2017. 02. 21. kedd - Eleonóra 2°C | 9°C Még több cikk.

Esély nélkül

Kaposvári KK Soproni Ászok-SMAFC 94 65 (26–18, 30–15, 12–14, 26–18) Kaposvár, NB I-es, A csoportos férfimérkőzés, 800 néző. V.: Váradi, Farkas G.
A férfibajnokság egyhetes szünetében megerősödött a Kaposvár, két új amerikai játékost is igazolt, akiknek ez volt tulajdonképpen a kaposvári premierjük. Velük szemben az amúgy is megfogyatkozó soproni gárda ezúttal már nélkülözte Walke Károlyt is, s nem állt a csapat rendelkezésére a változatlanul bokasérüléssel bajlódó McDaniel sem. A mérkőzés a második tíz percben dőlt el, ekkor a Vetési-csapat ziccereket hagyott ki, míg a házigazdák rendre betaláltak.

A második félidőre összekapta magát a vendégcsapat, lényegileg ekkor egyenrangú ellenfelei voltak a bajnoki érem valamelyikére törő kaposvári kosárlabdaklubnak. A soproni csapat részére már az is eredmény volt, hogy nem kaptak 100 pontot vagy annál többet.