2016. 12. 09. péntek - Natália -4°C | 7°C

ETO-SZESE: fájó vereség Mezőkövesden

A győri ETO-SZESE egygólos vereséget szenvedett Mezőkövesden, az újoncok csatáját 25-24-re nyerték a hazaiak.

Mezőkövesd - ETO-SZESE 25-24 (12-8)
Mezőkövesd, NB I-es mérkőzés, 800 néző. V.: Bacs, Bán.

Mezőkövesd: KISS O. – Benis, Dukic 1, Grünfelder 3/1, TRIVKOVIC 6, DOBÓ 7, SZEPESI 2. Cs.: Kovács J., Sipos (kapusok), Gyuris, Kovács P., Nyitrai, Bán, Molnár F., Fekete L., SZŰCS 6. Edző: Avar György.

ETO-SZESE: LORGER - Terenyi 3, Németh G. 3, Hernandez, Rosta, Rivnyák, Halász 3. Cs.: Somogyi (kapus), Vitéz, Gubó, MOTA 9/3, Kalmár 1, Tánczos, Gál 3, Gebhardt 2, Tóth E. Edző: Magi Serra.

A győri együttes az előzetes tervek ellenére Szabó András nélkül utazott el Mezőkövesdre, a Veszprém ellen agyrázkódást szenvedett jobbátlövő még szombaton is fájlalta a fejét, így végül nem szállt fel a buszra.

A mérkőzést a hazaiak kezdték jobban, és az első félidő végére négygólos előnyt harcoltak ki (12–8). A második játékrészben átvette az irányítást a vendéggárda, és sikerült is fordítani, a hajrához közeledve két góllal már a zöld-fehérek vezettek (20–22). A végjáték azonban a Mezőkövesdé volt, az utolsó perceket 5–2-re nyerték, így a két pont is az övék lett.

Magi Serra: – A rossz kezdés meghatározta a mérkőzést, a második félidőben pedig a javulás ellenére sem tudtunk behúzni a két pontot.

Részletek itt >>

Jobban kezdte a találkozót a vendég egylet, hiszen a vezetést megszerezték, s egészen 4-3-ig meg is tartották.

A hazai részről beígért kemény védekezés durva ugyan nem volt, ennek ellenére öt az első öt percben megkapták a három sárga lapot, majd a 13. minutumig az első három kétpercüket is. A túloldalon egy sárga lap volt a termés. A játékrész közepén három perc alatt 4-0-ás rohamot produkált az MKC. Ekkor volt már hátrányban a Győr is, Mota pedig őrzőt kapott. Kiss Olivér szép védéseket mutatott be, s a védők labdákat is szereztek, Szűcs mellé Trivkovics és Szepesi is kezdett felzárkózni, előbbi beállóból, utóbbi szélről volt eredményes.

Az ETO-SZESE 9-5 után fölzárkózott két gólra, de a mezőkövesdiek az időkérés után rendezték soraikat, s a félidőre négy gólos előnnyel mehettek.

A második játékrészt egy rossz ütemű pályára lépést követően a vendégek emberhátrányban kezdték. A közjáték az MKC-t zavarta meg, gólváltás után Filipe Mota zsinórban négyszer volt eredményes, s máris 14-13 volt az állás.

Egyik csapat sem tudott sokat frissíteni, különösen igaz volt ez a hazaiakra. A játékrész közepéig Trivkovics és Szűcs góliaval tartotta két gólos előnyét az MKC, ekkor azonban utolérte őket a Győr, s fordítani is tudott. Úgy tűnt, a hajrá az övék lesz, azonban Dobó nem így gondolta, s Kiss Olivér sem, előbbi gólokkal, utóbbi védésekkel tett azért, hogy a két pont Kövesden maradjon.

20-22 után újítani tudott a hazai gárda, fordított, majd kihasználta, hogy a vendégek keze megremeg. Bár a végén szoros emberfogással próbálkozott a Győr - akik emberhátrányban is voltak ekkor - , labdát szereznie nem sikerült, így megszületett a Mezőkövesdi KC első győzelme.

Az ETO-SZESE rengeteg hibával játszott, játékosaik sok ziccert rontottak, így olyan mérkőzést veszítettek el, melyet meg kellett volna nyerniük.

Juniorbajnokság: Mezőkövesd-ETO-SZESE 33-26 (14-14)
Mezőkövesd, 150 néző. V.: Dohány, Nagy II.

ETO-SZESE: Dapsy, SÁNDOR (kapusok), Sebők 1, VITÉZ 6, Herbert 3, Goór 1, Babiczky, Táncos M. 1, Kalmár 1, Egervári 6, Menyhárt 1, Konkoly, Vajda 3, Tánczos B. 2, Sokoray 1. Edző: Rosta Miklós.

Ifjúsági bajnokság: Mezőkövesd-ETO-SZESE 34-35 (16-22)
Mezőkövesd, 100 néző. V.: Dohány, Nagy II.

ETO-SZESE: Vogt, Bittmann (kapusok), Fehér 2, Vajda 4, Konkoly 2, TÁNCZOS B. 6, SOKORAY 9, Vaskó 2, Végh, Goór 1, Tüskés 1, Babiczky 2, Fodor B, Hollós P. 1, MENYHÁRT 5. Edző: Rosta Miklós.

Rosta Miklós: - A kézilabdát úgy találták ki a nálamnál okosabb emberek, hogy a belső három emberre épül a csapat. Lőhetünk mi szélről és beállóból akármennyi gólt, akkor is a belső hármas határozza meg egy csapat arculatát, eredményességét. Meg kell nézni az ifjúsági és a juniormérkőzés eredményét, és minden tisztán látszik.

• 2. Lacika62 2013. október 06. 19:51