2017. 03. 23. csütörtök - Emőke 5°C | 19°C Még több cikk.

Emelt fővel: Dunaújváros-Mosonmagyaróvár 25-21

A harmadik helyen álló Dunaújvároshoz utazott Róth Kálmán csapata, s nem vallott szégyent.
Dunaújváros–Mosonmagyaróvár 25–21 (13–11)
Dunaújváros, NB I-es női mérkőzés, 800 néző. V.: Bacs, Bán.

Dunaújváros: TRIFFA – Azari 1, Triscsuk 4, Ferling 2, Takács D., Bulath 3/2, VINCZE 9/2. Cs.: Nagy É. (kapus), Kamper 1, Takács B. 2, Hosszú 2, Rádl, Gera 1, Khouiled. Edző: Mátéfi Eszter.

Mosonmagyaróvár: Szemerey – Kiss K. 1, Kopecz, Kurucz 2, Gyimesi 1, TÓTH G. 12/5, Hajtai 1. Cs.: Mistina (kapus), Dombi 1, Csala, Puhalák 3, Gerháth. Edző: Róth Kálmán.

Hétméteresek: 5/4, ill. 6/5. Kiállítások: 14, ill. 12 perc.

Az első húsz perc kiegyenlített játékot hozott, a találatok szinte egymást váltották. Ekkor a vendégek tíz góljából kilencet Tóth Gabriella szerzett. A játékrész hajrájában három találattal megléptek a hazaiak, ebből a pihenőre egy gólt dolgoztak le a mosonmagyaróváriak.

A második félidőt nyolcperces gólcsenddel nyitották a vendégek, ezt kihasználva hatgólos előnyre tett szert a Dunaújváros. Ezután négy gólra még feljött Róth Kálmán együttese, de esélye a fordításra, esetleg a pontszerzésre már nem volt, a Dunaújváros magabiztosan őrizte előnyét, s végül megérdemelten nyert.

Róth Kálmán: – A mérkőzés előtt, elsősorban a sok sérült miatt, kiegyeztem volna ezzel az eredménnyel. Azonban a mérkőzést követően már kissé csalódott vagyok, hiszen sokkal több volt ebben a meccsben. Ha nem csak Tóth Gabi teljesítménye kiemelkedő, akkor akár meglepetést is tudtunk volna okozni. Volt tartása a csapatnak, a hatgólos hátrány ellenére is vissza tudtunk jönni a játékba, de nem maradt elég időnk, hogy ezt kamatoztathassuk.

Online közvetítés

2. félidő
5. perc: sajnos csak a hazai csapat szerzett eddig gólt 16-11
8. perc: Vincze az indulás végén, már 7 oda 18-11
11. perc: Tóth már tíz gólnál jár, de a hátrány még mindig tetemes 19-13
16. perc: Kiss hozza közelebb a csapatot 21-16
17. perc: kapkodjuk a fejünket, annyi a gól. Gyimesi 22-17
21. perc: a végjátékra közelebb jött a mosonmagyaróvári csapat ellenfeléhez. Puhalák góljával 23-20
21. perc: Kurucz az indulás végén 23-21
23. perc: Azari góljával ismét négy a különbség 25-21
A 24. perctől nem változott az eredmény, 25-21 maradt a vége. A Mosonmagyaróvár próbálkozott, de Triffa nagyon jól védett.

1. félidő 13-11
1. perc: Tóth Gabriella lőtte a meccs első gólját 0-1
3. perc: ismét Tóth 1-2
5. perc: Tóth mesterhármas 2-3
9. perc: Tóth megállíthatatlan, szépen tört be 3-4
11. perc: csak tóth lőtt gólt eddig a mosonmagyaróváriak közül 5-5
14. perc: ez szinte már hihetetlen, Tóth!!! 6-6
14. perc: ismét vezet a Mosonmagyaróvár. 6-7 - A Dunaújváros időt kért.
15. perc: Tóth újabb gólja 7-8
19. perc: aki kitalálja ki lőtte a mosonmagyaróvári gólt, ajándékot kap. 9-9
20. perc: Tóth Gabriella fépályáról is gólt tudott lőni 9-10
30. perc: elhúzott a Dunaújváros, de Dombi góljával közelbb jött a Mosonmagyaróvár 13-11