2017. 03. 25. szombat - Irén, Irisz 7°C | 13°C Még több cikk.

ETO-Stuttgart 1-4 (0-2)

Labdarúgás - Az év legfontosabb mérkőzésére készült a Győri ETO FC, a bravúr azonban nem sikerült. A Stuttgart játékosai betartották amit ígértek, komolyan vették a meccset. A mieink kűzdöttek, de ez most csak a becsületgólra volt elég. Galéria, videó.

Győri ETO-VfB Stuttgart 1-4 (0-2)

Győr, 7000 néző, v: Raestad (norvég)

Továbbjutott: VfB Stuttgart kettős győzelemmel, 6-2-es összesítéssel

Gólszerzők: Bajzát (81.), illetve Lanig (31.), Hitzlsperger (41.), Gomez (54., 60.)
sárga lap: Jakl (6.), Nikolov (26.), Kovács II Z. (49.), Völgyi (59.), Bajzát (81.), illetve Boka (14.)

Győri ETO: Stevanovic - Bank, (Kovács I Z., a szünetben), Kovács II Z., Supic, Koltai - Jakl (Völgyi, 58.), Nikolov, Józsi, Böőr (Brnovic, 73.) - Tokody, Bajzát

VfB Stuttgart: Lehmann - Delpierre, Osorio, Tasci, Boka (Boulahrouz, a szünetben) - Lanig, Pardo (Mandieck, 63.), Bastürk, Hitzlsperger - Marica, Gomez (Ljuboja, 63.)

0-2

0-3

0-4

90. perc: Vége a mérkőzésnek, győzött az esélyesebb, jobb csapat. Az ETO játékosait azonban nem véletlenül tapsolta meg a közönség. ETO-Stuttgart 1-4.

89. perc: Óriási szerencsénk volt. Egy jobb oldalról érkező beadásra Ljuboja érkezett. Közeli lövését Stevanovic védte. Marica ismétlését Kovács II. Z. vágta ki a gólvonalról.

85. perc: Ljuboja hibázott nagy helyzetben, majd Kovács I. Z. maradt le Brnovic kiugratásáról.

Nézze meg a képgalériánkat! Fotók: Bertleff András

81. perc: Köszönjük, Herr Lehmann! A német kapus azt hitte egy pillanatra, hogy ő C. Ronaldo. Elkezdett celezgetni a kapuja előtt. Az első még sikerült, a második már elakadt Bajzátban. Az ETO csatára az üres kapuba emelt. 1-4.

76. perc: Lehmann bambult el, és majdnem beszedte Koltai távoli ívelését. Végül nagyot vetődve kiütötte a labdát a léc alól.

73. perc: Cserél Egervári Sándor. Böőr helyett Brnovic a pályán.

69. perc: Koltai szöglete után Völgyi fejelhetett. Mellé.

67. perc: Sokáig nem történt semmi, aztán jött két szép kapuralövés. Az egyiket Marica, a másikat Bajzát zúzta rá.

63. perc: Kettős csere a Stuttgart-nál. Gomez helyett Ljuboja, Pardo helyett Mandjeck a pályán.

60. perc: Marica futotta le a védőket a bal oldalon. Az ötös sarkáról, az alapvonalról adott középre. Gomez érekezett... 0-4

54. perc: Gomez góljával már három a Stuttgart előnye. A vendégek légiósa még laza cseleket is megengedett magának a tizenhatoson belül, majd amikor már mindenkit befűzött a kapu bal oldalába gurított. 0-3.

47. perc: Maricát buktatták 17 méterre a kaputól A szabadrúgásból Hitzlsperger találta telibe Lanig érzékeny testrészét. A szőke német valószínűleg szuszpenzort visel, mert nem dőlt ki.

46. perc: Elkezdődött a második félidő. A szünetben cserélt az ETO. Bank helyett Kovács I. Zoltán érkezett. A Stuttgart-nál Boka helyett Boulahrouz jött.

45. perc: Az ETO is tud tapsot érdemlő támadást vezetni. Böőr és Nikolov kényszerítőzött a jobb oldalon. A középre passz már nem volt pontos... Itt a vége az első játékrésznek.

43. perc: Újabb német ziccer. Szép kontra végén Lanig passzolt a középen érkező Maricához. Sasa belevetődött a lövésbe.

Fotó: Bertleff András

41. perc: Tovább növeli előnyét a Stuttgart. Hitzlsperger harmadik távoli próbálkozása sajnos bejött, annyira, hogy gól lett belőle. Tizennyolcról vágta a kapuba a labdát. 0-2.

