, úgy néz ki véletlenül fejberúgták.

6  perc: az első veszélyes győri akció, Bajzát lőtte be jobbról a labdát, a védők kicsúsztatták. Szöglet.

3 perc: Kovács Zoltán léphetett ki középen, de a labda túl hosszú volt, a vendég kapus simán felvette a labdát.

1 perc: elkezdődött a mérkőzés, a hazaiak indították utjára a labdát. Fehérben az ETO, kékben a Grúzok, feketében a bíró.

Összeállítások

ETO: Sztevanovics - Nikolov, Stark, Supics, Pintér A., Böőr, Jäkl, Józsi, Bicak, Kovács I. Z., Bajzát
Vezetőedző: Egervári Sándor

Zestafoni: Kvaskhvadze, Dos Santos, Lobjhanidze, Todua, Vieria, Daushvili, Dzaria, Oniani, Kvaskhvadze, Gotsiridze, Gelashvili
Vezetőedző: Temur Makaradze

Több okból is különleges lesz a Győri ETO FC és a Zestafoni ma esti összecsapása. Egyrészt a Rába-parti legénység szurkolói 1986 után láthatnak újra UEFA-kupa-mérkőzést a megszépült stadionban, másrészt ez a találkozó lesz az épülő ETO Park első villanyfényes találkozója.

A mérkőzésről természetesen élő tudósításban számolunk be.

Videó: Revita

A győriek utolsó kupatalálatát – az olasz Torino elleni 1–1-es döntetlennel végződő mérkőzésen – az a Somogyi József szerezte, aki a Kisalföld érdeklődésére elmondta: életre szóló élmény volt tizenkilenc évesen a kapuba találnia. Szerinte egységesnek tűnik most a Rába-parti együttes, s ez a kupasorozatban is sikerre vezethet.

A győri Völgyi Dániel és csapattársai felkészülten várják az izgalmasnak ígérkező kupamérkőzést. Fotó: Bertleff András

UEFA-kupa-mérkőzést láthatnak a szurkolók Győrött. A Zestafoni ellen előnyt kell szerezni.

Két szempontból is különleges lesz a Győri ETO FC ma esti, grúz Zestafoni elleni mérkőzése. Egyrészt a Rába-parti legénység szurkolói 22 év után – legutóbb 1986-ban az olasz AC Torino vendégeskedett a városban – láthatnak újra UEFA-kupa-mérkőzést a megszépült stadionban, másrészt pedig ez a találkozó lesz az ETO Park első villanyfényes találkozója.

A fényárban úszó, modern létesítmény már önmagában fantasztikus élménnyel ajándékozhatja meg a drukkereket, persze a szurkolók – akiknek kényelmét a korábbi meccsekkel ellentétben ezúttal már egy eredményjelző is szolgálja – öröme akkor lenne csak teljes, ha a győri futballisták előnnyel a tarsolyukban utazhatnának a visszavágóra.
A szimpatizánsok – akik vélhetően nagy számban látogatnak ki a mérkőzésre – természetesen hazai sikerre számítanak és Egervári Sándor, a zöld-fehér együttes vezetőedzője is optimista hangulatban várja az összecsapást.

Kovács I Zoltán a Karpati Lviv kapujába betalált, ezt várják tőle a szurkolók a Zestafoni ellen is. Fotó: Krizsán Csaba

„Négy és fél hete kezdtük el a felkészülést a bajnokságra, illetve a nemzetközi kupameccsekre és a futballisták jelentős része végigdolgozta ezt az időszakot, így bizakodva várjuk a rajtot – mondta érdeklődésünkre a szakvezető. – Akárcsak a sorsolás után, most is kevés információnk az ellenfelünkről. Brazil és afrikai idegenlégiósai is vannak a riválisunknak, ezenkívül pedig úgy értesültem, hogy a szezon után, az átigazolási időszakban meg tudták erősíteni a csapatot, így nem lesz könnyű dolgunk ellenük. Biztos vagyok benne, hogy harcosan, keményen futballoznak majd a vendégjátékosok. Ráadásul a szovjet utódállamok közül a grúzok különösen heves vérmérsékletűek a pályán, így erre is fel kell készülniük a játékosoknak."

Nehezítette még Egervári Sándor dolgát, hogy a grúzok az előzetes egyeztetés és a fair play kívánalmainak ellenére nem egy hazai mérkőzés, hanem egy nagyon rossz talajon lejátszott, idegenbeli találkozóról készült felvételt küldtek el Győrbe, a mezszámokat és a neveket tartalmazó lista nélkül, így ezt a DVD-t kevésbé tudta hasznosítani a szakmai stáb – olvasható a klub hivatalos honlapján (www.eto.hu).

A csapat hazai közönség előtt győzni szeretne.
„Akkor lennék elégedett a végeredménnyel, ha hazai pályán úgy sikerülne előnyt szereznünk, hogy közben nem kapunk gólt. Úgy gondolom, ha rá tudjuk erőltetni a grúzokra a saját játékunkat, akkor nagy lépést tehetnénk a továbbjutás felé. Természetesen ez a célunk" – fogalmazott végül Egervári Sándor.

Ami a vendégcsapatot illeti, a grúz küldöttséget szállító repülőgép tegnap délelőtt landolt a schwechati repülőtéren, ahonnan a társaság busszal utazott Győrbe. A csapat este a stadionban tréningezett, készülve a mai összecsapásra.

