2018. 05. 26. szombat - Fülöp, Evelin 13°C | 25°C Még több cikk.

Erőemelés - Világbajnokként tért vissza Molnár Tamás

Zavarta vékony testalkata és kamaszként ezért kezdett súlyzózni.
Nemrég pedig – tíz év kihagyás után – éppen a pluszkilók felszedése miatt kezdte el újra a komolyabb edzéseket. Nyolc hét felkészülés után előbb megnyert egy itthoni versenyt, majd világbajnok lett a hegyeshalmi Molnár Tamás.

„Tizenhét évesen kezdtem el a súlyzós edzéseket: szerettem volna megerősödni. Egy-két évvel később, látva a hazai erőemelő versenyek eredményeit, úgy éreztem, hogy már lenne helyem az indulók között.

A dobogó tetején Molnár Tamás, aki tíz év kihagyás után kezdett el újra edzeni.

1994-ben Horváth József lett az edzőm, rá egy évre junior magyar bajnoki címet szereztem. Három évvel később szereztem meg először a felnőtt magyar bajnoki címet százkilós kategóriában, és utána hét évig meg is őriztem ezt a címet. Legnagyobb sikerem a 2000-ben Szlovákiában rendezett Duna-kupa abszolút bajnoki címe volt. Tíz évvel ezelőtt hagytam abba a versenyzést. Már nem éreztem kellő motivációt a kemény edzésekhez" – kezdte történetét az egyébként a vendéglátásban tevékenykedő Molnár Tamás.

Tavaly ősszel Freimann Sándor, a Botond SE edzője hatására jutott el a következtetésre: a tízéves kihagyás után egy versenyfelkészülés segíthet megszabadulni a fölösleges kilóktól. Nyolchetes edzés után az Atlas Sport Felhúzó Gálán indult Balassagyarmaton, ahol a 105 kilogrammos súlycsoportban 280 kilogrammal első helyen sikerült a visszatérése.

Azóta tulajdonképpen a sikerszéria töretlen, számos hazai és nemzetközi versenyt is megnyert. A IV. Alcsútdobozi Felhúzó Kupán két első hely mellett ő vehette át a legkiemelkedőbb teljesítményért járó vándorserleget is.

Novemberben a Prágában rendezett világbajnokságon felhúzás kategóriában indult az aranyéremért. A 100 kilogrammos súlycsoportban 315 kilogrammal a ruha nélküli (RAW) felhúzásban hajszállal előzte meg egy bolgár versenyző. Ez még nagyobb lendületet adott neki, hogy a felhúzó ruhás (EQUIP) kategóriában is indulva aranyérmet szerezzen. Célja, hogy 340 kilogrammos súllyal továbbra is ott maradjon a világ legjobbjai között.