39. perc: Ahogy arra számítani lehetett, a Stuttgart támad és birtokolja többet a labdát, azonban ők is zavarba hozhatók. Böőr szerzett labdát de a térfél közepén megállították...Talán szabálytalanul.

Lanig fejesgóljával szerzett vezetést a Stuttgart. Fotó: Bertleff András

31. perc: Megszerzi a vezetést a Stuttgart. Lanig érkezik jól egy szögletre, és senkitől sem zavartatva a kapuba fejel. 0-1.

24. perc: Nikolov kapta a meccs harmadik sárgáját. A középpályás Bokát rúgta fel. A németek játékosának is van már egy lapja, amit még a 13. percben szedett össze.

23. perc: Lanigot szerelte szabálytalanul Bank. A 18 méteres szabadrúgásra Pardo nem lehet büszke.

A drukkereken nem múlik. Fotó: Bertleff András

19. perc: Az ETO 4-4-2-es felállást játszik, amely néha átmegy 5-3-1-1-be. Ha Nikolov fellép a támadással Kovács Zoli a jobb oldali védő, Tokody pedig a védelem bal oldalán szerepel. Elöl kissé Bajzát mögött játszik Böőr.

17. perc: Gomez vette át három védő között a labdát a tizenhatos vonalán, majd laposan lőtt. A labda Jakl lábáról ment szöletre. A sarokrúgás után Tasci fejelt, messze fölé. Ilyenből lehet többet is..

Koltai cselez. Fotó: Bertleff András

12. perc: Hitzlsperger bátran próbálkozik messziről. Húszról szúrta rá. Sasa a helyén volt. Nem sokkal később szép ETO támadás futott végig a pályán, Böőr még egy kötényt is kiosztott. Bajzát szabálytalanul vette át a labdát...

8. perc: Az elő helyzetet a Stuttgart alakította ki. A védők között a kipasszolósdi Marica lövésével végződött. Stevanovic védett.

5. perc: A meccs első sárga lapját Jakl kapta, mert kilépett a sorfalból Hitzlsperger 22 méteres szabadrúgásánál. A német válogatott játékos az ismétlést is a falba lőtte.

1. perc: Az ETO fehér, a vendég csapat fekete szerelésben lépett pályára. Közben egy fontos statisztikai adat érkezik: 10 000 néző a lelátókon.

A VFB drukkerei megtöltik az egyik kapu mögött lévő mobil lelátót. A hangulat annyira jó a szektorban, hogy a legtöbbet félmeztelenre vetkőzve, énekelve éltetik csapatukat. Az ETO-tábor hangját azonban nehezen tudják elnyomni.

A mieink Stevanovic- Kovács Z., Supic, Bank,Tokody- Nikolov,Koltai, Jakl, Józsi- Böőr, Bajzát csapattal kezdenek.

A Stuttgart a Lehmann- Lanig, Tasci, Delpierre, Boka- Osorio, Pardo, Bastürk, Hitzlsperger- Marica, Gomez tizeneggyel álltak fel.

A találkozó rövidesen kezdődik. A csapatok a bemelegítésről már visszavonultak az öltözőbe. A közönség hangol a kezdésre.

Megérkeztek

A stuttgartiak tegnap jöttek Magyarországra, és egy fővárosi szállodában töltötték az éjszakát. Az edzést a Ferencváros Üllői úti stadionjában vezényelte együttesének Armin Veh vezetőedző. Lehmannék csak ma, a meccs napján utaztak Győrbe. Az egyik helyi szállodában foglalt a klub szobákat.

A szálloda igazgatója, Orbán Dezső elmondta, a vendégek azt kérték, hogy teljes nyugalomban tölthessék el azt a pár órát, amíg a hotelben tartózkodnak. A VFB saját szakáccsal érkezett, aki felügyeli a szálloda konyhájának dolgozóit. A menüt is a németek állították össze. A játékosok friss gyümölcsöt, zöldséget, majd fő ételként fogast és grillezett csirkét fogyasztottak. A desszert a különleges recept alapján készült tejberizs volt.

Érdekesség, hogy a csapat nem marad itt, hanem a találkozó után rögtön indul vissza Németországba, ezért a hotel szobákat is csak 19 óráig foglalták le.

Fotó: Krizsán Csaba

A mérkőzés lázában

Biztonságos védekezésre építve akar győzni és továbbjutni a Győri ETO FC a VfB Stuttgart ellen az UEFA-kupa második selejtező körének visszavágó mérkőzésén. A sérültek meggyógyultak, Stark Péter speciális mellényre vár. A csapat számít a szurkolók fergeteges buzdítására.