A találkozó visszavágóját – mint arról korábban már a Kisalföldben beszámoltunk – két hét múlva, július 31-én 17 órától rendezik Grúziában.

• 18. VÁROSI 2008. július 19. 22:55
    „MI?KAPUVÁRI?NÉVNEK ELMEGY DE OTT LAKNI?.................!NINCS SEMMI ,EGÉSZ TANYA BELEFÉRNE AZ ETO PARKBA!”
  • 17. Kapuvári 2008. július 19. 12:40
    „Legalább pár napig reménykedhettetek győriek, már ez is valami!A stadion így ocsmány,ha a rövid oldalakon nincs semmi!”
  • 16. grent 2008. július 18. 15:35
    „grent?TE CSAK soproni LEHETSZ!TUDOD sopron EBBEN A GYENGE BAJNOKSÁGBA IS CSŐDBE MENT!NEVETSÉGES,HOGY CSAPAT NÉLKÜLI EMBER EZT MERI ÍRNI!SE CSAPAT SE HAZA!SZÉP KILÁTÁSOK!”
  • 15. győri_man 2008. július 18. 11:54
    „hát ez nagyon kevés volt és lesz... ez a magyar foci...ennyi...”
  • 14. Hajrá ETO 2008. július 18. 10:53
    „ken most mehetsz kiverni a tűztoronyhoz, visszafelé meg betörhetsz néhány üveget a Deák tereteken

Gyenge meccs volt, az biztos, de bízzunk a továbbjutásban, nem kell rögtön a csapatot szidni.”
  • 13. 1066 2008. július 18. 09:04
    „A Torino meccs óta most voltam először ETO mérkőzésen. Ilyen szánalmas produkciót már régen láttam. Az volt az érzésem, hogy ez a csapat egyáltalán nem akar nyerni. Nem küzdöttek, nem hajtottak, nem voltak harcosok. Ezek a "játékosok" lelketlen zsoldosok, az önbecsülés és a tisztesség leghalványabb szikrája nélkül. Szörnyű érzés lesz Nekik ebben a stadionban 100 néző előtt vergődni. Tarsoly Úr, Ön, mint munkaadó, miért nem zavarta el Őket már a szünetben vagy miért nem kér tőlük pénzt, azért, hogy ilyen munkakörülmények között játszhatnak. Bajzát úrnak a lába és az esze járna úgy, mint a szája már világsztár lehetne. A helyzetét egy gyerek is berúgta volna. Az egész csapat egy szánalmas csődtömeg világrengető álmokkal.”
  • 12. Accentos 2008. július 18. 09:00
    „Egyébként a grúzok játéka is egy kalap sz@r volt,mint a vadállatok...
    Látszik,hogy honnan jöttek.A játékvezető meg tényleg érthetetlen volt,osztogatta a sárga lapot a mieinknek,mint a cukrot,a grúzoknak meg alig akart adni,pedig az ő részükről is volt minden: eltúlzott esések,direkt hátbarúgás...stb.Azt olvastam,hogy az Eto nem igazán tudott felkészülni a grúzokból,mert a dvd,amit küldtek,rossz minőségű volt,homályos,és nem is rendes pályán játszott meccsről küldtek anyagot.Talán most sikerült egy kicsit megismerni a játékukat,reméljük,grúziában visszavágnak.”
  • 11. Accentos 2008. július 18. 08:50
    „Hát igen, még női szemmel is szánalmas meccs volt,de lépjünk túl rajta,nem kell őket rögtön letenni,adjunk nekik esélyt,szurkoljunk,talán bebizonyítják,hogy megérdemlik.”
  • 10. -.- 2008. július 17. 22:45
    „sz@r meccs volt szó ami szó de nem értem h mért kell egyből mindent fikázni?”
  • 9. DG 2008. július 17. 22:29
    „Ez szégyen ugyan, de nem az Eto szégyene, hanem az egész magyar bajnokságé, hogy egy ilyen csapat dobogón tudott végezni. De legalább a fiatalok legyőzték Spanyolországot! Aki még itthon játszik közülük, pánikszerűen meneküljön külföldre, mert 1-2 éven belül tönkreteszik és beleszürkül ebbe a honi mezőnybe.”
  • 8. -.- 2008. július 17. 22:11
    „grent csak ésszel!
    HAJRÁ ETO!!!”
  • 7. grent 2008. július 17. 22:03
    „Ilyen vér nélküli, szánalmas poroszkálás. Malacok nyüglődése az esőben. Ezért kell stadion? Erre kellenek milliárdok? Egy ilyen fingra való grúz csapat ellen?

Ez nem a béka segge. Nem barátaim! A béka ettől a vándorsólyom magasságában repül. K.O!

Ez a magyar foci tragikomédia. Játszanak csak ezek a botlábú idióták itthon, ebben a szűk, belterjes közegben. Mert, ha kilépnek a nemzetközi színtérre, egyből hazavágják őket.

Megérdemlik, ha megzakózzák őket Grúziában! Essenek ki! Legyen vége a bolondériázásnak!”
  • 6. ken 2008. július 17. 21:59
    „NA BRAVO!

EZÉRT JÁRT A SZÁTOK? VICC EZ AZ ETO! ENNEK A CSAPATNAK ÉS AZ EGÉSZ MAGYAR FOCINAK MESSZIRŐL EL KELLENE KERÜLNIE A NEMZETKÖZI KUPAPORONDOT.