2017. 08. 18. péntek - Ilona 18°C | 32°C Még több cikk.

Észtország - Magyarország 0-1

Hajnal góljával győzött a magyar válogatott Észtországban. Az eredménnyel elégedettek lehetünk, de ez a játék - főleg ennyi hibával - félő, hogy kevés lesz a törökök ellen.
Észtország - Magyarország 0-1 (0-0)
Tallinn, A. Le Coq Arena
Vez.: Liani (izraeli).

Észtország: Pareiko - Sisov, Rähn, Morozov, Kruglov, Puri (Mosznyikov), Lindpere, Vassiljev, Kink, Ojamaa (Purje), Oper

Magyarország: Bogdán - Varga, Mészáros, Juhász, Kádár, Korcsmár (Elek), Koltai (Gyurcsó), Gera (Szabics), Hajnal, Dzsudzsák, Szalai.

Sárga lap: Rähn (8.), Vasziljev (33.)., ill. Dzsudzsák (33.), Szalai (36.), Juhász (65.).

Gsz.: Hajnal (47.)

Hajnal góljával megszerezte a győzelmet a magyar válogatott Észtországban. Az eredménnyel elégedettek lehetünk, de ez a játék - főleg ennyi hibával - kevés lesz a törökök ellen.

90+3. perc: Vége a meccsnek.

90. perc: Meccslabda Szalai előtt: a leshatáron kap labdát, egyedül viheti a kapura, ám a magyar csatár nem tudja elvinni Pareiko mellett a labdát, a tizenhatosnál az észt kapus megfogja azt.

88. perc: Gyurcsó beadását Szalai fejeli kapura, ám Pareiko odaér a jobb kapufa mellé a labdára.

86. perc: A meccs legnagyobb helyzete marad ki: Oper lőhet kapura, Bogdán már verve, ám az észt igazít a labdán, így Bogdán bele tud kapni a lövésbe, aztán az ismétlést már fogja a magyar kapus. Fél perc sem telik el, és megint kell tisztáznia Bogdánnak - ezúttal Purje elől.

84. perc: Koltai lejön, Gyurcsó váltja.

83. perc: Koltai kap labdát a jobb oldalon, két észt mellett is el tudja vinni a labdát, majd ballal lő - kapu fölé.

79. perc: Szabics jön Gera helyére.

78. perc: Szép magyar akció végén Gera Szalaitól egy ütemmel később kapja a labdát, mint ahogy kellett volna, így a lövését szögletre tudja blokkolni Morozov.

69. perc: Puri helyett Mosznyikov a pályán.

68. perc: Gera jobb oldali lövését fogja Pareiko.

66. perc: Mészáros akad össze Purjéval a magyar tizenhatos vonalánál, de az izraeli játékvezető sípja néma marad.

65. perc: Juhász lába koccintja össze Kink lábait a kaputól 30-ra. Az észtek szabadrúgást kapnak, a magyar védő meg egy sárga lapot. A szabadot Kruglov lövi kapu fölé.

63. perc: Szalai remek ütemben kap indítást, a kaputól 12 méterre, balra jobb belsővel próbálja meg elrúgni Pareiko mellett a labdát, a kapus azonban hozzáér, a középen érkező Koltai elől pedig tisztázni tud az észt védelem.

61. perc: Korcsmár helyére Elek jön. Korcsmár a pár perccel ezelőtti esetnél sérült meg kissé, még húzza a lábát, ahogy elhagyja a pályát.

57. perc: Rähn lép oda csúnyán Szalainak - ápolni kell a magyar kilencest.

55. perc: Purje kap remek helyzetben labdát, Korcsmár tisztáz szögletre.

53. perc: Cserélnek az észtek: Purje érkezik Ojamaa helyére.

49. perc: Oper lő laposan a kapunkra, Bogdánnak ez csemege.

48. perc: Bodgánnak ki kirohanni a kapujából, hogy tisztázzon Ojamaa elől.

47. perc: Dzsudzsák beadását kifejelik középről, de épp Hajnal elé, akileveszi, igazít a labdán, aztán a kapu jobb oldalába csavar. 0-1

46. perc: Csere egyik oldalon sincs, így kezdődik el a második félidő.

45+1. perc: Letelik az egy percnyi hosszabbítás. Nincs gól még Tallinnban.