A nemzetközi kupamérkőzéseknek különleges varázsuk van, nem véletlenül jelentenek beszédtémát évek, évtizedek múltán is. Győrött az idősebbek szívesen gondolnak vissza a hatvanas-hetvenes évek nagyszerű csatáira, amelyeket az ETO többek között a Milannal, a Fiorentinával vagy a Barcelonával vívott. A középgenerációnak napjainkban is megborsózik a háta, ha a Juventus, a Standard Ličge vagy a Manchester United elleni remek összecsapásokra gondol. Biztosra vehető, hogy hasonló érzésekben lesz részük azoknak is, akik ma ott szurkolnak a lelátón a VfB Stuttgart elleni visszavágón és évtizedek múlva is emlegetik ezt a derbit.

– Hetek óta a mérkőzés lázában égünk. A tavalyi sikeres bajnoki szereplés után szeretnénk végre telt házas mérkőzést játszani – kezdi Egervári Sándor, a Győri ETO vezetőedzője. – Biztos vagyok benne, hogy a szurkolókkal közösen átélt sportélmény mindenki számára hosszú időre meghatározó jelentőségű lesz. Ennél nagyobb örömet már csak a továbbjutás jelentene a számunkra.

Jó lenne az 1–0...

Az elszántságot tapasztalni a játékosok körében is, akik tisztában vannak vele, hogy milyen nagy lehetőség előtt állnak. Az UEFA-kupa második selejtező körének első fordulójában a 2–1-es vereséggel olyan eredményt ért el a csapat Stuttgartban, amely reményt keltő a mai összecsapás előtt. Egy minimális különbségű, 1–0-ás hazai siker már elegendő lenne a továbblépéshez, de...

Bizakodik Böőr, a bombagólos

Böőr Zoltán lőtte azt a hatalmas gólt a stuttgarti Mercedes-Benz Arénában, aminek köszönhetően életben vannak az ETO továbbjutási reményei. A játékos sérülés miatt kihagyta a Kaposvár elleni bajnoki mérkőzést, ám ma ott lehet a kezdőcsapatban.

„Nagyon sokat javult a lábam az utóbbi időszakban, bizakodó vagyok, és mindenképpen szeretnék játszani csütörtök este – mondta a játékos. – Mindig úgy gondoltam, bárki lehet az ellenfél, egy sportember csakis a továbbjutásra gondolhat, és úgy is kell játszania minden mérkőzésen. A VfB Stuttgart  jobb csapat nálunk, de ha a szerencse is mellénk áll, akkor a győri közönség segítségével csodát tehetünk, és továbbléphetünk a következő fordulóba."

Böőr Zoltán kulcsember lehet a győri mérkőzésen is.

– A matematika egzaktabb tudomány a futballnál, ha csak az eredményszerűségből indulunk ki, akkor az egy-null valóban jó lenne a számunkra, de erre nem játszhatunk – fejtegeti Egervári Sándor. – A pályán rengeteg olyan szituáció adódhat, amely átírhatja a logikát, mert a labdarúgás kiszámíthatatlanabb, mint a matematika. A józan gondolkodás valóban azt diktálja, hogy biztonságos védekezésre építve játsszunk és így próbáljunk meg eredményesek lenni. Az esélyeink ugyan megnőttek a kinti eredménnyel, de azt is tudjuk, a Stuttgart jobb csapat, egy erősebb európai bajnokságot, magasabb színvonalú futballkultúrát képvisel. Mégis úgy gondoljuk, ha a szurkolótáborunk lesz a tizenkettedik emberünk, akkor velük sikerülhet a bravúr, a továbbjutás kiharcolása.
A csapat egészségügyi stábja keményen dolgozott azért, hogy a visszavágón minél több játékos hadra fogható legyen. A munkájuk eredményességét bizonyítja, hogy az operált Bicakon, Dudáson, Eugene-en kívül mindenki szerepeltethető, ám Stark Péter esetében ez akkor lesz igaz, ha a mérkőzésig megérkezik az a speciális mellény, amelyet Dárdai Pál közreműködésével a Schalkétól igyekszik beszerezni számára a klub. Ez azt jelenti, hogy Supic, Böőr, Józsi és Jäkl felépült sérüléséből.

Kapunyitás: 18 óra

A hazai szurkolókat a Nagysándor József utca felőli bejáraton a két lelátóra külön-külön engedik be. A pénztárak 18 órakor nyitnak ki, a drukkereknek ekkortól lesz lehetőség a stadionba való belépésre is.