2017. 12. 11. hétfő - Árpád 4°C | 13°C Még több cikk.

Emberhátrány: nagy hátrány volt

A soproniak Makai játékvezetőt is okolják a Ferencváros otthonában elszenvedett súlyos vereség (1–4) miatt. A soproniak mestere, Dajka László elismerte ugyan, hogy a Fradi megérdemelten nyert, ám amint kifejtette: csapata súlyos vereségében Makai játékvezető is szerepet játszott.

„ Az első fél óra játékában nem volt benne, hogy a szünetben két góllal vezet a Fradi. Szervezetten, fegyelmezetten futballoztunk, igazán nagy helyzetünk nekünk volt. Ebben az időszakban követte el az első súlyos hibáját a játékvezető, amikor továbbot intett azt követően, hogy a labda jól hallhatóan csattant Botis kezén a hazai tizenhatoson belül. Aztán két percen belül kaptunk két gólt, de rögtön a második félidő elején sikerült szépítenünk. Ezután a játékvezető Földvári kiállításával csúnyán >belenyúlt< a meccsbe. A félpályánál elkövetett, nem is súlyos szabálytalanság volt, ezért lapot adni, nagyon szigorú döntésnek éreztem. Emberhátrányban már szétesett a csapat, de azért még egy jogtalan tizenegyest is megítélt ellenfelünk javára Makai bíró. Jobb csapat a Fradi annál, mint hogy ennyire segíteni kelljen."

Kulcsfigurája volt a meccsnek Földvári Csaba, aki ugyanúgy járt, ahogy bő fél éve Huszti Szabolcs: amikor soproni színekben először játszott a Fradi ellenfeleként az Üllői úton, a kiállítás sorsára jutott. A Matáv jobbhátvédje amíg a pályán volt, a legjobb teljesítményt nyújtotta csapatából. Jól fél órával a lefújás után csak annyit tudott mondani: „A második sárga lapot jogtalannak érzem, nagyon szigorú ítélet volt."
A Matáv gólját a szlovák védő, Andrej Debnár szerezte, ám ő sem volt túl boldog első magyar bajnoki találatát követően. „Ez volt felnőtt profi labdarúgóként a kilencedik gólom, jó néhány hasonlót már lőttem szabadrúgásból. Sajnos, most túl sokra nem mentünk vele."

Tanulságos, érdekes meccsen kapott ki 4–1-re a Matáv. A Fradi Rósa Dénes vagányságának, jó értelemben vett csibészségének köszönhetően szerzett vezetést, s az ezt kedvező lélektani pillanatot kihasználva azonnal megduplázta előnyét. Sajnos a soproniakból – hiába futballoztak jól az első fél órában – ez a fajta csibészség, vagányság nagyon hiányzott. A második félidőben – amikor Debnár erősen potyaízű góljával szépített a soproni csapatnak – a Fradival ellentétben nem tudták kihasználni a lélektanilag kedvező időszakot. A kiállítás után pedig sajnos teljesen szétesett a vendégcsapat sorsa, a végén még örülhetett is a Matáv, hogy megúszta négy kapott góllal.

A súlyos vereségbe makai is besegített

13. p: Bárányos ugratta ki a jobbszélen Sirát, a csatár az alapvonal közeléből… Tovább olvasom