44. perc: Gera remek szerelése után alakulhatott (volna) ki helyzet, ám Dzsudzsák nem tud mit kezdeni a labdával - 20-ról leviszi az alapvonalig, aztán elveszíti.

40. perc: Szalai elől fejelik ki a labdát. A túloldalon is helyzet: Kink passzát Ojamaa lövi fölé.

37. perc: Újabb veszélyes észt támadás - Varga még a lövés előtt tisztáz az érkező hazai játékos elől az ötös előterében.

36. perc: Szalai üt bele a labdába - sárga jár érte.

35. perc: Koltai elől szedi fel a labdát a kapujából kifutó Pareiko.

33. perc: Dzsudzsák akaszkodik össze Vasziljevvel, aztán vitatkoznak is egy sort: mindketten sárgát kapnak.

29. perc: Kink kap remek labdát, de külsővel a kapu mellé lő. Csak már előtte kézzel tette maga elé a játékszert: szabadrúgás kifelé.

27. perc: Koltait fejjel hozzák játékban, aki két észt között lő kapura, pontosabban kapu mellé. Mivel az egyik hazait is érte a labda, ezért szöglettel jövünk, amely után Gera sarkaz kapu mellé.

24. perc: Varga húzza meg a jobb szélen, de szabálytalanuil állítják meg. Dzsudzsák szabadrúgását Pareiko öklözi ki a mezőnybe.

22. perc: Kink lapos beadását szedi fel a földről Bogdán.

20. perc: Megint eladjuk a labdát a középpályán. Szerencsére ebből még lövés sem lett az észt oldalon.

18. perc: Labdát szereznek az észtek a térfelünkön, aztán tetszetős támadást vezetnek, amelynek végén Kink lő kapu mellé.

14. perc: Oper esik el a magyar tizenhatoson belül, de nincs büntető.

13. perc: Dzudzsák lő balról - jobbal - fölé.

10. perc: Ojamaa lódul meg a labdával a jobb szélen, a tizenhatoson belülről, ám a kisodródott helyről lő kapu mellé.

8. perc: Rähn kap sárgát, a magyar válogatott pedig szabadrúgást lőhet. Dzsudzsák a legurított labdát Lindperébe lövi.

6. perc: Gera beívelése tisztán találja az ötös vonalán Koltait, a győri játékos azonban a földre fejeli a labdát, amely így kapu mellé megy.

4. perc: Pareikóról jön ki Dzsudzsák távoli lövése, bedobásra tisztáznak a védők.

1. perc: A piros mezben, fehér nadrággal, zöld sportszárral játszó magyar válogatott kezdi a meccset. Az észtek kék mezben, fekete nadrágban és fehér sportszárban játszanak.

Előzmények:
A magyar labdarúgó válogatott Tallinnban, az A. Le Coq Arenában játszik Észtország ellen a 2014-es világbajnokság európai selejtezőjének D csoportjában, a harmadik játéknapon.

Az első fordulóban Magyarország Andorra ellen 5-0-ra győzött idegenben, a második meccsen Hollandiától szenvedtünk 4-1-es arányú vereséget. Az észtek hazai pályán kezdtek Románia ellen, ahonnan a vendégek távoztak 3 ponttal és 2-0 arányú győzelemmel. A második meccsükön Törökországtól kaptak ki 3-0-ra.

Az észtek 0 ponttal -5-ös gólkülönbséggel az 5. helyen állnak a harmadik játéknap előtt, Magyarország 3 ponttal +2-es gólkülönbséggel a 3. helyen várja a tallinni meccset.

A mérkőzést Liran Liani vezeti.

A sport.delfi.ee idézi a meccsel kapcsolatban a Győri ETO válogatott csatárát, az észt keretbe ezúttal is meghívott Jarmo Ahjuperát.
„Négy klubtársam is szerepel a magyar válogatottban. Ők három nullás magyar sikert várnak. A magyar kapitány és a magyar emberek azonban sokkal visszafogottabbak, tudják, hogy nehéz meccsre számíthatnak. A futballnak nagy hagyománya van Magyarországon, habár most nem a legjobb időszakukat élik. A visszafogottabb teljesítmény ellenére mindenki világbajnoki részvételről beszél, nagyon magasak az elvárások" – fogalmazott az ETO támadója.

