2017. 05. 25. csütörtök - Orbán 11°C | 21°C Még több cikk.

Erdei Zsolt 17. profi győzelme

Erdei Zsolt 17. profi ökölvívó mérkőzését is megnyerte és negyedszer is megvédte a Boksz Világszervezet (WBO) félnehézsúlyú kisvilágbajnoki övét.
Erdei a szegedi gálán 12 menetes kemény csatában egyhangú pontozással legyőzte a spanyol Juan Nelongo Pérezt. A 10. menetig Erdei fölényének tapsolhatott a közönség, a 11. menetben azonban kissé ráijesztett rajongóira a magyar klasszis, akin látszott, hogy ez élete leghosszabb mérkőzése. A kisebb holtpont egy elveszített 3 percet jelentett.

Az utolsó menetben egy szerencsétlen összefejelés után Pérez egy ideig nem tudott lábra állni, de végül összeszedte magát és rendkívül sportszerűen befejezte az összecsapást.

A magyar és az osztrák pontozó 118-111, a francia pedig 117-111 arányban látta jobbnak Erdei Zsoltot, aki megvédte a WBO félnehézsúlyú kisvilágbajnoki címét.

- Meg kell néznem a mérkőzést, mert nem igazán tudom, hogy mi hogyan történt. Megérdemelten nyertem, de az utolsó négy menetet azt hiszem elveszítettem - értékelt Erdei. - A kondíciómmal volt baj, tanulnom kell ebből, több ilyen tizenkét menetes meccsre van szükségem, akár edzésen is.

Erdei Zsolt eddigi hivatásos mérkőzései (17 győzelem, 11 K.O.)

2000.12.05., Hamburg: Philip Houthooft (belga) ellen, technikai K.O.-győzelem az 1.menetben
2000.12.16., Essen: Willie McDonald (amerikai), t.K.O. a 2. menetben
2001.01.27., München: Dennis McKinney (amerikai), pontozásos győzelem 4 menetben
2001.04.07., Hamburg: Jerry Lee Williams (amerikai) K.O. a 4. menetben
2001.06.16., Budapest: Olekszandr Gerasenko (ukrán), pontozásos győzelem 4 menetben
2001.08.04., Las Vegas: Dennis Matthews (amerikai), t.K.O. a 3. menetben
2001.09.01., Berlin: Julius Gal (szlovák), t.K.O. a 2. menetben
2001.11.03., Lübeck: Alban Girouard (francia), K.O. a 2. menetben
2001.12.15., Berlin: Jesse Corona t.K.O. (amerikai), a 4. menetben
2002.03.16., Stuttgart: Anthony Stephens (amerikai), K.O. a 2. menetben
2002.06.29., Atlantic City: Darren Whitley (amerikai), p.gy. 6 menetben
2002.08.17., Berlin: Roberto Coelho (brazil), p.gy. 8 menetben