2017. 01. 18. szerda - Piroska -7°C | 0°C

Emberhátrányban nyert a DAC

A mérkőzés előtti gyászszünettel Ágh Miklósra, a DAC napokban elhunyt volt elnökére is emlékeztek.

Integrál-DAC - Barcs 2-1

34. p: Herczeg pontos beadását Germán fejelte a hosszú sarokba. 1–0.
40. p: Herczeg passza után Korsós a kapus mellett a kapuba gurított. 2–0.
52. p: 11-eshez jutnak a vendégek. A büntetőt Fónai vágta a hálóba. 2–1. Az esetnél a játékvezetőt megsértő Baumgartnert kiállították.
Jók: Fajkusz, Orovecz Korsós, Kiss Zs., ill. Fónai, Matus.

Preszeller Tamás: – Helyzeteink alapján megérdemelt győzelmet arattunk.

Dárdai Pál: – A DAC megérdemelten nyert.
Herczeg és Korsós gólöröme az Integrál-DAC második találata után.

MTE 1904–Bodajk-Siófok 2–1 (1–0)

33. p: Kertész jobb oldali beadását Rompos J. 6 méterről lőtte a kapuba. 1–0.
50. p: Sipos kilépett a védők közül, de nagy helyzetben a kapu mellé lőtt.

55. p: Rompos J. kicselezte a védőket és hatalmas helyzetben a kapu mellé helyezett.
58. p: Sipos egy kipattanó labdát 8 méterről a bal alsó sarokba lőtt. 1–1.

81. p: Rompos J. 10 méterről a kapu mellé lőtt.

90. p: Pállát buktatták a 16-oson belül, a megítélt büntetőt Kertész biztosan lőtte a hálóba. 2–1.

Az első 30 perc kiegyenlített játékkal telt el, a kapuk nem forogtak veszélyben. Ebben az időszakban az MTE középpályás játékát sok eladott labda jellemezte. A félidő hátralévő részében az MTE átvette a játék irányítását és megérdemelt vezetést szerzett.

Szünet után feljöttek a vendégek és sikerült kiegyenlíteni. Továbbiakban az MTE birtokolta többet a labdát, és végén megszerezte a győztes gólt.
Jó iramú, küzdelmes mérkőzésen a hazaiak megérdemelten nyertek a jól játszó siófokiak ellen.

Soós Imre: – Mindkét kapu előtt számtalan lehetőség maradt kihasználatlanul. Fegyelmezett játékunkkal nagyon jó ellenfelet sikerült két vállra fektetünk.

Botos Antal: – Mindkét kapu előtt kimaradtak a nagy lehetőségek, és egy vitatható 11-es döntött.

BKV-Előre - Gyirmót 4-2

10. p: Kun ütött bele a labdába a büntetőterületen belül. Béress értékesítette a 11-est. 1–0.
12. p: Az elalvó gyirmóti védők gyűrűjéből Kasza fejelt a léc alá. 2–0.

65 p: Tóth N.-t gáncsolta nagy helyzetben Benke, piros lap.

70. p: A csereként beállt Hégli fejelt a hálóba. 3–0.

79. p: Hégli megszerezte csapata negyedik találatát. 4–0.

83. p: Tóth N. egy nagyszerű találattal csökkentette a gólkülönbséget. 4–1.

88.  p: Oross átadása után Nagy L. közelről lőtt gólt. 4–2.

Rácz László: – Kitűnő csapat ellen remek győzelmet arattunk.

Hannich Péter: – Elemi hibákat vétettünk. Egy-két játékos taktikai fegyelmezetlensége miatt nem sikerült nyerni. Nagy tanulságokkal járt ez a mérkőzés, aminek lesznek következményei.