• 15. BudaiKr 2012. október 14. 11:18
    „KÓtyesz reméllem villant majd a törökök ellen is és jobb lenne a csapatnak ha játszana a Lipesz és a Pátesz is.”
  • 14. csikar 2012. október 13. 18:30
    „Meglesz a 4. hely! Láttam a török-román meccset. Ég és föld a színvonalbeli különbség! Koltay legalább helyzetbe került és lőtt kétszer. Szalay a csapat kerékkötője már sérülése óta. Az utolsó helyzeténél azt hittem, már rég lest ítélt a bíró, azért hagyta ki..”
  • 13. kuller 2012. október 13. 14:08
    „Nem tudom mit parádézik ezen mindenki a következő, 10 évben úgy sem jutnak ki sehova! Mindig ez van, számolgatnak hogy ha még ezt megverjük akkor talán és majd a pótselejtező és majd utána talán.... Ébredjünk már fel!!!”
  • 12. Santos 2012. október 13. 12:04
    „Wakeup.Tartani a szinvonalat,de hol van itt a szinvonalat?Vagy te látsz valamit?”
  • 11. Wakeup_Mankind 2012. október 13. 11:42
    „Tegyük fel pótselejtezőt játszhatunk, vagy kijutunk...
    de ilyen játékkal mit keresnének ott... atya ég.

A profi attól profi, hogy folyamatosan tudja tartani a színvonalat,
    nem pedig egyszer betalál, egyszer nem, néha jobban megy néha kutyaütő módon,
    sajnos ebből a szempontból nem nevezném a magyar válogatottnak profinak.”
  • 10. Ambar 2012. október 13. 11:09
    „A győzelem bármilyen játékkal születik mindig jó dolog.Persze itt a selejtezőből való továbbjutás a cél.Ezért fontos a játék minősége is.Nos az nem ad okot a derűlátásra.Persze ez nem új dolog!”
  • 9. Primax 2012. október 13. 09:44
    „Örülünk, persze...kit is vertünk meg...?
    Az észteket...
    Itt tartunk.
    Ennek is örülni kell.”
  • 8. sziszka69 2012. október 13. 08:31
    „Kedves Koltai!Az ilyen helyzetet a járás 4-ben befejelik ellenkező esetben elzavarnak a pályáról!Remélem a Pintér látta!Amugy siralmas magyar válogatott a szintén siralmasan játszó Szalaival együtt!Miért nem cserélte le az edző???Rejtély!”
  • 7. pintero 2012. október 13. 05:30
    „kedves Kisalfold...legalabb a mieink kepe lenne a cimlapon es nem valami regebbi golt unneplo eszteke.....elvegre nyertunk,,,,,,,vagy nem?????”
  • 6. Csetneky 2012. október 12. 23:55
    „Szerencsére ma már van kapusunk. Egyébként Kotyesz befejelhette volna azt az égbekiáltó ziccert.”
  • 5. netro 2012. október 12. 23:33
    „Mikor esik le az embereknek, hogy minden válogatott vagy csapat, más.. Az hogy itt így játszottunk annak oka volt, ami nem jelenti automatikussan, hogy a törökök ellen is így fogunk játszani. Mégis, hogy játszhatnánk ugyanígy ha az egy más csapat lesz? De persze ezt itthon felesleges is feszegetni, hisz 10 millió fociedző hazája vagyunk..”
  • 4. bati77 2012. október 12. 23:00
    „Na puffogók, nyertünk, itt a 3 pont.
    Mégha nem a legszebb játékot is láttuk.
    Kik azok a játékosok , hogy a válogatottban lenne a helyük?”
  • 3. fityesz 2012. október 12. 21:33
    „Kotyesszel az élen szar ez minden magyar játékos.Mit vártok ilyen gyászhuszároktól!”
  • 2. farvik 2012. október 12. 21:10
    „TRÁGYA EZ A FOCI! Ha a románoktól meg a törököktől kikaptak az észtek, minket rommá ver mindegyik. Kétségbeejtő selejt játék.”
  • 1. BudaiKr 2012. október 12. 20:31
    „udv a hejszinrol gyerunk Kotyesz mutasd meg mit tudsz nagy hiba hogy csak 1 etos van a csapatba!!! ott lene a heje Lipesznek es Pakesznek is!”

UEFA Futsal Cup - Újabb bravúros győri pontszerzés

Marcos Angulo győri csapata 2-1-re vezetett a félidőben, a hazaiak azonban a második játékrész… Tovább olvasom