2016. 12. 09. péntek - Natália -4°C | 7°C

ETO-Nyíregyháza 0-1

Labdarúgás - A tabella hetedik helyén álló Nyíregyházát fogadta az ETO FC a Soproni Liga 13. fordulójában. A mieink gyenge játékkal vereséget szenvedtek. Az ETO kihagyta a legnagyobb helyzeteket is, a piros-kékek pedig kevés lehetőségükből egyet kihasználtak.

GYŐRI ETO FC-NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC 0-1 (0-0)

Soproni Liga, 13. forduló, Győr, ETO-Park, 1500 néző. Vezette: Berger J. (Forgács A., Huszár B.)

92. perc: Véget vetett a találkozónak a Berger játékvezető.

85. perc: Ismét piros-kék csere: Ramos helyett Apostu lépett pályára.

80. perc: Percek óta ETO-mezőnyfölény. A pálya csaknem felbillen, hiszen minden esemény a vendégek kapuja előtt zajlik, a zöld-fehér találat azonban nem jön össze.

76. perc: Cserélt a Nyíregyháza: Zabos ment le, s Ambrusz érkezett.

73. perc: Nem jön össze az ETO-nak a gól... Kovács I Z. két helyzetet ziccert is elhibázott a nyíregyházi kapu előtt.

72. perc: Tokody eresztett meg egy  lövést 25 méterről... Illyés könnyedén védett.

67. perc: Bajzát lövése majdnem ketté törte a bal kapufát, a kipattanó pedig Koltai elé került, aki a felsőlécet találta el... nincs szerencséje a hazaiaknak.

62. perc: Cserélt Egervári vezetőedző: Völgyi heyett Brnovic érkezett.

61. perc: Egy baloldali beadást követően Stojkov talált be a kapuba 7 méterről, 0-1.

58. perc: Ramos buktatta a félpályánál Koltait, ezért sárgalapot kapott.

46. perc: Elkezdődött a második félidő. Mindkét oldalon csere történt: hazaiaknál Jákl helyére Kovács I. Z. érkezett. A vendégeknél pedig Lippai ment le, majd Bárányos lépett pályára.

Szlovákiából érkeztek a meccsre az ultrák

A mérkőzésre a győri és a nyíregyházi ultrák is a Dunaszerdahely-Slovan meccsről érkeztek. Az ETO szurkolók már a találkozó kezdésekor elfoglalhatták helyüket a lelátón, ám a vendégek csak később vonultak be a stadionba.

A Nyíregyháza drukkerei a második félidő kezdetekor magukhoz hívtáka a piros-kékek játékosait, és azt kérték, hogy ne lépjenek pályára a folytatásban, a Szlovákiában történtek miatt.

A mérkőzés első felében többet birtokolta a labdát a hazai gárda, s helyzetekben is megmutatkozott. Találat egyelőre nem született...

ETO-Nyíregyháza

45. perc: A játékvezető lefújta a találkozó első félidejét.

44. perc: Perényi beadását követően Dosso fejelt a kapu fölé 6 méterről.

41. perc: Józsi pörgette a labdát Bajzát elé, majd visszapasszolta a támadó, de Józsinak túl hosszú volt a labda.

40. perc: Egy hosszú előreívelést követően Bajzát elé került a labda, s mikor ellőhette volna a tizenhatosról Cosmin letalpalta.

36. perc: Ramos passzolt volna a tizenhatos sarkáról Stojkovnak, ám Völgyi beleért és kivágta a labdát.

35. perc: Bajzát villant... 25 méterről a kapu közepébe lőtt, Illyés pedig védett.

26. perc: Veszélyesen kanyarodott Zabos lövése, de Varga magabiztosan védett.

21. perc: Bicak passzolt a hosszú oldalon érkező Koltainak, aki elől Illyés elütötte a labdát.

18. perc: Tokody indította Bajzátot, de a támadó 10 méterről a bal kapufa mellé rúgta a labdát.

14. perc: Böőr hatalmas kapufát lőtt 17 méterről!

12. perc: Dosso a tizenhatos sarkáról lőtt hatalmasat, ám lövése lepattant Zámbóról.

7. perc: Bajzát a tizenhatos vonaláról paszolt Böőrnek, aki éles szögből 10 méterről rúgott kapura, ám mellé ment.

1. perc: A mérkőzést a Nyíregyháza kezdte.

A Soproni Liga 13. fordulója nemsokára megkezdődik. A zöld-fehérek keretéből továbbra is hiányzik Stark Péter. A játékosok már melegítenek a pályán.

A Nyíregyháza az Illyés - Perényi, Goia, Mboussi, Cornaci, Miskolczi, Ramos, Lippai, Zabos, Dosso, Stojkov csapattal vág neki a mérkőzésnek.

Az ETO pedig a Varga Z. - Tokody, Supic, Zámbó, Völgyi, Koltai, Jákl, Józsi, Bicak, Böőr, Bajzát csapattal kezd.

Korábban

Egy mérkőzéstől eltekintve hazai környezetben jól szerepel a Győri ETO FC a bajnokságban. A Rába-partiak négy gólt lőttek a REAC-nak és a Budapest Honvédnak, a Diósgyőr kapujába hatszor találtak be, míg a Zalaegerszeget egy góllal győzték le az ETO Parkban.

Hasonló teljesítményben bízik a gárda vezetőedzője, Egervári Sándor a Nyíregyháza elleni kilencven perc előtt: „Természetesen mellettünk szól a hazai pálya előnye, s ha a Debrecen elleni mérkőzés kivételével meg tudjuk ismételni az eddig Győrben mutatott teljesítményünket, az elég lehet a győzelemhez."

Völgyi Dánielék (balra) remélhetőleg ismét győzelemmel örvendeztetik meg szurkolóikat.

Egy siker esetén a győriek helyet is cserélhetnek a tabellán szombati ellenfelükkel.

„Nem vagyunk abban a helyzetben, hogy számolgassunk, egyelőre a soron következő összecsapással kell foglalkoznunk. Fontos mérkőzés előtt állunk, a felzárkózáshoz a maximumot kell kihozni magunkból" – fogalmazott a szakember, aki a csütörtöki állapotok szerint nem számíthat az izomhúzódással bajlódó Bajzát és Bank, a lábadozó Tokody és Stark játékára sem.