2017. 09. 20. szerda - Friderika 12°C | 13°C Még több cikk.

Erdei Zsolt megszerezte a profi világbajnoki címet

Erdei Zsolt egyhangú pontozással legyőzte a címvédő mexikói Julio César Gonzalezt, s ezzel megszerezte a Boksz Világszervezet (WBO) félnehézsúlyú világbajnoki címét.
Erdei Zsolt-Julio César Gonzalez (mexikói) egyhangú pontozással (118-110, 117-111, 118-110)

Az első menetben csak ismerkedtek egymással az öklözők, kevés ütést indítottak. A mexikói címvédő ment előre, de Erdei többnyire remekül mozgott el előle, s a második három percben már egyre gyakrabban ütött pontosan a balkezével.

A magyar félnehézsúlyú klasszis megelőző ütései a harmadik menetben is rendre célba értek, s a láthatóan nagyon megfontoltan, erejét beosztva bokszoló Erdei a meccs harmadánál egyértelmű előnyre tett szert.

Az ötödik-hatodik menetben sem változott a meccs képe: Gonzalez kezdeményezett többet, ment előre, de Erdei szinte mindig kibújt a szorításból, s rendre jól támadott vissza.

A mérkőzés második felét a Kaliforniában élő világbajnok nagy iramban kezdte, de ellenfelét nem tudta kizökkenteni ritmusából. Az amatőrként világ- és Európa-bajnok universumos nagyon jó érzékkel kerülte el a pofonokat, nem bocsátkozott közelharcba a nála jóval magasabb Gonzalezzel. A védekezés mellett Erdei sokszor vállalkozott támadásra is, s ezek kifejezetten nagy hatékonyságúnak bizonyultak.

A hajrában sem látszott a fáradtság a magyaron, okosan tartotta, sőt növelte előnyét az egyre elkeseredettebb mexikóival szemben, aki az utolsó két menetben már teljesen kilátástalanul, minden meggyőződés nélkül bokszolt.

A magyar fölényét jól mutatja, hogy az utolsó percben Gonzalez már egyáltalán nem erőltette a támadást, láthatóan a végső gongszót várta.

Erdei Zsolt nagyszerű produkcióval a profi ökölvívás harmadik magyar férfi világbajnoka lett Kovács István (WBO) és Kótai Mihály (WBF) után, de elsőként neki sikerült a trónon lévő bajnok legyőzésével hozzájutni egy szervezet övéhez.

Erdei Zsolt

Születési idő, hely: 1974.05.31, Budapest
Magasság: 178 cm
Súly: 78 kg
Profi klubja: Universum Box Promotion (német)
Legjobb eredményei: amatőrként: világbajnok (1997, Budapest), olimpiai bronzérmes (2000, Sydney), 2-szeres Európa-bajnok (1998, Minszk; 2000, Tampere)
profiként: WBO interkontinentális bajnoka (2002.10.05.), a WBO félnehézsúlyú világbajnoka (2004.01.17., Karlsruhe)
Profi mérlege: 19 győzelem (13 K.O.), 0 vereség

Erdei Zsolt nyilatkozata:

- Az volt a cél, hogy az erőmet megfelelően beosszam. A hatodik menetben volt egy kis problémám, de a hetedikben már túljutottam a holtponton, s végül ellenfelem jobban elfáradt, mint én. Tudtam, hogy jobb bunyós vagyok Gonzáleznél, de azért tartottam a mérkőzéstől, féltem az esetleges vereségtől. Nagyon sokat köszönhetek a családomnak, az edzőmnek és a barátnőmnek.

A WBO új félnehézsúlyú világbajnokának elégtétel lehet az is, hogy azt a Gonzálezt győzte le, aki barátjától, a lengyel Dariusz Michalczewskitől vette le az övet.

Erdei Zsolt eddigi hivatásos mérkőzései (19 győzelem, 13 K.O.)

2000.12.05., Hamburg: Philip Houthooft (belga) ellen, technikai K.O.-győzelem az 1.menetben
2000.12.16., Essen: Willie McDonald (amerikai), t.K.O. a 2. menetben
2001.01.27., München: Dennis McKinney (amerikai), pontozásos győzelem 4 menetben
2001.04.07., Hamburg: Jerry Lee Williams (amerikai) K.O. a 4. menetben
2001.06.16., Budapest: Olekszandr Gerasenko (ukrán), pontozásos győzelem 4 menetben

Gyenge kezdés után javulás

Kapuváron segített az edzőcsere. Kovács Lajos eredményesebbé tette a csapatot. Tavaszra erősítések… Tovább olvasom