2017. 12. 12. kedd - Gabriella 5°C | 14°C Még több cikk.

Események az Ausztrál Openen

Marat Szafin elsőként jutott be az ausztrál nyílt teniszbajnokság döntőjébe. A Kuznyecova-Molik kettős győzött a női páros döntőjében. Szávay Ágnes nagyszerű játékkal bejutott az elődöntőbe.
Ezúttal Szafin bizonyult jobbank
Marat Szafin öt játszmában, 4 óra 28 perces maratoni csatában legyőzte a címvédő Roger Federert és elsőként jutott be az ausztrál nyílt teniszbajnokság döntőjébe.

Az elmúlt esztendőben ez a két játékos vívta finálét, s akkor a svájci klasszis könnyedén, három szettben múlta felül orosz riválisát.

Az első játszmát 45 perc alatt nyerte a világelső Federer, majd alig több mint félóra alatt (37 p) egyenlített az orosz teniszező. A következő szett ismét az első helyen kiemelt svájcié volt (56 p), s ekkor úgy tűnt, már senki - még Szafin - sem állíthatja meg, hogy ismét döntős legyen Melbourne-ben. Ám ellenfele másként gondolta: drámai csatában ismét kiegyenlített (50 p), ráadásul úgy, hogy a rövidítésben Federer már 5-2-re vezetett, majd 6-5-nél meccslabdája is volt.

Az utolsó felvonás (80 perc !) is páratlan izgalmakat hozott: a hatodik gémben Szafin elnyerte a címvédő adogatását, s utána 5-2-es előnyre tett szert. Ezúttal azonban Federerernek volt helyén a szíve: nagy küzdelemben - olykor zseniális megoldásokkal - kiegyenlített, miközben ellenfelének három meccslabdája is volt. Ezután 7-7-ig fej-fej mellett haladt a két klasszis, bár Szafinnak két újabb alkalma volt a párviadal megnyerésére, de a svájci hárítani tudott. Aztán 8-7-es Szafin vezetésnél az orosznak ismét két lehetősége adódott a sikerre: az elsőt egy fogadhatatlan adogatással "védte ki" Federer, ám a másodikkal már nem tudott megbirkózni.

A svájci 26 mérkőzést nyert meg sorozatban, utoljára az athéni olimpián kapott ki a cseh Tomas Berdychtől.

Szafin ellenfele a döntőben a pénteken esedékes Andy Roddick (amerikai, 2.)-Lleyton Hewitt (ausztrál, 3.) összecsapás győztese lesz.

Férfi egyes, elődöntő:
Szafin (orosz, 4.)-Federer (svájci, 1.) 5:7, 6:4, 5:7, 7:6 (8-6), 9:7

A Kuznyecova-Molik kettős győzött a női páros döntőjében

A Szvetlana Kuznyecova, Alicia Molik kettős győzött a női páros döntőjében az ausztrál nyílt teniszbajnokságon, Melbourne-ben

A nyertes duó jutalma 250 ezer euró, míg a vesztes Lindsay Davenport, Corina Morariu amerikai páros ennek az összegnek a felét kapta.

Női páros, döntő:
Szvetlana Kuznyecova, Alicia Molik (orosz, ausztrál, 6.)-Lindsay Davenport, Corina Morariu (amerikai, 15.) 6:3, 6:4

Szávay az elődöntőben

Szávay Ágnes nagyszerű játékkal bejutott az elődöntőbe a junior nők egyéni versenyében a melbourne-i ausztrál nyílt teniszbajnokságon, miután a legjobb nyolc között két játszmában legyőzte az osztrák Tamira Paszeket

A 12. helyen kiemelt magyar tehetség a svájci Timea Bacsinszky (2.) és a román Monica Niculescu (7.) párharcának nyertesével csatázik a fináléba kerülésért.

Szávay párosban a cseh Nikola Frankova oldalán ugyancsak elődöntős.

Junior nők, egyes negyeddöntő:
SZÁVAY ÁGNES (12.)-Paszek (osztrák) 6:3, 6:3

Egy hajóban eveznek

Jól sikerült a tavalyi szezon a Győri Vízügy Spartacus Evezős Klub néhány versenyzőjének. Tovább olvasom