2017. 11. 24. péntek - Emma 3°C | 8°C Még több cikk.

Érem nélkül a címvédő

Norvégia–Magyarország 24–23 (13–11) Farum, női kézilabda Európa-bajnokság, középdöntő, harmadik
mérkőzés.
illusztráció
Magyarország: PÁLINGER – Balogh 1, MEHLMANN 5, Görbicz 2, Kulcsár 6 (4), Szrnka 2, Kirsner 1. Cs.: Sugár (kapus), Siti 1, Pigniczki 1, Tóth T. 1, Vérten, LOVÁSZ 3, Pádár. Szövetségi kapitány: Mocsai Lajos.Hétméteresek: 6/5, ill. 5/4. Kiállítások: 2, ill. 4 perc.

Az EB-címvédő magyar válogatottnak nyolc góllal kellett volna nyernie ezen a mérkőzésen, hogy bejuthasson az elődöntőbe. A sérült Farkas és Németh H. nélkül játszó magyar csapat ellen a találkozó elején a norvég gárda is a cseresorát szerepeltette. Remekül kezdett a magyar csapat, hiszen a 9. percben 3–0-ra vezetett, s az előny nagyobb is lehetett volna, ha Görbicz nem hibáz ziccerben és nem hagyja ki a büntetőt. Aztán magukhoz tértek a norvégok és a 11. percben már 3–3 volt az eredmény.
Mindkét együttes nagy hibaszázalékkal játszott, így egyik sem tudott elhúzni a másiktól. Az első játékrész hajrájában kissé feljavultak az északiak, így előnnyel térhettek pihenőre. Fordulás után egyre meggyőzőbb teljesítményt nyújtott a norvég csapat, és fokozatosan elhúzott. Hét perccel a találkozó vége előtt még magabiztosan, öt góllal vezett a norvég gárda, aztán a keményen küzdő magyar együttes az utolsó pillanatban Lovász révén egyenlített. Már mindenki elkönyvelte a döntetlent, amikor egy időn túli, félpályától elvégzett norvég szabaddobás, az egyébként remekül védő Pálinger kezei között a hálóba csorgott. Gyenge játékvezetés mellett, egy rengeteg hibával tarkított, alacsony színvonalú találkozón szerencsésen nyert a norvég csapat.

Mocsai Lajos:
– Az volt az elképzelés, hogy „nekimegyünk" a norvég csapatnak, és gyorsan megpróbálunk olyan előnyt szerezni, amitől idegesek lehetnek. Vezethettünk volna akár 7–0-ra is. Sajnos, csak a védekezésben teljesítettünk erőn felül, támadásban sok hibát ejtettünk. A fiatalok becsülettel küzdöttek, dicséretet érdemelnek. Sajnálom Pálingert, kitűnően védett. Ez a kapussors.

Marit Breivik, a norvég szövetségi kapitány: – A játékhoz szerencse is kell. A magyarok bátrak voltak, az új játékosaik erőn felül teljesítettek. A csoport további mérkőzésein: Csehország–Németország 30–20, Oroszország–Szlovénia 27–22. A csoport végeredménye: 1. Norvégia 10 pont, 2. Oroszor szág 8, 3. Magyarország 6, 4. Csehország 4, 5. Szlovénia 2, 6. Németország 0. A szombati elődöntőben: Dánia–Oroszország, Norvégia– Franciaország. A magyar csapat vasárnap délben (december 15.) Jugoszlávia ellen az 5. helyért játszik.

World Soccer: Ronaldo a legjobb játékos

A World Soccer című szaklap olvasói Ronaldót, a világbajnok brazil labdarúgó-válogatott… Tovább olvasom